Mazda Garaj Site Kuralları

  • Konbuyu başlatan Administrator
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Administrator

Misafir
#1
www.mazdagaraj.com'a hoş geldiniz. Sitemize üyeliğin bazı koşulları vardır. Lütfen üye olmadan önce bu koşulları dikkatle okuyunuz.

I. Genel:

Bu altyapı; arabaları bir amaç değil araç olarak gören kurucular tarafından dostluk, hoşca vakit geçirmek, fikirlerimizi paylaşmak, bir birimize yardımcı olmak ve bir birimizin tecrübelerinden faydalanma amaçlı olarak 01.08.2014 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Forum adında Mazda markasının kullanılmasının sebebi; kurucu üyelerimizin Mazda sahibi olması ve bu markaya gönül vermeleridir.

Bu altyapı, Admin veya Moderatör olarak adlandırılan “ Yönetici” gurubu tarafından yönetilmektedir. Bu site/forumun yöneticileri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında bulunmakta olup, kendilerine ait mesajlar dışında yöneticiler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar. Forum yönetimi karşılaşabileceğiniz teknik veya diğer problemlerden, herhangi bir üyenin ya da moderatörün kural ve prosedürlere ters düşen davranışlarından dolayı size karşı sorumlu değildir.

Üye olmak için, aktif ve erişebildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanmalı, "Doğum tarihi", "Şehir" ve diğer tüm alanları eksiksiz doldurmalısınız. Foruma kayıt olmak için gerekli formu eksiksiz olarak doldurmanızı takiben bir "Yönetici" müracaatınızı inceleyecek, kurallara uygun ise onun onayı ve bildirdiğiniz e-posta adresinden yapacağınız bir aktivasyon ile üyelik işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

15 yaşından küçükler foruma üye olamazlar.

Forumumuza yeni katılan üyeler, “Yeni Üyelerimiz” bölümünde kendilerini yeni bir konu açarak tanıtmaları bu sıcak ortamda daha uygun olacaktır. Tanışma mesajına en azından isim yaş, araç ve meslek bilgileri yazılmalıdır. Bunun şöyle güzel bir tarafı var; kendini bizlere tanıtan kişi hakkında şehir, araç ve meslek bilgilerine dayanarak ihtiyaç halinde daha kolay yardımcı olma ihtimalimiz vardır.

Foruma farklı adlar kullanılarak birden fazla üye olunamaz. Forum üyeliği başkasına devredilemez. Forum üyeleri diledikleri an üyeliklerini iptal ettirme talebinde bulunabilirler. Ancak bu forum açısından teknik olarak mümkün olmadığı için üyelik iptali yapılmamaktadır. Foruma üye olmak ne kadar normalse, gitmek de bizim için o kadar normaldir. Kırılmayız, küsmeyiz ama üzülürüz...

Üyelerin forum dışarısından link ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı forum yönetimi sorumlu tutulamaz, bu gibi linkler ve dosyalar eğer sorunlu yada zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

Üyelerimiz geçerli mazeret sunmaksızın, kendi kullanıcı adını başkalarına kullandıramaz, devredemez... Tespiti halinde üyelik iptali dahil çeşitli yaptırımlar uygulanabilir.

Forumlarımız ya da dışında hizmetlerimizi zedeleyecek davranış ve söylemlerde bulunduğunuz, diğer kullanıcılara zarar verecek bilgiler yaydığınız, programlar bulundurduğunuz, yapımına, dağılmasına, kullanımına önayak olduğunuz tespit edildiğinde, sistem kayıtlarımızı, tüm yetkili mercilere gerekli yasal işlem ve yaptırımların yapılabilmesi için sunma hakkımızı Mazda Garaj olarak saklı tutarız. Ancak; bu forumun kurulma amacının en başında bu tarz eylemlerin ve söylemlerin olmaması olduğu için şimdiye kadar olmadığı gibi bu günden sonra da olmayacağını büyük ihtimalle tahmin ediyoruz. :)

Foruma üye olan herkes tüm kuralları ve yetkileri kabul etmiş sayılır.

Ayrıca; forumumuzun hukuki alt yapısı hakkında aşağıdaki linki incelemenizde fayda var;

Hukuksal Bilgiler | Mazda Garaj

II . Konu ve Mesajlar (Genel):

1. Hiçbir şart altında küfür, tehdit, hakaret ya da karşı tarafı rencide edici mesaj atamazsınız. Forum yöneticilerinin yetkilerini sorgulayamaz, küçümseyemez ve kendiniz yetkili bir kişi gibi davranamazsınız.

2. Site/Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, porno içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

3. Forumda üye isminiz kullanılarak gerçekleştirilen her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.

4. Kullanıcılar, bu forumun yöneticilerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster ya da yöneticiler sorumlu tutulamazlar. Ayrıca Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

5. Forumda, Trafik kuralları dışı hareketlerden özendirici bir şekilde söz etmek, teşvik etmek, övgü ile bahsetmek yasaktır... Bu tarz mesajların silinme ihtimali yüksektir, ayrıca; üyemiz bu konuda daha dikkatli olması konusunda uyarılacaktır.

6. Başka sosyal medya ortamları ya da interaktif oluşumlar ve bunların düzenledikleri organizasyonlar ile ilgili olarak, yöneticilerden izin alınmaksızın konu açılmasına izin verilmemektedir.

7. Tüketicinin memnun kalmadığı hizmet ya da ürün hakkındaki şikayetini yasalar çerçevesinde dile getirmesi, ‘düşünce ve kanaat özgürlüğü’ kapsamında Anayasal güvencedir. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile kanun koyucu tüketicinin yanında iken, diğer yandan Türk Ticaret Kanunu ile de aleyhe yanıltıcı beyanlarla ticari itibarı zedeleyici hareketlerde bulunmak tazminat sebebi sayılmıştır. Bu itibarla, kullanıcısı veya tüketicisi olmadığınız ürün ve hizmetlerle ilgili olumsuz yorum yapılmaması, mesaj atılmaması gerekmektedir. Forum ortamımız bu tarz hak ihlallerinin şikayet edileceği veya hak aranacağı bir mecra değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz.

8. Kişisel eşyalarınızın satışı için ilanlar bölümünde ilan verebilirsiniz. İlanlar ticari amaçlı olduğunda ise her kullanıcı için bunların tek bir konu altında toplanması zorunluluğu vardır, bu konuda takdir hakkı tamamen yöneticilere aittir. Satılan materyallerin kanuna aykırı şeyler olması halinde bunun sorumluluğu ve cezai müeyyidesi ürünü satan üyeye aittir. Ayrıca; Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu'na tabi işlemlerde forum olarak her hangi bir sorumluluğumuz yoktur.

9.Basımı yayımı izne bağlı ve lisans gerektiren, yazılım, belge veya dokümanların izinsiz olarak yayınlanması forum yönetimi olarak yasaktır. Bu tarzda yayın yapacak veya telif hakkını ihlal edecek kişi veya kuruluşlar hakkında yapılacak hukuki veya idari soruşturmalar için konu sahibi sorumludur.

III. Konu ve Mesajlar (Yazım):

1. Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, aynı konuya gereksiz sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.

Mazda Garaj'da Arama Nasıl Yapılır? (Fotoğraflı)

2. Konu açarken ve mesaj yazarken, konu başlığında ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır. Buna karşılık Türkçe yazım kuralları gereği başlıklarda kelimelerin ilk harfleri (Bağlaçlar hariç) büyük yazılacaktır. Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. "lütfen", "yardım", "acemiyim", "acil" ve benzeri şekilde olmamalıdır, başarılabilen en iyi özeti vermelidir.

3. Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uymaya azami gayret gösteriniz, kelimeleri yuvarlamayınız (örneğin chat dili vb) ve genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanmamaya dikkat ediniz.

4. Anlaşılamayacak derecede cümle düşüklüğü olan ve/veya Türkçe imla kurallarına uygun olmayan veya tamamen boş olan, tamamen büyük harfle yazılmış veya tamamı gülücüklerden oluşan mesajlar silinecektir. Herhangi bir konu altında yazılmış ancak konu başlığı ile ilgisi bulunmayan mesajlar silinecektir.

5.Forumda yazılan veya açılan bir konu için düzenleme butonu vardır, arka arkaya mesaj atarak mesaj kirliliği (flood) yapmak forum düzenimiz için uygun değildir. Yapıldığı takdirde gerekli düzenleme ve uyarı moderatörler tarafından yapılır.

IV. Kurallarla İlgili Ceza Maddeleri:

Bu kurallar yöneticilere başvuru kaynağı olarak kullanılacak, ceza gerektiren bir kural ihlali saptandığında, yöneticilerin oybirliği ile alınan karar kullanıcıya bildirilecek ve ilgili konusunda ilan edilecektir. Yukarıda ilgili maddelerinde bildirilenler dışında;

Uyarı Gerektiren Durumlar

III. Bölüm, Konu ve Mesajlar (Yazım) altındaki maddelere aykırı davranışlar ve bunun süreklilik arzetmesi uyarı gerektirir.

II . Bölüm, Konu ve Mesajlar (Genel) altındaki maddelerden 5,6,7,8 ve 9. Maddelere aykırılıklar ilk seferinde uyarı gerektirir.

Geçici Uzaklaştırma Gerektiren Durumlar

Geçici uzaklaştırmanın süresi yöneticilerce kararlaştırılır, uyarı gerektiren durumların tekrarı ve alışkanlık haline getirilmesi geçici uzaklaştırma gerektirir.

Ayrıca, II . Bölüm, Konu ve Mesajlar (Genel) altındaki 1 ve 2. Maddelere aykırılık, hafifletici sebepler varsa veya kullanıcının ilk ceza gerektiren durumuysa geçici uzaklaştırmayla cezalandırılabilir.

Süresiz Uzaklaştırma Gerektiren Durumlar

I. Bölüm, Genel altındaki maddelere aykırılıklar üyelik talebinin reddi, üyelik iptali veya süresiz uzaklaştırma gerektirir.

II .Bölüm, Konu ve Mesajlar (Genel) altındaki 1 ve 2. Maddelere aykırılıklar süresiz uzaklaştırma gerektirir.

Ayrıca daha önce geçici uzaklaştırma verilmiş kullanıcıların davranışlarının tekrarı halinde süresiz uzaklaştırma verilecektir.

Ceza ve uyarı sistemini en son çare olarak kullanma taraftarıyız, fakat tüm uyarılara rağmen yapılan hatalarda veya kural dışı işlemlerde ısrarcı olanlara da gereği yönetim tarafından oy birliği ya da oy çokluğu ile yapılacaktır.

Makaleler ve Makale Niteliğindeki Mesajlarla İlgili Özel Kurallar:

1. Bu bölümün amacı, üyelerimizden değişik alanlara ilgisi ve bunu ifade edebilecek düzeyde bilgisi olanlara yazma ve paylaşma ortamı sağlamak, önemli yazıların genel forum ortamı içinde kaybolmasına engel olmaktır...

2. Yazılan makalenin özgün olması esastır. Açık bir şekilde kaynak belirtilerek ve alıntı yapılan eserin veya sitenin kurallarına uymak kaydıyla alıntı yapılabilir ancak yapılan alıntılar yazının geneline yayılmamalıdır..

3. Makaleler bölümündeki yazıların bütün hukuki hakları ve sorumluluğu yazan üyeye aittir..

4. Rolü, uygun ortamı hazırlamaktan ibaret olan site yönetimine, her ne kadar elden gelen özen gösteriliyorsa da, hiçbir sorumluluk atfedilemez...

5. Bu bölümdeki makaleler site yönetiminin ve yazar üyenin birlikte onayı alınmadan hiçbir şekilde kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz. Bu şartlarda dahi kaynak belirtilmesi zorunludur ve telif hakları ile ilgili kazanımlar saklıdır..

6. Açık ortamda yayımlanan bu yazılar ayrıca forumda, üye olmayanlara ve aday üyelere kapalı olan tartışma bölümlerine ayrı başlık altında birer konu olarak açılır ve varsa sorular ve eleştirirler yanıtlanır.. Bu başlık ve konularda da yukarıdaki maddelerde açıklanan kurallar aynen geçerlidir..

7. Bu kurallar forumun genel kurallarına ek olarak uygulanır.

Yukarıdaki bütün kurallar önceden duyurulmaksızın, değiştirilebilir ve taraflar açısından geçerliliğini sürdürür, bunları ve sitemize üyeliğinizi bütün sonuçlarıyla birlikte kabul etmiş oluyorsunuz.

Sitemize üyeliğinizin ve katılımınızın sürekli olmasını dileriz... Herkeslere kazasız günler, keyifli forumlar...
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt