Mazda Garaj İstanbul Autoshow 2015 Fuar İnceleme ve Fotoğrafları

xendaba

Sessiz
Araç bu ayın sonunda gelecek, SK da henüz yok.

Bana en geç Haziran 15inde teste başlayacağız ama daha erkende olabilir denmişti , hani Ankara'ya en geç 15 ise belki fuardan çıkan araç İstanbul'da test aracı olarak girmiştir diye düşündüm ama
Sanırım bir parti geliyor ve o parti her bayi için test aracı oluyor galiba bu Yüzden heryerde test aracı aynı anda gelmiş olacak gibi görünüyor ;)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Demekki crossover furyası dahada büyüyecek, ama cx3 fiyat- performans olarak biraz Zayıf kaldı gibi 250lt bagaj nedir yahu Arabanın kıçını uzat 10cm daha ;)

Biz mazda2 üzerine inşaa edilmişi değil belki ilerde Mazda 3 üzerine inşaa edilmiş cx4 mü beklesek ne yapsak ;)

Aslında bagaj hacmi power donanım harici tatmin edici. Woofera yer açmak için bagaj 250lt'ye düşmüş power'da.

Cx-5 halihazırda Mazda 3 platformunda ancak SUV formatından dolayı daha geniş iç mekan sunuyor.

Mazda Türkiye'nin fiyatlandırma politikası hakkında da şu rakamları vereyim;

Mazda CX-5 : 61.500 tl (Vergi Öncesi)
Mazda CX-3 Power Sense: 58,500 (Vergi Öncesi)

Hemen hemen aynı donanım, fiyatları yorumunuza bırakıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aslında bagaj hacmi power donanım harici tatmin edici. Woofera yer açmak için bagaj 250lt'ye düşmüş power'da.

Cx-5 halihazırda Mazda 3 platformunda ancak SUV formatından dolayı daha geniş iç mekan sunuyor.

Mazda Türkiye'nin fiyatlandırma politikası hakkında da şu rakamları vereyim;

Mazda CX-5 : 61.500 tl (Vergi Öncesi)
Mazda CX-3 Power Sense: 58,500 (Vergi Öncesi)

Hemen hemen aynı donanım, fiyatları yorumunuza bırakıyorum.

Fiyatların Türkçe Mealini veriyorum;

"Bu ülke vatandaşı öyle kolay kolay kaliteye, güce, prestije sahip olamaz, devlete vereceğin çok paran varsa o zaman anlaştık"

Burada ben negatif ayrımcılık görüyorum, parası olana negatif ayrımcılık yapılıyor...

Bu ayrımcılığın Türkçe Meali;

Nasıl olsa bu arabaları alacak bir çok insan çıkacak neden biz fazladan vergi almayalım arkadaş, keriz miyiz biz vatandaş gibi... ;)

Mt53

Katılımcı
Fiyatların Türkçe Mealini veriyorum;

"Bu ülke vatandaşı öyle kolay kolay kaliteye, güce, prestije sahip olamaz, devlete vereceğin çok paran varsa o zaman anlaştık"

Burada ben negatif ayrımcılık görüyorum, parası olana negatif ayrımcılık yapılıyor...

Bu ayrımcılığın Türkçe Meali;

Nasıl olsa bu arabaları alacak bir çok insan çıkacak neden biz fazladan vergi almayalım arkadaş, keriz miyiz biz vatandaş gibi... ;)
Çıkıyo da zaten abi..Lüks araç satışlarında hiç fren yok aksine tam gaz var

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çıplak fiyatlar üzerinden yorum yapmak daha güzel, demek ki sıkıntı Mazda Tr nin fiyat anlayışında, Cx 5 ile CX 3 ün çıplak fiyat farkına bak.

xendaba

Sessiz
Bagaj hacmi için ses sistemi ekstra yer aldığını şimdi öğrenmiş oldum , Power olmayanlarda bu hacim ne durumda ki?

Ayrıca cx3 ile cx5 benzer fiyata vergi Hariç geliyor olması ayrı komik

Acaba cx5 ile cx3 Japonya veya başka bir ülkede fiyat farkı gene çıplak fiyat ile aynımı

Arada fark bizdeki çıplak fiyat a yakınsa sorun yok eyvallah ama arada fark varsa 2 Seçenek çıkıyor Önümüze

1 : cx3 için rayiç fiyattan geliyor cx5 uçmasın diye fiyatını düşük tutmuşlar ( bu iyi ihtimal )
2: cx5 normal rayiç fiyattan geliyor cx3 için Nasılsa gider diye vergi düşük dilimde nasıl olsa diye fiyatı köstürüyorlar ;)

Acaba hangisi ;) ben diğer fiyatlara bakmak istemedim gönlüm 2. Seçenek değildir inşallah diyor ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Seçeneklerin ne önemi kalıyor ki; vergiden kurtarma ihtimali mi var?

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hemen hemen çıplak fiyatı Japonya'da cx3 çok daha düşükken burada çıplak fiyat cx5 ile bukadar yakınsa bunun vergi ile pek alakası yok ;)

Netice ??

O fiyatlardan mı satıyorlar? Hayır... Bu fiyatları tartışmanın anlamı var mı? Bence yok...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Haklısın foruma Tartışma için değil boş sayfaları görmek için üye oldun sanırım, netice burada okuduğunun ne faydası var bin arabana git.

Evet sanıyorsun sadece... Forum boş değil, bende üye değilim.

;)

Muhabbetin devamı çöp olacaktır...

Üst Alt