Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda CX-5 Skyactiv Balata Sesi Hakkında

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında kemal1963 tarafından paylaşıldı.

1. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Arkadaşlar merhaba,

bu ay ön arka diskler ve balataları komple değiştirmeme rağmen özellikle iyice yavaşladığımda yani durmak üzereyken (sadece direksiyonu kırdığımda) ve özellikle geri geri manevra yaparken frene hafif dokunduğumda hafiften ciyk ciyk diye ötme sesi bir türlü kesilmedi. iki kere bütün fren sistemini komple kendim söküp temizledim, balataların uçlerını zımparaladım, kaliperlerde balataları tutan metal klipsleri gresledim,temas yerlerini temizleyip zımparaladım yani ne yaptıysam önden gelen bu sesi kesemedim. bugün balataları biraz inceledim içerisinde çok fazla metal parçacık var galiba bunlar ses yapıyor, servise sordum bizde çok uğraştık düzelmiyor dedi, avrupadaki forumları okudum onlarda'da aynı sorun var. sadece balata spreyi sıkınca 1-2 gün ses kesiliyor. sinek küçük ama mide bulandırır misali arabayı sattırcak bana bu ses:) bu konu ile ilgili tecrübesi olan varsa paylaşırsa belki faydası olur.

domestos bunu beğendi.
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    kemal1963, domestos ve grafff bunu beğendi.
  3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Servisin; "bizde çözüm bulamıyoruz" şeklinde cevap vermesi abes olmuş bence... En azından, bülten oluşturalım veya bu sesi ilgili yere iletelim şeklinde beyanda bulunmaları gerekmez miydi?

İşin özü, hakikatende insanı gıcık eder o ses. Çözümü merakla bekliyoruz. Kolay gelsin. :)

kemal1963 ve grafff bunu beğendi.
  4. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    zafercet ve hagakure bunu beğendi.
  5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Genelde arka frenlerin erken bitiminden bahsediliyor,ön fren balataları ile bir problem yaşayan yok gibi. Tamamen farazi düşünüyorum ama balataların hatalı üretimi gibi bir şey söz konusu olabilir mi, gereğinden fazla sert üretilmesi gibi..

kemal1963 bunu beğendi.
  6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sorun büyük ihtimalle balatalarda bir süre kullanıp düzelip düzelmediğine bakmak lazım onun haricinde çok fazla yapacak bir şey yok gibi.

kemal1963 bunu beğendi.
  7. madmax59

madmax59 Sessiz

Otomatik arabada O sesi maalesef kesmek çok zor çünkü yeni nesil balatalarda asbest kullanımı yasak bu yüzden hem kısa ömürlü hemde bu sese sebep oluyorlar benim arabamda da aynı ses oluyor hatta birçok markada bu sesi duyuyorum otomatik BMW de dahil

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

bu balata sesi yüzünden balata takmak gelmiyor içimden bende hiç sevmem o sesi aslında bu konu yetkili servisin araç kullanıcı pervormansına göre isterse balata tedarigi yapabilir biraz özel bir durum gibi görülsede aslında düşünüldügü zaman hiç te zor degil sonuçta her türlü malzemenin tedarigi yapılabiliyor ..

sert kullanım için sert balata konfor için biraz daha yumuşak balata belki biri digerinden önce biticektir fakat o sesi duymaktan sa bence deger ..

grafff, kemal1963, yakup ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    ses yapan balatlar önler. mazda ön balatalarını ferodo'ya yaptırıyor. arkalar ise orjinal mazda japon. cx-5'in alternatif balataları Türkiye'de yok diye biliyorum. az gitsin ama ötmesin yeter abi ben razıyım 20 binde balata değiştirmeye:)

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş