Mazda CX-5 Siparişimi Verdim

Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Siyah - SUV
Remzi Bey,

Selamlar. Avatar olarak CX-5 makyajlı kasa mı görüyorum? Hadi hayırlısı...

Mazda sport konumunu daha çok Subaru'nun eski atmosferik modellerindeki sport moduna benzetiyorum, BMW'den çok. BMW sport'a aldığınızda motor işletme sisteminde de ciddi programlama farkı yaratıyor. Daha doğrusu yaratabiliyor çünkü motor turbo beslemeli. Hava ve benzin besleme miktarına göre ekonomi ve sportiflikte çok ciddi farklar olabiliyor.

Mazda'daki sistem atmosferik olduğundan motor işletme sistemi üzerinden çok fark yaratmak zor. Buradaki sport daha ziyade şanzımanın gaz pedalına daha hızlı tepki vermesi ve daha çabuk vites düşürmesi, ayrıca gazlı kullanımlarda daha yüksek devirlerde vites değiştirip, ayak viraj vb. yerlerde gazdan çekildiğinde daha geç vites büyütülmesi şeklinde fayda sağlar. Yani ağırlıklı olarak şanzıman tepkilerini düzenler.
Tüm arkadaşlara merhabalar. Başta Mustafa bey olmak üzere tüm Mazda severlerin katkısı ile avatarımda da bulunan :) siyah Mazda CX5 aracı sipariş etmiş bulunuyorum. Aslında henüz teslim almadım ama mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim. Önümüzdeki günlerde inşallah teslim aldıktan sonrada değerlendirmelerimi yazarım buradan. Herkese selamlar, sevgiler...

Çok sevindim adınıza, hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah.

Bu araç zaten çok iyi bir otomobildi ki, siz makyajlısını aldınız harika oldu. BMW ve Mercedes forumlarında tartışılan sizin araçta o var mı, bu var mı? konuları sizin için şimdi birer şaka gibi oldu. Türkiye'de satılan hiçbir Premium aracın hiçbir paketinin standart sunamayacağı donanımda ve teknolojide bir araç aldınız. Ben çok mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Aracınız sizi 3.16'ya göre daha cüsseli ve 4x4 olmasına rağmen tüketimde de üzmeyecektir. Sadece 3.16'yı arayacağınız şey turbo motorun ilk gaz tepkilerine verdiği daha hızlı cevaptır.

Tekrar tekrar hayırlı olsun, gerçekten çok sevindim.

Tüm arkadaşlara merhabalar. Başta Mustafa bey olmak üzere tüm Mazda severlerin katkısı ile avatarımda da bulunan :) siyah Mazda CX5 aracı sipariş etmiş bulunuyorum. Aslında henüz teslim almadım ama mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim. Önümüzdeki günlerde inşallah teslim aldıktan sonrada değerlendirmelerimi yazarım buradan. Herkese selamlar, sevgiler...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hayırlı olsun, kaza bela vermesin Allah, bir gün bize de nasip olur inşallah

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
@REMZIA hayırlı ve uğurlu olsun, kazasız belasız günlerde kullan inşallah... :)

Makyajlı olması büyük avantaj, hele hele Mustafa Abi'nin yazdıklarından sonra, ballı börek (laz böreği) olmuş. :D

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Siyah - SUV
Herkese çok teşekkür ederim. İsimleri tek tek eklemeyi bilmiyorum kusura bakmayın lütfen. ☺

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
subaru forester xt2016
Araç Renk ve Tip
kahverengi
Hayırlı olsun.
Her sürüşünüzde yüzünüzdeki kocaman gülümsemeye şimdiden alışın:):D