Mazda CX-5 Skyactiv Bagaj İçi Led Aydınlatma Montajı

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Herkese merhaba,

Sevgili Mazda mühendisleri Cx-5'in bagajını tasarlarken bu kadar büyük ve koyu renk ile kaplı bagajı nasıl aydınlarıtız diye düşünmediklerinden 1 tane minicik ampul ile geçiştirmişler :)
Özellikle karanlık ortamlarda bagajda birşey bulmak gerçekten zor oluyordu, ben de aydınlatma ile ilgili biraz araştırma yaptım. Servis 2 adet led için 200 tl para istedi, ben de aşağıdaki ledleri kargo dahil (4 adet) 2 tanesi yedek 9.40 dolara aldım ve montajını dün kendim yaptım. Ledleri aracın orjinal bagaj lambasına bağladım, böylece kapak açılıp kapandığında ledlerde açılıp kapanıyor.

http://www.dx.com/p/7w-led-white-light-eagle-eye-car-foglight-backup-daytime-running-lamp-dc-12v-148439#.VLoS1CusVu4

Ekli dosyalar

• fotoğraf 1.JPG
    fotoğraf 1.JPG
    25.5 KB · Görüntüleme: 32
  • DSC_0405.JPG
    DSC_0405.JPG
    91.3 KB · Görüntüleme: 49
  • DSC_0407.JPG
    DSC_0407.JPG
    81.7 KB · Görüntüleme: 42

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
resimlerin devamı

Ekli dosyalar

• DSC_0426.JPG
    DSC_0426.JPG
    109.2 KB · Görüntüleme: 48
  • DSC_0430.JPG
    DSC_0430.JPG
    125.2 KB · Görüntüleme: 51

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Eline sağlık abi, çok güzel olmuş, montajını kendin yapman da ayrı bir güzellik. Ben çok beğendim. Benim bagaj için aydınlatma pek sorun olmasa da ben de listeme ekledim Sağol paylaşım için, keşke montaj esnasında da bir kaç resim çekseydin, güle güle kullan.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Benim torpidoda o basit ampul bile yok. Bagajda da seninki gibi sarı ampul vardı. Şerit ledlerden bağladım 40 cm kadar. Şimdi daha iyi ama aydınlatmanın iki taraftanda yapılması lazım. Mazda gündüz binilsin gece kimse binmesin diye üretmiş herhalde arabaları zira iç aydınlatmada zayıf

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Eline sağlık abi, çok güzel olmuş, montajını kendin yapman da ayrı bir güzellik. Ben çok beğendim. Benim bagaj için aydınlatma pek sorun olmasa da ben de listeme ekledim Sağol paylaşım için, keşke montaj esnasında da bir kaç resim çekseydin, güle güle kullan.

Sağol
Fazla resim çekemedim ama montaj çok basit iki ledden gelen artı ve eksi uçları bagaj lambasının artı ve eksi metallerine bağlıyorsun o kadar

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Elinize sağlık, ışığı yetersiz bulanlar için güzel çalışma olmuş.
Mazda arabalarını gece binmesin diye üretmiş öyle ki
Kapı anahtarı deliğine ışık koymuş,
Kontak kısmına ışık koymuş,
Torpidoya ışık koymuş,
Düşüncesiz bu Mazda hep maliyetten kısıyor :p

Ekli dosyalar

• anahtardeligi.jpg
    anahtardeligi.jpg
    86.4 KB · Görüntüleme: 31
  • kontakaydınlatması.jpg
    kontakaydınlatması.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 31
  • torpidoaydınlatması.jpg
    torpidoaydınlatması.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 33

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sahne ışıkları kadar parlak olmuş, paylaşım için teşekkürler... Oğuzhan harika bilgilendirme olmuş, sağolasın...

Benim 626'da kapılarda bile ışıklandırma vardı, inerken, binerken önünü görebilsinler diye...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kapı anahtar deliği çok düşünceli bir hareket olmuş valla, ne güzel düşünmüşler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
93 323 aracımda kapılarda vardı. Kapıyı açınca ineceğim yeri aydınlatıyordu. O modele özgü bir güzellik.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Oğuzhan bizim kasalarda ne kapılarda nede torpido da lamba yok. Anahtar deliğindeki lambayıda yeni gördüm. Kabin aydınlatması içinde tam ortada bir tane zayıf ışık veren ampul kullanılmış. Diğer araçlarda kapı direklerinde de lamba var. Harita lambaları kapıdan bağımsız olduğu için onları saymıyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bizim 626 GE kasalarda torpidoda ve 4 kapıdada var, yeni araçların bile çoğunda yok bu ışıklar bağajda da tatmin edici bi ışık var sonradan mı konulmuş dikkat etmedim

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hakan sizde var doğru ama gf de yok. Sizin hava ızgaralarında salınım hareketide var bizde yok. Bizde 15 alaşım jant var, tcs, digital klima 4 havayastığı , deri kaplı direksiyon falan var. Ama kapılarda lamba yok. Adem usta ve gf kullananlar doğrulayacaktır beni

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Hakan sizde var doğru ama gf de yok. Sizin hava ızgaralarında salınım hareketide var bizde yok. Bizde 15 alaşım jant var, tcs, digital klima 4 havayastığı , deri kaplı direksiyon falan var. Ama kapılarda lamba yok. Adem usta ve gf kullananlar doğrulayacaktır beni

Doğru abi GF lerin hepsine hava yastığı koymuşlar, 2000+ modellerde dijital klimada var ama dikkatimi çeken bazı GE kasalara Hız Sabitleyici bile koymuşlar ama GF ler daha üst model olmasına rağmen pek görmedim GE'leri çok özel yapmışlar sanki...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Elinize sağlık, ışığı yetersiz bulanlar için güzel çalışma olmuş.
Mazda arabalarını gece binmesin diye üretmiş öyle ki
Kapı anahtarı deliğine ışık koymuş,
Kontak kısmına ışık koymuş,
Torpidoya ışık koymuş,
Düşüncesiz bu Mazda hep maliyetten kısıyor :p

Ah nerede o eski mazda mühendisleri :) şimdikiler neredeyse hiçbir yere ışık koymayıp arabayı alana el feneri hediye edecekler :) cx 5 de ne kapılarda,ne torpido da hiçbir yerde ışık yok. Kendi ışığını kendin yarat:)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ah nerede o eski mazda mühendisleri :) şimdikiler neredeyse hiçbir yere ışık koymayıp arabayı alana el feneri hediye edecekler :) cx 5 de ne kapılarda,ne torpido da hiçbir yerde ışık yok. Kendi ışığını kendin yarat:)
Hocam ilginç ya gerçekten. Ben bunların maliyetten ötürü veya yapmadıklarından/yapamadıklarıdan ötürü olduğunu düşünmüyorum. Japonlar değişik bir millet vardır bir bildikleri. Bazı modellerde acayip detaylar düşünülmüş. Bazılarında olması gereken şey olmayabiliyor. Bunlar markanın genel kalitesine etki etmiyor ama benim gözümde. Araçtan beklentilerim farklı çünkü.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Oğuzhan bizim kasalarda ne kapılarda nede torpido da lamba yok. Anahtar deliğindeki lambayıda yeni gördüm. Kabin aydınlatması içinde tam ortada bir tane zayıf ışık veren ampul kullanılmış. Diğer araçlarda kapı direklerinde de lamba var. Harita lambaları kapıdan bağımsız olduğu için onları saymıyorum.
Benim araçta torpidoda aydınlatma mevcut GE kasadaki gibi kapılarda da olsaydı çok iyi olurdu tepedeki lambada bence gayet yeterli birtek bagaj yetersiz onu da benden önceki sahibi 10-15cmlik led ile çözmüş çok iyi olmuş :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Hocam ilginç ya gerçekten. Ben bunların maliyetten ötürü veya yapmadıklarından/yapamadıklarıdan ötürü olduğunu düşünmüyorum. Japonlar değişik bir millet vardır bir bildikleri. Bazı modellerde acayip detaylar düşünülmüş. Bazılarında olması gereken şey olmayabiliyor. Bunlar markanın genel kalitesine etki etmiyor ama benim gözümde. Araçtan beklentilerim farklı çünkü.

Zaten mazdaların kalitesi ve sürüş keyfi bu ufak tefek olumsuzlukları örtüyor. Varsın torpidoda lamba olmasın arabamı her sürdüğümde aldığım keyif yeter bana:)

Üst Alt