Mazda Cx-5 Skyactiv Far Sorunu

MAK

Sessiz
Araç Markası
Mazda Cx-5- 2014
Araç Renk ve Tip
SUV
Merhaba. Aracın farlarını yakınca önce beyaz renkte olup sonra giderek sararıyor ve aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi düz bir kesilme çizgisi oluşmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

1,2 ve 5 numaralı resimler uzun farlar açıkken 3 numaralı resim ise kısa farlar açıkken çekilmiştir.

Not:Aracın farları Bi-xenon.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 52
  • 2.jpg
    2.jpg
    38.4 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.jpg
    3.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 57
  • 5.jpg
    5.jpg
    38.8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakın zamanda; Far ayarları ile oynama veya ampul sökme takma gibi işlemler yapıldı mı?

Benim başıma ampullerin yanlış takılması olayı gelmişti ama CX-5 te bu durum nasıldır, ampulün yanlış takılma ihtimali var mıdır bakmak gerek...

Sararma olayı da tamamen ampul ile ilgili olabilir diye tahmin ediyorum.

Bu konuda tecrübe sahibi değilim, yanıltmış da olmak istemem hocam.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Xenonlarda sararma normal bende sonradan takılma 4300 k var ilk başta mavimsi gibi yanıyor ısınınca sarıya dönüyor ,orjinal xenonlar ya 4300 yada 5000 k oluyor ,5000lik daha beyaz yanar . Far ayarına baktırmanızda fayda var ayarı düşük olabilir

zenfone 2

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç far ayarı için yanılmıyorsam aracın duvara yaklaşık 10m mesafede olması gerekir diye de biliyorum. Far çizgilerinizde sıkıntı var, çizgi düz olmalı ve sağ farın güçlü ışığı sol dan daha yüksekte olması lazım arada kırılma olur, yani sağ farı takip eden düz çizgi ortada soluklaşarak devam etmesi lâzım, ben öyle biliyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
xenon ampullar ısındıkça ışık şiddeti artıyor. Farlarda ayarsızlık olabilir. Aracın garantiside var sanırım servisten bilgi almanızda fayda var.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben bir sıkıntı göremedim ama zaten bu şekilde anlamak da zor. Ama Xenon farlar ilk açıldıklarından bir süre sonra ışık gücünü arttırır ve bir miktar renk de değişir, bu normal. Yalnız bu resimler ile durumun bu olup, olmadığını söylemek zor. Bunu ancak bir serviste kontrol ettirmeniz gerekir.

Merhaba. Aracın farlarını yakınca önce beyaz renkte olup sonra giderek sararıyor ve aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gibi düz bir kesilme çizgisi oluşmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

1,2 ve 5 numaralı resimler uzun farlar açıkken 3 numaralı resim ise kısa farlar açıkken çekilmiştir.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

bu kadar kısa mesafeden yuvarlak bir kaynaktan çıkan bu kadar kuvvetli bir ışık kaynağının üstten düz bir çizgi oluşturması bence olanaksız, bana göre farlar normal duruyor benim araba kapalı otoparkta durduğundan arabayı çalıştırdığımda farlar hiç bir zaman duvarda düz bir hat oluşturmaz. üstündeki sarı çizgiler bende olmuyor bu yüzden servise göstermek en doğrusu. zaten arabanın garantisi devam ediyor.

MAK

Sessiz
Araç Markası
Mazda Cx-5- 2014
Araç Renk ve Tip
SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim.Müsait bir zamanda servise gideceğim.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

Daha önce sarı çizgi bende olmuyor yazmıştım ama az önce ışıklarda önümde duran beyaz pikapa yansıyan farlarıma baktım sizdeki sarı çizgi bende de vardı, sanırım normal bi durum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@MAK far sorunu ile ilgili servise gideceğinizi söylemiştiniz, durum nedir ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt