Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Markasıyla Nasıl Tanıştınız ?

Konu, 'Mazda Hakkında' kısmında maytalman52 tarafından paylaşıldı.

1. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bu konuda herkes Mazdayla tanışma hikayesini yazabilir kimler neler yasamış nasıl ulaşmış nasıl etkilenmiş mazdayı bilmeyenlere neleri anlatmak istemis de anlatamamis yazmanın da okumanın da keyifli olacagına inaniyorum saygılar

Bu arada bizim hikayeyi kuzenim Enes (faroz_52) e birakiyorum :)

2. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Ben hikayemi sonra anlatacağım ama tanışma hikayem seninle yaşıt.

3. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

anılar canlandı yine benim ilk meslegim ilk okul bittti ailem dediki sen güzel yakışıklı bir çocuksun baba meslegi olan araba işini yapma ve beni dayımın yanına kuyumcuya verdiler bende 6 ay sonra ordan kaçtım dogru amcamın yanına amcam mazda yetkili servisinin sahibi idi (vatan mazda ) ve orda başladım 1 yıl baktım tanıdık yer olmadı ve sonra ( orhan mazda )ya girdim giriş o giriş yogun mazda sevgisi ile tam bir 15 yıl yetkili servis mazisi ve şu anda 24 yıılık mazda ustasıyım iyikide mazdayı tanımışım mazdacı olmuşum ;)

4. megatron

megatron Sessiz

Bursadan Edirneye gitmek için yola cıktım,geliboludan sonra yüksek modelli bir mazda 6 ile küçük bir kapışmamız olmuştu,düz yolda yanıma gelip tam gecmeye çalışırken imdadıma yetişen viraj sayesinde tanıştım mazda 6 ile :)

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Mazda ile ilk tanışmam ben daha ortaokuldayken Rizesporlu futbolcu Ümit Ozan Kazmaz ın sahip olduğu kırmızı 323 ile sokaklarda tur atarken hayran hayran bakarken oldu. O gün bugün aklımız ince detaylara pek basmazdı ama tasarımıyla beni her daim kendine hayran bırakmıştır. Nihayetinde artık benim de var bitane 8)

mustafa071987 bunu beğendi.
  6. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    ben otomobillere çok meraklıydım hatta okuma yazmayı sırf arabalar hakkında bişeyler okuyabileyim diye 5 yaşımda öğrendim. bebekken ilk kelimem forç muş ford diememişim :) normalde en sevdiğim otomobil markası saabtı. bütün araçlar hakkında bişeyler okumaya çalışırken mazda da dikkatimi çekti ve daha fazla araştırmaya başladım. 94 yılında babama tempra alacakken ağlaya sızlaya mazda aldırdım ve ilk kavuşma gerçekleşti. ben araçları otomobil dünyasına kattıklarına göre değerlendiririm. Mazda dışında fazla araç sevmem ama subaru mercedes saab ford citroen ve su anda aklıma gelmeyen birkaç markaya da otomobil düyasına kattıklarından dolayı saygım vardır.

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tam hatırlamıyorum ama yıl ya 1992 ya da 1993 sabahın körü ve eve gitmek için minibüs bekliyorum, o saatte nereden geldiğimi de hatırlamıyorum...

Karşı kaldırımın yanına kırmızı HB bi araba geldi ve park ediyor, içimden bu neki diyorum, oysaki genel olarak arabaların kıçını başını gördüğümde bile hangi marka ve model olduğunu bilirim...

Yandan olunca armayı da göremiyorum, meraktan kudurdum, ayıp olmasın diye adamın park edip gitmesini bekledim, aklımı başımdan alan kırmızı şeytanın etrafında dolanmaya başlamamla Mazda 323 olduğunu anlamam bir oldu... Bu arabaysa, daha önce gördüklerim nedir diye iç geçirdim...

Daha önceden görmüş olduğum ve içine meraktan bindiğim Porsche 928 bile bunun yanında hiçti... Kaldı ki; kendilerinin de farları açılır kapanır...

İlk Mazda ile tanışmam budur... Daha sonra ne zaman Mazda'ya yönelsem, sağolsun eski distribütör sayesinde hep vazgeçtim, vazgeçirildim...

Özeti bu !!

mustafa071987 ve maytalman52 bunu beğendi.
  8. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Oooo, şimdi artık distribütör yok, tüm ateşleme elektronik, korkmadan alabilirsin. Neydi o eski distribütör zamanları hakikaten! Yağmurlu havalarda gerilirdik...

9. tamerdemir

tamerdemir Katılımcı

mazda markasıyla 1995 de kan kardeşim adem usta sayesinde tanıştım hatta 1996 1998 seneleri arasında türkiye nin ilk yetkili servisi adem ustanın çalıştığı maza servisinde yedek parça departmanında çalışarak daha da sevmeye başladım o gün bugündür mazda cıyız alimallah değiştirmeye de hiç niyetim yok :) Japonları seviyorum :) arabaları da kendileri gibi yere yakın yürek yakan cinsten en kotu halıyle bile okadar zorladım banamısın demedı birgün bile yolda bırakmadı

emreozkaya bunu beğendi.
  10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    10 bin TL civarında bir araç arayışına girdim. Hep 3 modele baktım
    1-Kia Sephia
    2-Mitsubishi Carisma
    3-Mazda 626
    Mazda 626 o uzun ve tombak kasası çok hoşuma gidiyordu ama elimdeki paraya hoşuma giden 626'yı bulamamistım.
    Birgün nette çok uygun fiyata Düzce'de bir galeride 99 model Corolla gördüm. Fiyat uygun ve kaçırmayayim diye bir araç ayarlayayip Duzceye bastım gittim. 40 dk sonra galeriler sitesine vardık. Ben araçtan indim rengi ve duruşu çok hoşuma giden 626'yı gördüm hemen yöneldim.
    Kardeşim; abi bakacagımız araba bu tarafta nereye gidiyorsun dedi. Bende sen gidedur geliyom dedim.
    Araca yanaştım, kapılarını açtım içi öyle temiz gördüm ki 97 model falan galiba dedim (en son 97 modeli olduğu icin). Galeri sahibinin yanına gittim, bilgi aldım. Abi son ne olur falan konuşurken, kardeşim gelmiyon mu diye seslenmeye basladı. Oysa ben galeriye yarın aracı almaya geliyorum diye anlaşmaya başlamıtım.
    Zor bir pazarlıkla aracı aldım. Galeri bana dua edeceksin dedi. Allah razı olsun diyorum ondan.
    Kardeşim aracı aldıktan sonra ne bu mazda ne çin malı falan mı dedi :) karata benim araba sayesinde sanayiyi unuttu. Bmw leri varken sanayicileri zengin ediyordu :)

11. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Çok kötü vurdun bu defa abi!

Mazdayla tanışma hikayesine gelince hatırlayamayacağım kadar eski! Ama son söz olarak LANET OLSUN İÇİMDEKİ MAZDA SEVGİSİNE diyeyim. :)

12. faroz_52

faroz_52 Aktif

Mazda mazda mazda...Bizim mazda ile tanışmamız somut olarak Harun kardeşime comfort ı aldığımızda başladı...İlk vurulduğum zamanlar çocukken istanbula giderken reklam panosunda kocaman bir mazda 3 resmi vardı sadece resimden çok etkilenmiştim...Aynı yıllarda ise 323F farları açılır kapanır civciv sarısı mazdayı teyzemlerin kapısında gördüm o kadar etkilenmiştimki arabadan bir Mercedes BMW den daha pahalı bir araçtır diye tahmin ediyordum...
    Velhasıl yıl 2013 ev taşıyorum Kuzenim Harun ben araba alıyorum sen arabadan anlıyorsun bana bi yardımcı ol...Dedim ki ilk arabanı pahalı bişey alma sana Mitsubishi Carisma alalım işini görür demeye kalmadı opel astra focus megane demeye başladı...Çıta belliydi 20bin tl-30bin tl arasında Dedimki Alman arabasının fullü ne bu paralara temizine ulaşamayacağına göre gel biz senle Japonlara bakalım focus un boşunun içi transit minibüs gibi opel astranın sıfırı bile kazık gibi meganı zaten belediye dağıtmış gibi Fransız araçlarına hiç yanaşma en son marka model sıralaması yaptım tabi cepten giriyorum hala yerleşememişim eve perişanlık diz boyu yardımcı olmasam belkide saçma sapan bi marka model alacak...
    kararı verdik Mitsubishi lancer son kasa,honda civic,mazda 3 en son lancer ile mazda 3 arasında kaldık hangisinin temizini bulursak onu alacaktık lancerın piyasası daha yüksekti mazda3 almak her açıdan mantıklıydı ve iç konsolları kıyasladığımızda bile mazda hep daha estetik daha cazip gelmekteydi...Artık sabah akşam mazda3 bakıyorduk sahibinden.com da aramadığımız muhabbet etmediğimiz mazda 3 sahibi kalmamıştı...mazdaclub.tr den donanımhaberden faydalanarak marka ve model hakkında iyce araştırma yaptık servisleri arayıp bilgi aldık kullanıcılarla görüştük en son o anki maddi durumlardan dynamic yerine comfort a uzanabildik başka markanın fulll ünün döküğünü almaktansa gene mazda olsun comfort olsun dedik ve çıktık yola sahibi bayandı anahtarı direkt bize uzattı arka kapıyı acar açmaz yamulduk kaldık resmen aşık olduk kupaya ;D hemen açıp içine bindik dedimki Emmoğlu bu böyleyse bunun fullü nasıldır düşünemiyorum...Tasarımına hasta olduk arabanın kaputu açtık motor şase incelerken varta akü michealin lastikleri görünce bu kadının arabası alınır masraftan kaçılmamış dedik ve bazı maceralardan sonra 1 gün sonra arabayı alabildik güzelce ıslattık ;D
    yola çıktık.Daha öncede belirttiğim gibi araba ve yol iyiyse basarım diye nitekim bastıkta 180 ile gitmeme rağmen Harun hızımız sence kaç?
    80
    ibreye bak diyorum inanamıyorum virajları alışı audilerle kapışmamız taaa samsuna kadar...
    Dedim bu araba standartların çok çok ötesinde...Mest olduk arabaya ama hep keşke dynamic alabilseydik dedim...Çünkü hangi araba olursa olsun full almak en doğrusu aklın hep full de kalıyor...
    Kuzene aldığımız mazda3 benide mest etmişti bütçeme göre Mitsubishi Carisma GDI bakıyordum 15bintl civarı son kasalara Allah yürü ya kulum dedi mazda3 lere bakma fırsatım oldu hatta Veli abinin bordoyu ben kafaya koymuştum km ve fiyat renk olarak ona nasip oldu sonra bende siyah touring buldum bende onu aldım...
    Ben touring alınca Harun u ikna ettim eğer kar ederek comfort ı satarsan sanada dynamic yada toiring alalım diye....
    Nitekim olduda birde Antalya yaptık kırmızı guzuyuda getirdik...
    Uzun lafın kısası olmadı ama ;D
    Allah herkese gönlüne göre versin...Biz hayallerimize kavuştuk uzun yıllar Allah nasip ederse satmayı düşünmüyoruz bir sonraki hedefimiz yeni mazda6 10 yıl sonra ancak ;D

13. akkurt

akkurt Sessiz

Daha 2-3 ay önce maltepe-carrefour otoparkında arkadaşın arabasından inince gördüm,çok hoşuma gitmişti.Şimdi ben de bir tane mazda 3 bakıyorum,işallah alacağım.Mazda 3 ün hastası oldum.Kullanınca nolacak bilmiyorum. ;D

14. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Enes sen benim guzuyu almaya gitseydin yine al(a)mazdın... Çünki; çok meşakkatli bi süreç sonrası bana nasip oldu... ;)

15. faroz_52

faroz_52 Aktif

Ah abi ah biz ne meşaggat gördük her ayrıntıyı da yazsaydım bir sayfayı doldururdu...Arac alırken türlüm çeşit sorunlar çıkabiliyor....
    Kısmet seninmiş abi manuel aldığıma seviniyorum çünkü tüp kullanmıyorum benim kullanım amacıma göre benzin pek canımı yakmıyor...Düz vitesin tüketim değerinin etkisi ile otomatiğe benzinde binemezdim.
    Ama otomatiğin rahatlığını da Harun un arabada yaşadım +konfor kullanım kolaylığı bambaşka bişey heleki yoğun tarafikte iseniz müthiş... ;)

16. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Aynen boyle :) Mazda artık hayatimizin bir parcasi oldu eskiden hal hatır soran biz bir sure snra sadece mazda konuşmaya basladik hala da öyle.
    İyiki Mazda almışız Enes kardesimden Allah razı olsun çok uğraştı benim icin verdiğimiz en doğru karar mazda hala da söylerim.
    Çok şükür hayallerimize ulaştık Allah herkese nasip etsin Enesin de dediği gibi bir sonraki hedef sky-active mazda 6 :) bunlar da bizim ufakliklara kalir :) babalar oğullar 3 ler ve 6 lar :) memlekette hep yaptigimiz gibi konvoya devam :)

17. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Teşekkürler Emmoğlu :)
    Mazda bir harika :)

18. faroz_52

faroz_52 Aktif

Başka hikayesi olan yokmu beyler?

19. mazda3barisss

mazda3barisss Sessiz

uzun olucak baştan söylüyorum sıkılmazsınız inşallah :)

17 ağustos 1999 ... marmara depremi olduğunda memleket erzurumdaydık depremi duyar duymaz ertesi gün yola çıktık 19 ağustos günü bursadaydık .. babamın yeşil 323 familia ile bizi karşılaması ile başladı herşey .. o zamanlar 8 yaşındaydım .. yanıyordu ifil ifil içine binince vayy bune güzel araba dediğimi hatırlıyorum :) içinden inmiyordum sürekli ona bakıyordum bana bakan o mazlum gözleriyle :) sürekli onunla olmak ona bakmak bende çok tuhaf bi duygu uyandırdı o da zoom zoom aşkıydı .. işte o gün aşk başladı bir kaç hafta sonra köşeden dönen 323 F in farlarına vuruldum :) sonra her geçen gün gizliden büyüyen bir aşk tüm engelleri aşarak kalbimde taht kurdu .. 323 familia 323 practica 2009 3 ve 2012 3 .. ben hiç bir zaman mazdayı araç olarak görmedim .. onu hep bir canlı gördüm nefes alıp veren bir aşktı o yağmurlu havada ıslanmasın diye çoğu kez dışarı çıkarmadım kasisli yollardan geri döndüm mümkün olmadıkça karda kışta çıkarmadım branda altında sıcak tutsun diye muhafaza ettim onu okşadım sevdim ellerimde büyüttüm yemedim içmedim çoğu zaman ya temizlik malzemesi aldım ya yakıt aldım .. ona karşı duyulan bu aşkı bu yaşım boyunca hiçbir kıza başka bir arabaya yada başka bir nesneye duymadım .. suan bmw mercedes yada audi gibi lüks araçlara sahip olsam inanın bunu tüm samimiyetimle söylüyorum mazdanın yüzde bir gram değerini vermem .. o aşk çünkü zoom zoom aşkı gerçek aşk .. herşeyden önce geldi o aşk kız arkadaş gezme tozma vs den hep önceydi .. sürekli mazda kullandık alıp satıp .. herneyse yıl oldu 2014 o aşk her geçen gün dahada büyüdü büyüdü büyüdü kocaman hale geldi bugün 18 ağustos yarın aşkımın 15.yıl dönümü :) bu aşk hiç bitmeyecek bende adım gibi eminim her geçen gün dahada büyüyor kimsenin eleştirilerine veya laflarına aldırmadan takmadan usanmadan bıkmadan her daim mazdaşk <3 love is zoom zoom <3

Allah herkese hayırlısı ile nasip etsin bu aşkı ..

20. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Seninki kara sevda olmuş Barış :D Ya benimsin ya kara toprağın misali..;D

Sayfayı Paylaş