Mazda CX-5 Skyactiv Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu modelin yakıt tüketim değerlerini bu konu altında paylaşabiliriz.

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
cx5 yakıt verileri :
by 60 km/h (37 mph):

5.1 l/100 km

by 70 km/h (44 mph):

5.2 l/100 km

by 80 km/h (50 mph):

5.3 l/100 km

by 90 km/h (56 mph):

5.5 l/100 km

by 100 km/h (62 mph):

5.8 l/100 km

by 120 km/h (75 mph):

6.6 l/100 km

by 140 km/h (87 mph):

7.6 l/100 km

by 160 km/h (100 mph):

9.1 l/100 km
link : http://www.automobile-catalog.com/auta_perf1.php

selmazda

Katılımcı
Şehiriçi Ümraniye - Kartal arası sabah ve akşam E-5 de işe gidiş geliş trafiğinde, dur kalkların oldukça olduğu tgrafikte, 10.3 LT ye geldi tüketim kışın gelmesiyle birlikte. Yazın 9.6 civarıydı..

Sakin kullanırım genelde, ara sıra devirli kullanırım..

Sizce nasıl tüketim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şehiriçi Ümraniye - Kartal arası sabah ve akşam E-5 de işe gidiş geliş trafiğinde, dur kalkların oldukça olduğu tgrafikte, 10.3 LT ye geldi tüketim kışın gelmesiyle birlikte. Yazın 9.6 civarıydı..

Sakin kullanırım genelde, ara sıra devirli kullanırım..

Sizce nasıl tüketim?

O cüssedeki bir araç için oldukça mükemmel değerler... O0

Bora Arpınar

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
SUV
Dün Ankaraya gidip geldim toplamda 800 km gibi yol yaptım ortalama sürat 100 km civarı ortalama yakıt 8.4 litre oldu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dün Ankaraya gidip geldim toplamda 800 km gibi yol yaptım ortalama sürat 100 km civarı ortalama yakıt 8.4 litre oldu.
Lastikler kış lastiği ve araçta normalden fazla yolcu veya yük varsa bu değerler normal abi, fakat tam tersi ise bence yüksek yakıt değerleri çıkmış ortaya...

Fakat aşağıdaki linkte verilen kullanıcı değerleri göz önüne alındığında da; normal sınırlarda diyebiliriz.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/1254-CX-5.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Aynı segment başka araçların kullanıcı değerlerine bakıldığında ise; aradaki fark ortaya çıkıyor. :)

Rav 4

http://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/440-RAV_4.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Cr-v

http://www.spritmonitor.de/en/overview/18-Honda/174-CR-V.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Not; linkler için Gören Otomotiv Muğla'ya teşekkürler... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
100 km ekranda yazan ortalama hız ise normal bir tüketim, çok yavaş gittiğiniz söylenemez.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Şu an kış lastikleriyle 9.3 -9.6 civarı, yazın antalya ya giderken cruse açık 120 km ortalama klima kapalı gece 7.6 ya kadar düşmüştü. Biraz agresif ve genelde manuel modda kullanırım Yazın ş.içi 8.2 nin altına hiç düşüremedim. Adam gibi kullansam yazın ş.içi 8 i geçmez herhalde

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Lastikler kış lastiği ve araçta normalden fazla yolcu veya yük varsa bu değerler normal abi, fakat tam tersi ise bence yüksek yakıt değerleri çıkmış ortaya...

Fakat aşağıdaki linkte verilen kullanıcı değerleri göz önüne alındığında da; normal sınırlarda diyebiliriz.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/1254-CX-5.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Aynı segment başka araçların kullanıcı değerlerine bakıldığında ise; aradaki fark ortaya çıkıyor. :)

Rav 4

http://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/440-RAV_4.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Cr-v

http://www.spritmonitor.de/en/overview/18-Honda/174-CR-V.html?fueltype=2&gearing=2&powerunit=2

Not; linkler için Gören Otomotiv Muğla'ya teşekkürler... :)

Abi mazda linkinde araçlarının yakıt değerini veren arkadaşlar arabayı iterek mi kullanıyorlar:) ortalama 7-8 lerde gezmiş çoğu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi mazda linkinde araçlarının yakıt değerini veren arkadaşlar arabayı iterek mi kullanıyorlar:) ortalama 7-8 lerde gezmiş çoğu

Skyactiv farkı net olarak ortaya çıkmış oluyor... Ama; hedef ilk başta bile çok yüksekti, %30 doğrudan yakıt tasarrufu az buz bir şey değil... Forever Mazda dedim bi kez daha bak... :D :D

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
cx-5 gibi bir minik kuşun yakıtını merak edenler için güncel değerleri paylaşıyorum :) araba 85.000 km'de ş. içi sürekli sabah akşam aynı güzergah normal trafik, 3 lamba var 70-80 ortalama hız 8.2-8.6 arası. aynı güzergahta ortalama 60km geçmezsem 2 3 gün boyunca 7.8 i gördüğümde oldu. aracın ş.içi fabrika verisi 8.1 bu arada.

Moderatörün son düzenlenenleri:

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Cx3 Test videosundaki arkadaşın birinin cx5 'i varmış...Cx5 ile 7-7.5 ortalama değerlerden bahsediyor...
Hemde anlık falan değil...genel kullanım diyor...Bana çok abartı geldi...Bendeki 2015 makyajlıda bile 9.5 karma ortalamanın altına inemedik...Agresif kullanmasak bile..
VİDEO ;

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
eğer hiç ama hiç trafik olmazsa, ortalama 70 km yi geçmezsen dur kalk yapmazsan, lamba olmazsa, aniden gaza yüklenmezsen, dış sıcaklık 22-24 altı ve üstü olmazsa ki ben bu şartlarda ortalama 7 yi sadece 2-3 gün gördüm onun haricinde akıcı trafik olmasına rağmen ortalamada 8.5 altını hiç göremedim. bu arkadaş bence iyi sallamış:) o değeri sürekli yukardaki şartlar oluşmadan imkansız yakalayamazsın. ben bu şartları hersabah 6 da evden çıktığımda sadece 2 gün yakalayabildim.

sztoker

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Suv
Karne tatilinde Ankara'dan Mersin'e gittim.
Gidiş 100-120 km arası hızlar sakin kullanım, 3 kişi, dolu bagaj, yol bilgisayarı 6.8 pompa 7.0 l/100 km.
Dönüş 3 kişi, tam dolu bagaj, 100-130 km arası normal kullanım (çok kısa süre 200 km ye çıktım) yol bilgisayarı 7.6, pompa 8.0 l/100 km.

Ankara şehiriçi henüz 10 litrenin altına düşüremedim.
Daha önce turbo motorlu araç kullanıyordum, bu nedenle bir alışma süreci yaşıyorum. Bunun da etkisi var.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Karne tatilinde Ankara'dan Mersin'e gittim.
Gidiş 100-120 km arası hızlar sakin kullanım, 3 kişi, dolu bagaj, yol bilgisayarı 6.8 pompa 7.0 l/100 km.
Dönüş 3 kişi, tam dolu bagaj, 100-130 km arası normal kullanım (çok kısa süre 200 km ye çıktım) yol bilgisayarı 7.6, pompa 8.0 l/100 km.

Ankara şehiriçi henüz 10 litrenin altına düşüremedim.
Daha önce turbo motorlu araç kullanıyordum, bu nedenle bir alışma süreci yaşıyorum. Bunun da etkisi var.
Daha önce kullandığınız aracın modeli ve yakıt değerleri neydi acaba, kıyas için soruyorum

drkahvecioglu

Katılımcı
Araç Markası
2019 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Soul Red-Power Sense
Merhaba konuyu hortlatayım biraz. Aracımı alalı 3,5 ay oldu 4000 km yol yaptım (1000km şehir dışı 3000 km şehiriçi). Bu kullanımda 8.9 lt ortalama tüketimim oldu. Turbo bir araçtan (Insignia 1.4t) atmosferik araca geçmenin etkisi ve araca alışma döneminde biraz zorlayarak kullandım. Muhtemelen tüketim daha da düşecektir. Benim gözlemlediğim ilginç bir nokta oktan farkı olmamasına rağmen Shell V Power benzinin Shell Fuel Save e göre 1-1.5 lt daha fazla tüketmesi oldu. Daha önceki aracımda V-power ile çekişte farklılık hissederken Mazda da fark sadece tüketimde kaldı. İlerleyen günlerde kilometreleri devirdikçe tüketim verilerimi paylaşacağım.

Üst Alt