Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda CX-5 Skyactiv & GLA Otomatik Frenleme

Konu, 'Mazda CX-5 (2013 skyactiv)' kısmında refik varol tarafından paylaşıldı.

1. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    CX5'e bu yıl eklenen donanımlarda,bence ÇOK ÖNEMLİ iki güvenlik donanımı var...

• Akıllı Fren Desteği (SBS)* de 15-145 km/s hız aralığında önde giden araçları izler ve yeni Mazda6 öndeki araca çok yaklaştığında sürücüyü uyarır ve olası bir kaza veya çarpışma tespit ettiğinde otomatik olarak fren uygular. (CX-5’de ilk kez)
    • Mazda Radar Hız Kontrolü (MRCC) 200km/s’ye varan hızlarda öndeki araçlarla belli bir mesafeyi korur, hızı kontrol eder ve gerektiğinde fren uygular.(Cx-5’de ilk kez )
      Bu frenleme sistemleri mercedeste DISTRONIC PLUS adıyla sunulmakta,fakat bu iki araç arasında kaldığımdan incelemeleri okuduğumda,mercedeste bu donanımın SORUNLU olduğu ve bu donanıma güvenen ama çarpışan bir sürü örnek plduğunu okudum...Bu yıl CX5 alan veya bu konuda tecrübe-bilgisi olan arkadaşlar varmı ?...CX5 bu konuda,sistemde ne durumda ?...

Son düzenleme: 25 Temmuz 2015
    domestos bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynı özellikler Mazda 3 ve 6'da vardı, kimisne göre çok kullanışlı olmakla birlikte, bazılarına göre de kullanma gereksiniminin çok gerekmediği ama genel anlamda çok önemli bir özellik.

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Abi bahsetmiş olduğun sistemler ve geliştirilmiş olanları CX-3'te mevcut.

http://www.mazdagaraj.com/threads/3375-Mazda-CX-3-Geliştirilmiş-Aktif-Güvenlik-Sistemleri-Nelerdir

CX-3'te Mazda bu sistemleri kullandı ise; Mazda CX-5'in yeni halinde hayli hayli kullanılmıştır diye tahmin ediyorum.

4. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Bu sistemler var CX5'te..Öğrenmek istediğim kusursuz çalışıyormu ?....Mercedeste çünkü çok şikayet var,bazen işe yaramayıp,kazayı önlemediğine dair....

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    CX-3 te test ettiğimiz sistemler kusursuz çalışıyordu. Bu bir ölçü olmayabilir ama Mazda zaten sorunsuzluğun ve mükemmeliyetçiliğin arması olunca insanın aklına gram şüphe gelmemeli bence...

6. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Bende öyle tahmin ediyorum..Çünkü tersi olsa malum forumdaki mazda düşmanları yabancı sitelerden böyle şikayeti bulup buluşturup yazarlardı..Bu kriter benim için çok önemli iki sebepten..Birincisi ben kendim için e-180'nin yeni kasasını bekliyorum...Seneye bu arabayı eşim ve kızım kullanacağı için bu çarpışma önleyici sistemin doğru çalışması beni çok rahatlatacak,acemi olduklarından dolayı..İkinci kriter onlar gla alma taraftarı,her ''normal '' türk insanı gibi,yıldızın karizması cezbediyor onları..Bu güvenlik donanımını cx5 tercih etmeleri için kullanacağım iknada..:)

domestos bunu beğendi.
  7. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    cx-5 deki tüm güvenlik ve yardımcı donanımlar gibi sbsc'de kusursuz çalışıyor. çarpışma önleyici bende 3 kez devreye girdi. kusursuz çalışıyor emin olabilirsiniz. ama bu sistemin devreye girmesi için ayağın fren pedalına hafif bile olsa baskı uygulamayacak, birde 30 km ye kadar süratte aracı durduruyor üstünde ise sadece yavaşlatıyor. en güvenli olan yoldan gözünü ayırmamak.:)

domestos bunu beğendi.
  8. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    45km.üstündeki hızlardada (200 km.hıza kadar ) frenleme yapar iddiasında Mazda ( 2015 modellerde ) ;
    '' Mazda Radar Hız Kontrolü (MRCC) 200km/s’ye varan hızlarda öndeki araçlarla belli bir mesafeyi korur, hızı kontrol eder ve gerektiğinde fren uygular.(Cx-5’de ilk kez ) ''
    Sizin araç 2015 ise bu özelliğinde olması,çalışması lazım..Tabii dediğiniz gibi sürücünün dikkatini eksiltmemesi lazım..Ama insanlık hali Allah korusun olası dikkat eksikliğinde bu fonksiyonun tam anlamıyla çalıştığını bilmekte insanı rahatlatıyor...

9. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    benimki 2012 model yeni kasada 45km'ye çıkarmış olabilirler.

10. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Abi senin araçta sadece şehir içi fren desteği mi var(5-30 km),yoksa 15-145 km hızlarda da fren yapıyor mu? Bu özelliği hiç denedin mi?

Son düzenleme: 7 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş