Mazda Garaj Hollanda ve Mazda Bayi Ziyareti

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Öncelikle geçmiş olsun.

CX-5 gerçekten çok güzel olmuş. Bu jantları daha çok seviyorum, ama geçenlerde sanki karartılmış jantlarla gelecek diye okumuştum. Umarım bu opsiyon da devam eder. CX-5'teki ekran mükemmel oturmuş, hem büyük hem konsolda sırıtmıyor.

Mazda 6 station da çok güzel. Neden ülkemizde tutmuyor ilginç. Kartal-Reno12 SW zamanından kalan bi önyargı var sanırım:)

SW nin ülkemizde satmamasının tek sebebi insanlarımızın aldıkları aracı ihtiyaçlarını karşılamak için değil direk ikinci el satabilirmiyim düşüncesi ile almalarıdır. Yoksa 5 kişilk bir aile daracık bagajlı aracı neden kullansınki?

Mt53

Katılımcı
Bilgiler ve paylaşımlar eline emeğine sağlık Kerim..ayrıca çok geçmiş olsun.. Bu arada @selmazda hocam araçlardaki şanzıman sistemi ve araç siz nasıl sürerseniz aracı genel itibari ile nasıl kullanırsanı zamanla sizin stilinize göre davranıyor..sürekli düşük devirlerde kullanıyorum dediniz..bu aracı hantallaştırır..arada gazlayın redline yapın gaza yüklenin yani performanslı kullanın.. yanılmıyorsam benim aracın kitapçığındada özellikle ilk 1000-2000 km için uzun süre sabit hızlarda kullanmayın gibi birşey yazıyordu..verdiğim bilgilerde yanılıyor olabilirim ama düşüncem bu yönde..tecrübeli abilerim bu konuda sizi daha iyi aydınlatır

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Geçmiş olsun...Hepimiz orada olmayı isterdik eminim makyajla daha iyi olmuş araçlar bakalım m3 makyajlandığında nasıl bir şekle girecek...

maytalman52

Katılımcı
Öncelikle geçmiş olsun... Emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım. Mazda 2 nin renk çok hoş o rengi Mazda 3 te de kullanmalilar

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Öncelikle geçmiş olsun, gelen mala gelsin...

Ayrıca bu güzel izlenimler için de teşekkürler, o güzellikleri buralarda da görmek ümidiyle diyelim...

apojitsu

Katılımcı
Kerim sağol paylaşımlar için, ve geçmiş olsun. CX-5 motor konusunda yaptığın yoruma kullanmadım ama katılıyorum. Apo ne oldu hani dizel binilmezdi ;)

2.0 ve üzeriyse binilir dizele. Ufak motorlusuna binilmez diyorum ben. Ayrıca motor seçenekleri içinde en mantıklısı dizel. Geri kalanlar 2.0-2.3 benzinli bile olsa dizel gibi tatmin etmez...

8)

selmazda

Katılımcı
Bilgiler ve paylaşımlar eline emeğine sağlık Kerim..ayrıca çok geçmiş olsun.. Bu arada [member=484]selmazda[/member] hocam araçlardaki şanzıman sistemi ve araç siz nasıl sürerseniz aracı genel itibari ile nasıl kullanırsanı zamanla sizin stilinize göre davranıyor..sürekli düşük devirlerde kullanıyorum dediniz..bu aracı hantallaştırır..arada gazlayın redline yapın gaza yüklenin yani performanslı kullanın.. yanılmıyorsam benim aracın kitapçığındada özellikle ilk 1000-2000 km için uzun süre sabit hızlarda kullanmayın gibi birşey yazıyordu..verdiğim bilgilerde yanılıyor olabilirim ama düşüncem bu yönde..tecrübeli abilerim bu konuda sizi daha iyi aydınlatır

Dedikleriniz doğru olabilir. Aracın zamanla kullanıma bağlı olarak değişeceği konusunu bilmiyorum, bu konuda Mustafa beyin yorumlarına ihtiyacımız var sanırım.

Genelde sakin kullanmakla beraber sizin de belirttiğiniz gibi zaman zaman ben de gaza yükleniyorum..Bunu yapmak gerektiğinin farkındayım..Performanslı kullanmak aynı zamanda bildiğim kadarıyla motoru da temizliyormuş, devirsiz kullanınca motorda daha fazla aşınma oluyormuş..

Servisciler bir araba geldiğinde motoru iyiyse, "iyi basmışsın abi" derlermiş! :)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Kerim çok geçmiş olsun.

Paylaşım ve izlenimlerin için teşekkürler.

sem55

Sessiz
Hollanda'ya geleceğinizi bilseydim sizi misafir etmek isterdim.İnceleme güzel olmuş.Kaza içinde geçmiş olsun...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hollanda'ya geleceğinizi bilseydim sizi misafir etmek isterdim.İnceleme güzel olmuş.Kaza içinde geçmiş olsun...
Teşekkürler..Sülalenin yarısı orada olduğu için çok şükür konaklama problemim olmuyor ama bir sonraki sefer görüşelim inşallah

Üst Alt