Mazda CX-5 Skyactiv (2017)

mazda4ever

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Reflex Mavi - SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Video yok mu, gözümüz gönlümüz açılsın biraz
Malesef video yok. Ama sonraki gidişimde çekerim kesin.

Bu arada, geçen TVde denk geldim. "İleri Sürüş Uzmanı" biri, karlı/buzlu yokuş aşağı inişlerde D konumunda kullanmanın, manuel den daha riskli olduğunu söyledi. Ben sürekli D konumunda, frenle indim. Kendisini tanısaydım, Mazda'dan bahsederdim:)

İnanın donanımlarla ilgili bir bilgim ve ilgim de yok. Çünkü CX-5 ilk çıktığından beri zaten yeterliden çok öte donanım sunuyor. Hatta makyajlı kasa ile çok daha ileriye gitti dediğiniz gibi. Size katılıyorum G-Vectoring gelir, çünkü her yeni modele koyarlar.

Bunun dışında belki otomatik bagaj kapağı, otomatik park asistanı, 360 derece çevre görüş sistemi vb. çok görülmeye başlanan ek donanımlar olabilir.

Teşekkür ederim.. Az kaldı belli olur detaylar..

Moderatörün son düzenlenenleri:

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Malesef video yok. Ama sonraki gidişimde çekerim kesin.

Bu arada, geçen TVde denk geldim. "İleri Sürüş Uzmanı" biri, karlı/buzlu yokuş aşağı inişlerde D konumunda kullanmanın, manuel den daha riskli olduğunu söyledi. Ben sürekli D konumunda, frenle indim. Kendisini tanısaydım, Mazda'dan bahsederdim:)

çok ileri zekalı bir sürüş uzmanıymış.:) herhalde kendisi karlı buzlu yokuşları 80-90 km hızla inip manuel viteste motor frenini kullanıyor galiba.:))

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
CX-5'in esas fazlası olan donanımın zamanı geldi Özkan. 4x4!

Abi telekom sektöründeyim, devasa bir cironun olduğu bu sektörde bile ciddi anlamda bir sıkıntı mevcut. 2017'nin çok daha zor geçeceği kesin. Dün Thy açıklamasına göre, çalışanlarına 2017 için yaptığı 4+4 zammı bile ödemeyi düşünmüyormuş. Otomotiv ciddi anlamda ihracatın olduğu bir sektör, çark durursa çok can yanar. İnşallah kazasız belasız atlatılır bu dönem.

CX-5 makyajsız kasa bile şu an power 3'ten daha iyi bir donanımda. Şu anda globalde satışları 3'ten bile fazla, 6'nın neredeyse iki katı, üstelik yeni kasası üretilmeye bile başladı! Aşağıda Kuzey Amerika satışları var, kasa değiştirecek bir araç için satışlar mükemmel sayılır, en ufak azalma trendi yok. Bu bağlamda yeni CX-5 için markanın varını yoğunu ortaya koymuş olması kesindir.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Cx-9 daki bu dış dizayn çok başarılı ama siz bunu nasıl yaparızda cx-9 a benzetiriz diye sıfırdan değilde önden arkadan mıncıklayarak tasarlarsanız....Göze aykırı gelmeside normal oluyor...Skyactiv ile birlikte ön ızgarada oluşturmuşsun güzel bir kanat akabinde bu kanadın devamı niteliğinde kanatla bütünleşmiş far yapısı...Baykuş bakışı gibi...Bunuda gövdeyle doğru oran-orantalamışsın....Ufak makyajla bizleri hepten cezbetmişsin....Şimdi bu tasarımla amaçlanan cx-9 a benzetilmekten ötesi olamamış olmamış...Böyle hayalkırıklığına uğruyorum...Bu tasarımı beğenenlerede saygı duyuyorum ama çok aceleyle kısa yoldan ne yapalım ne yapalım cx-9 a benzetelim şeklinde olmuş ve bitmiş...

Açıkcası ben ön tarafını pek beğenemedim bana biraz fazlaca cx3 gibi geldi. Kaputun ucuna doğru fazlaca alçalıyor sanki. Zamanla göz alışacak tabii ama sanki güncel olan daha agresif. Yenisinde otomatik bagaj kapağı dikkatimi çekti birde g vectoring doğal olarak eklenmiş açıkcası başka hangi yenilikler var pek öğrenemedim. Arka kısmını ise çok beğendim. Bakalım gerçeğini görünce ne hissedeceğiz. Selamlar herkese.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu yoruma katılıyorum....Jaguarın kullandığı kaburga tasarımı doğru seçim olsada kododan bildiğimiz kanat tasarımını bozmak tampondaki düz yüzeyler itici geldi....Bütün konseptlerinden alışık olduğumuz kanat yapısını bozmamalıydılar....

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Cx-9 daki bu dış dizayn çok başarılı ama siz bunu nasıl yaparızda cx-9 a benzetiriz diye sıfırdan değilde önden arkadan mıncıklayarak tasarlarsanız....Göze aykırı gelmeside normal oluyor...Skyactiv ile birlikte ön ızgarada oluşturmuşsun güzel bir kanat akabinde bu kanadın devamı niteliğinde kanatla bütünleşmiş far yapısı...Baykuş bakışı gibi...Bunuda gövdeyle doğru oran-orantalamışsın....Ufak makyajla bizleri hepten cezbetmişsin....Şimdi bu tasarımla amaçlanan cx-9 a benzetilmekten ötesi olamamış olmamış...Böyle hayalkırıklığına uğruyorum...Bu tasarımı beğenenlerede saygı duyuyorum ama çok aceleyle kısa yoldan ne yapalım ne yapalım cx-9 a benzetelim şeklinde olmuş ve bitmiş...

Dostlar bu heyecan niye anlamadım, bu tasarımın mazdayla alakası yok. Değişim falan da olduğu yok. Custom style concept diyor mazda sever biri tasarlamış ve paylaşmış, resmi bir tasarım yada makyaj değil sakin olun :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Dostlar bu heyecan niye anlamadım, bu tasarımın mazdayla alakası yok. Değişim falan da olduğu yok. Custom style concept diyor mazda sever biri tasarlamış ve paylaşmış, resmi bir tasarım yada makyaj değil sakin olun :)
Oh be yüreğime su serptin...

Kerim abi öyle diyorsunda netcarshow da bu modeli cx-5 2017 diye galerisine koymuşlar hangisi gerçek?

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kerim abi öyle diyorsunda netcarshow da bu modeli cx-5 2017 diye galerisine koymuşlar hangisi gerçek?
Birincisi Cx5 2017 zaten tanıtıldı üretime geçti hatta Amerikada satılıyor. İkincisi yeni bir tasarım değil bu, zaten forumda da bunu haber olarak resimleriyle paylaştık. Instagramda paylaşılan resim arabada biraz oynanmış hali, biraz daha modifiye edilip spor görünüme sahip bir araç olarak gösterilmiş. Dikkatli resimleri incelersen ön, arka ve yan tarafların farklı olduğunu görebilirsin. Son olarak tekrar söylüyorum Custom Style demek kendince bir tasarım demektir, Mazda'nın official yani resmi bir kanalında yayınlanan bir resim değil bu, isteyen site kullanır. Bende tasarlayıp üstünde oynayıp instagramda paylaşsam bir anlam ifade etmez, bu sadece benim göz zevkim olur o kadar :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Birincisi Cx5 2017 zaten tanıtıldı üretime geçti hatta Amerikada satılıyor. İkincisi yeni bir tasarım değil bu, zaten forumda da bunu haber olarak resimleriyle paylaştık. Instagramda paylaşılan resim arabada biraz oynanmış hali, biraz daha modifiye edilip spor görünüme sahip bir araç olarak gösterilmiş. Dikkatli resimleri incelersen ön, arka ve yan tarafların farklı olduğunu görebilirsin. Son olarak tekrar söylüyorum Custom Style demek kendince bir tasarım demektir, Mazda'nın official yani resmi bir kanalında yayınlanan bir resim değil bu, isteyen site kullanır. Bende tasarlayıp üstünde oynayıp instagramda paylaşsam bir anlam ifade etmez, bu sadece benim göz zevkim olur o kadar :)
Son halinin farklı renklerdeki fotolarını atarmısın abi

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Eğer kırmızıyı diyorsan zaten yorumlarımı o fotolara göre yaptım
Bende diyorum ki bu orijinal olan halini zaten aylar önce gördük, üretime geçti, satılmaya başlandı yeni bir tasarım değil. Benim söylemek istediğim orijinal halinde olmayan arkadaşın eklediği yerler ön,arka ve yan marşpiyel eklerine kromaj eklemiş hatta sis farlarını silmiş, aynaları siyah yapmış. Mazda'nın böyle bir edition'ı yok demek istiyorum. Ama genel hatlarıyla araç zaten aynı ama sen beğenmiyorum diyorsan orası ayrı mesele, benim demek istediğim bu yeni bir tasarım değil aylardır var, konusu da forumda zaten açıldı, beğenen oldu beğenmeyen oldu, şaşırmış olmana şaşırdım :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bende diyorum ki bu orijinal olan halini zaten aylar önce gördük, üretime geçti, satılmaya başlandı yeni bir tasarım değil. Benim söylemek istediğim orijinal halinde olmayan arkadaşın eklediği yerler ön,arka ve yan marşpiyel eklerine kromaj eklemiş hatta sis farlarını silmiş, aynaları siyah yapmış. Mazda'nın böyle bir edition'ı yok demek istiyorum. Ama genel hatlarıyla araç zaten aynı ama sen beğenmiyorum diyorsan orası ayrı mesele, benim demek istediğim bu yeni bir tasarım değil aylardır var, konusu da forumda zaten açıldı, beğenen oldu beğenmeyen oldu, şaşırmış olmana şaşırdım :)
Sürekli forumda değilimki abi böyle kopmalar normal biliyorsun zor günler geçirdim...Bende kalmadı hafıza...

rewqas87

Sessiz
Araç Markası
2018 Mazda Cx-5
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - SUV
Yeni Mazda Cx-5 konusunu hareketlendirmemiz lazim:) Aracıma 1 hafta önce kavuşmuş bulunuyorum. Diğer kullanıcı arkadaşlar la ve mazda dostlarıyla fikir alışverişi yapmak isterim açıkçası ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni Mazda Cx-5 konusunu hareketlendirmemiz lazim:) Aracıma 1 hafta önce kavuşmuş bulunuyorum. Diğer kullanıcı arkadaşlar la ve mazda dostlarıyla fikir alışverişi yapmak isterim açıkçası ;)

Hayırlı olsun, Allah'ım kaza bela nazar vermesin.

Mazda CX-5

Bu bölüme detaylı fotoğraflar ile hikayesini bekliyoruz o zaman. :)

rewqas87

Sessiz
Araç Markası
2018 Mazda Cx-5
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - SUV
Teşekkür ediyorum , ilk fırsatta detaylı fotoğraflarını çekip geri dönüş yapacağım. Bir kaç foto varda plakayı ifşa etmeyelim şimdi :)

Üst Alt