Mazda CX5 Kış Performansı

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
Değerli dostlar 2015 modelini alacağım cx5 in buz ve kar performansını kullanan arkadaşlar yazar ise çok sevinirim.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
CX-5 sahibi üyelerimiz gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

vedatgr

Sessiz
Dostlarım, Ben de 2015 Mazda cx5 alma niyetim var. Ben de Kar performansını merak ediyorum. Kullanıcı Yanıtlarını çok merak ediyorum.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Bende kış lastikleri var. Bursa genelde uludağ eteklerine kurulmuştur. ilk kar yağdığında yaklaşık 1 km lik mahalle arasındaki dik yokuşu donmuş takır takır kar üzerinde hiç zorlanmadan,santim kaymadan hatta dur kalk yaptım çıktı.hatta kayınvalide çok korktu olum karda burdan kimse inmez çıkmaz kalmayalım yolda dedi. :)çünkü kar yağdığında o mahalleler hiç tuzlanmaz öylece donar yollaruludağ a 2 kez geçen ay ve bu ay çıktım kayma,tutunamama vs. Hiç sorunsuz çıktım. Şehir içinde her yer felç buzlu iken hiç sorunsuz istediğim her yere bmw audilerin arasından geçip gittim :) kısaca bu kadar iyi kar buz performansını bende beklemiyordum şaşırdım diyebilirim. :)

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Bende kış lastikleri var. Bursa genelde uludağ eteklerine kurulmuştur. ilk kar yağdığında yaklaşık 1 km lik mahalle arasındaki dik yokuşu donmuş takır takır kar üzerinde hiç zorlanmadan,santim kaymadan hatta dur kalk yaptım çıktı.hatta kayınvalide çok korktu olum karda burdan kimse inmez çıkmaz kalmayalım yolda dedi. :)çünkü kar yağdığında o mahalleler hiç tuzlanmaz öylece donar yollaruludağ a 2 kez geçen ay ve bu ay çıktım kayma,tutunamama vs. Hiç sorunsuz çıktım. Şehir içinde her yer felç buzlu iken hiç sorunsuz istediğim her yere bmw audilerin arasından geçip gittim :) kısaca bu kadar iyi kar buz performansını bende beklemiyordum şaşırdım diyebilirim. :)

Bu kadar yazmışsınız ama lastik marka ve modelini eksik bırakmışsınız. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Fazlasıyla açıklayıcı ve bilgilendirici yorum olmuş, teşekkürler... Allah kaza bela vermesin. ;)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
önler falken, arkalar toyo. modellerini bilmiyorum. kışlıkları arabayı aldığım kişi vermişti. o yüzden ön arka farklı marka :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Tarihine göre çok önemli bence abi, şimdi Sava ile Nokian ı nasıl aynı kefeye koyayım Lastik desen tipi ve kanallar da önemli

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Tarihine göre çok önemli bence abi, şimdi Sava ile Nokian ı nasıl aynı kefeye koyayım Lastik desen tipi ve kanallar da önemli

lastikler 2013 sonu tarihli yaklaşık 2000 km kullanılmış. desenleride çok güzel çizgili çizgili :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
CX5 kış performansı beklediğimden daha iyi. Bu son karda bazı kıyaslamalı testler yapma imkanı buldum. Gerçekten gayet iyi buldum performansını. Üstelik bu araca bir Subaru'dan geçiş yapan birisi olarak söylüyorum.

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
CX5 kış performansı beklediğimden daha iyi. Bu son karda bazı kıyaslamalı testler yapma imkanı buldum. Gerçekten gayet iyi buldum performansını. Üstelik bu araca bir Subaru'dan geçiş yapan birisi olarak söylüyorum.
Mustafa hocam sizin roman tadındaki yazılarınız ve mersa da kendi yaptığım test sonucu bu aracı almaya karar verdim fikrimde emin olun payınız çok büyük hatta glk 250 yi test etmişken ve gönlüm ondayken glk nın 2011 2012 sinden se bu aracın 2015 i bana çok cazip geldi. Ben gebzedeyim gebzeye yolunuz düşerse sizin gibi değeri ağırlamak isterim. Bilgilerede çok teşekkürler.

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Sizede çok teşekkür ederim en çok merak ettiğim konuya üşenmeden yazdığınız için.

vedatgr

Sessiz
Mustafa bey
ben de cx5 in en çok kış şartlarını merak ediyordum. Forester xt ile cx5 arasındayım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
benim lastiklerim çok kaliteli kış lastikleri değil. eğer arabayı alırken kış lastikleri bedava gelmeseydi kesinlikle nokian yada michelin kış lastikleri almayı düşünürdüm.eminim bu lastiklerle mevcut performansı çok daha iyi olurdu ki mevcut kış performansı limitlerde kullandığınız sürece gerçekten çok iyi. arabayı uludağ'da kar üzerinde biraz zorladım inanın hiç tedirgin etmedi ve çekiş kontrol sistemini neredeyse hiç devreye sokmadan hep yolda stabil kaldı.

hep söylediğim gibi mazda cx-5'te benim hoşuma gitmeyen (belkide arabayı hemen hemen aldığımdan bu zamana kadar kış lastikleriyle kullandığımdan'da olabilir)kötü ses yalıtımı. tabi ki bu benim kişisel görüşüm başkalarına göre durum değişir. ama yeni modelde bu olumsuzluğu ciddi anlamda ele almışlar gibi gözüküyor ki öyle ise araba her yönüyle kusursuz bir araba. yeni modelindeki ilavelerden ve revizyonlardan sonra mükemmel olmuştur zaten.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Kararınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

CX-5 çok komple bir araç. Bir Japon'un sağlamlığı, sorunsuzluğunu size bir Alman premiumun dizayn, sahip olma ve sürüş lezzeti ve diğer orta sınıf Avrupalıların donanım zenginliği ile harmanlayarak sunuyor.

Özellikle Power donanımını ele alırsanız, şu anda iç/dış dizaynına bu kadar önem verilmiş, gerek konfor gerek güvenlik donanımları zirvede, sorunsuzluğun liderlerinden, ayrıca motor/şanzıman gibi önemli donanımları da bulunsun diye üretilmemiş, üzerinde gerçekten çok üst düzey mühendislik barınan bir otomobil bulmak çok zor.

Buna bir de bir kompakt SUV fleksibilitesi, geniş iç mekan/bagajı, yerden cidden yüksek yapı + kaliteli bir AWD sistemi ekleyin. Sonuç belli, bu araç GLK'nın şu andaki kasasından daha iyi bir model.

Mustafa hocam sizin roman tadındaki yazılarınız ve mersa da kendi yaptığım test sonucu bu aracı almaya karar verdim fikrimde emin olun payınız çok büyük hatta glk 250 yi test etmişken ve gönlüm ondayken glk nın 2011 2012 sinden se bu aracın 2015 i bana çok cazip geldi. Ben gebzedeyim gebzeye yolunuz düşerse sizin gibi değeri ağırlamak isterim. Bilgilerede çok teşekkürler.

Üst Alt