Mazda ile Toyota Güçlerini Birleştirecek

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
HWK7wh.jpg

Toyota Motor Corporation ve Mazda Motor Corporation, ortak fayda sağlayacak uzun süreli bir işbirliğine imza attı. Birbirlerinin ürün ve teknolojilerini tamamlamak ve iyileştirmek için her iki firmanın da sahip olduğu kaynaklardan faydalanan bu işbirliği sonucunda, dünyanın farklı köşesindeki müşterilerin farklı talepleri ve zevklerine hitap eden daha çekici araçlar üretilecek.

Her firmanın en güçlü yanlarından nasıl faydalanılacağını değerlendirmek için ortak bir komite kurulacaktır. Komite, çevre ve gelişmiş güvenlik teknolojileri de dahil farklı alanlarda kapsamlı ve anlamlı işbirliklerini teşvik edecek.

Anlaşmayı imzalayan Toyota Başkanı Akio Toyoda şunları söyledi: “SKYACTIV Teknolojileri ve KODO - Hareketin Ruhu tasarımıyla açıkça görüldüğü üzere Mazda, araçlar ve teknoloji anlamında her zaman bir adım ilerisini düşündüğünü ve aynı zamanda temel otomobil üretimi köklerine sadık kaldığını bize kanıtlıyor. Bu şekilde Mazda, Toyota’nın önem verdiği her zaman daha iyi otomobil üretme felsefesini de gerçekleştirmiş oluyor. İki firmanın aynı vizyonu paylaşarak daha iyi otomobiller üretmek üzere bir araya gelmesinden dolayı çok memnunum. Hep birlikte dünyaya, otomobilin gelecek 100 yılının, ilk yüz yılı kadar keyifli olacağını göstermek mükemmel olacak.”

Mazda’yı temsilen Başkan ve CEO Masamichi Kogai ise işbirliği hakkında şunları dile getirdi: “Toyota, küresel çevre ve genel olarak üretimin geleceğiyle ilgili sorunlarda sorumlu davranarak kararlı bir tutum gösteren bir firmadır. Aynı zamanda, sürekli devam eden yeniliklerle her zaman daha iyi otomobiller üretme konusundaki hassasiyeti nedeniyle de Toyota’ya olan saygım sonsuz. Mazda, Toyota’nın köklerine ve faaliyet gösterdiği tüm topluluklara sahip çıkmasıyla da kendisini özdeşleştiriyor. Bunun karşılığında büyük saygı görmeleri sürpriz değil. Birlikte daha iyi otomobiller üretmek için çalışarak, müşterilerin gözünde otomobillerin değerini artırırken evimiz Hiroşima’nın ve faaliyet gösterdiğimiz tüm toplulukların üretim kapasitelerini geliştirebileceğimizi umuyorum.”

Toyota ve Mazda arasındaki bir önceki işbirliği, Toyota’nın hibrit teknolojilerinin Mazda’ya lisanslanması ve Toyota’nın kompakt araçlarının Mazda’nın Meksika’daki fabrikasında üretilmesini öngörüyordu.

Toyota ve Mazda, Mazda’nın insanlara otomobiller üzerinden keyif verme felsefesiyle Toyota’nın her zaman daha iyi otomobiller üretmeye olan inancıyla gerçek bir rekabetçilik ve sürdürülebilir büyüme gerçekleştirmek için firma çapında yapısal reformlara olan bağlılığı arasında önemli bir kesişim noktası olduğunu kabul ediyor. Yapılan bu son anlaşma, kapsamlı orta ila uzun vadeli işbirliği ile otomobiller için yepyeni değerler oluşturmayı hedefleyerek geleneksel işbirliği çerçevesinin ötesine geçecek.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Günümüz global piyasanın mecburi yönü... Yapmaktansa; satın al veya ortak ol... Hiç olmadı fason üretim yaptır...

Maddi açıdan kazançlı olabilir bu ortaklık ama, Mazda'nın felsefesini özümsemiş son kullanıcılarını üzer bence...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Günümüz global piyasanın mecburi yönü... Yapmaktansa; satın al veya ortak ol... Hiç olmadı fason üretim yaptır...

Maddi açıdan kazançlı olabilir bu ortaklık ama, Mazda'nın felsefesini özümsemiş son kullanıcılarını üzer bence...

Katılıyorum , ancak beni sevindiren tek olay en azından dünyanın en büyük üreticisi ve Japon bir firmayla işbirliği yapıyor olmaları , 3-5 seneye hybrid veya elektrikli mazdaları yollarda görürüz gibi geliyor

Tapatalk

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Katılıyorum , ancak beni sevindiren tek olay en azından dünyanın en büyük üreticisi ve Japon bir firmayla işbirliği yapıyor olmaları , 3-5 seneye hybrid veya elektrikli mazdaları yollarda görürüz gibi geliyor

Tapatalk
Bu birliktelikiği dünya devi toyota ile ve japon bir firma ile yapmasına çok sevindim fakat skyactiv teknolojisine sahip toyota yı tercih etme sayısı mazdaya oranla dahada yükseleceği için bu mazda açısınden iyi sonuçlar mı doğurur kötü sonuçlar mı zaman gösterecek....Umarım mazda ne yaptığını iyi biliyordur bu saatten sonra yanlış hamleler mazdayı üzer...Bizide fazlasıyla üzer...Düşünceliyiz korktuğumuz sonuçlar olmaz inşallah :/

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu birliktelikiği dünya devi toyota ile ve japon bir firma ile yapmasına çok sevindim fakat skyactiv teknolojisine sahip toyota yı tercih etme sayısı mazdaya oranla dahada yükseleceği için bu mazda açısınden iyi sonuçlar mı doğurur kötü sonuçlar mı zaman gösterecek....Umarım mazda ne yaptığını iyi biliyordur bu saatten sonra yanlış hamleler mazdayı üzer...Bizide fazlasıyla üzer...Düşünceliyiz korktuğumuz sonuçlar olmaz inşallah :/

İki tarafa da fayda getirir, her ikisi de milyar dolar yatırım yapmadan bir birinin geliştirdiği sistemlerden faydalanacak... Fakat, bu durum Mazdist'leri ne kadar etkiler o muamma... ::)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
İki tarafa da fayda getirir, her ikisi de milyar dolar yatırım yapmadan bir birinin geliştirdiği sistemlerden faydalanacak... Fakat, bu durum Mazdist'leri ne kadar etkiler o muamma... ::)
Endişe etmemek elde değil tasarım konusunda alışveriş yapmazlarsa seviniriz :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Birlikten güç doğar, bizde "kalbi mazda dışı toyota" deriz...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bu durumdan pozitif bir yaklaşım çıkaracak olursak ;mazda düne kadar ford motoru kullanan bir firmaydı , skyactivi sıfırdan bu hale getirdiler ,demekki skyactiv o kadar başarılı ve sorunsuz bir motorki dünya devi buna ortak oluyor , ben o kadar kötümser bakmadım bence mazdaya level atlatabilecek (zaten toyotadan daha üst sınıf bence ama satış ve karlılıkta faydalı olur)bir oluşum , inşallah yanılmam

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Ayrıca eklemek isterim , mazdayı bilen kitle toyotadan daha kaliteli bir araç olduğunun bilincinde(6 sene corolla hb kullanmış birisi olarak söylüyorum) bu kitlenin sayısı artacağına eminim , yeni tasarım diliyle hybrid veya full elektrikli bir mazda dünyada en çok satan hybridin pazar payını ciddi şekilde düşürebilir bana kalırsa şimdi prius düşünsün

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bence güzel haber.İki firma da çok sevdiğim firmalar..Sadece Türkiye piyasası olarak düşünmemek gerek.Hybrid ve eletrikli araçlara dünyadaki ilgi her geçen gün artıyor..

mesut taşdemir

Katılımcı
Mazda eğer atmosferik ile devam etmek istiyorsa Hybrid e el mecbur bakın çok değil iki sene sonra yeni motor türleri olacak. Toyota Sky-activ motorları çok kısıtlı bir pazarda sunacak bkz: Mazda 2

Üst Alt