Mazda CX-5 Koltuklar Gerçek Deri mi?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Cx3 teki siyah olan deri suni, beyaz olan deri hakiki deridir. Bugün buluşmada Okan abi (Muğla Bayisi) söyledi. Katalogda da aynı bilgi var. Cx-5 de durum nedir bilmiyorum.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
evet hakiki deridir. yılda 2-3 kez aşağıdaki ürünler ile bakım yapabilirsiniz. ben bunlar ile yapıyordum gayet iyidirler.nasıl kullanılacağına dair you tube da videoları var. sprey ile temizle, kremi ile bakımını yap.o kadar

Leather Cleaner

Leather Care Balm
Başlıktaki soruların cevaplarını ben de Kendi aracım için arıyorum bir süredir :) Araştırmalarım sonucu piyasada ulaşilabilen en mantıklı ürünlerin yukarıdakiler olduğuna kanaat geldim üstad. Hatta temizleyiciyi aldım, Bakım ürününü de sipariş etmeyi düşünüyorum.

Deri konusunu, yeni tanıştığım bir döşemeciye sordum. deriye baktı, iki parmağıyla çimdik atarak test etti :) yanların suni deri, temas edilen yerler gerçek deri olduğunu söyledi..

Ek: Temizlik yaparken standart bezlerin kiri pek almadığını nette okudum ve özel deri temizlik süngeri aldım. İlk fırsatta temizlik yapıp paylaşırım kısmet olursa..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cx3 teki siyah olan deri suni, beyaz olan deri hakiki deridir. Bugün buluşmada Okan abi (Muğla Bayisi) söyledi. Katalogda da aynı bilgi var. Cx-5 de durum nedir bilmiyorum.

CX-5 te oturma ve sırt bölümleri hakiki deri, sırt bölümünün arka koltuğun ön kısmına bakan yani arkadaki oturanları özellikle çocukların ayağının gelebileceği yerler deri değil... :)

sztoker

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Suv
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Başlıktaki soruların cevaplarını ben de Kendi aracım için arıyorum bir süredir :) Araştırmalarım sonucu piyasada ulaşilabilen en mantıklı ürünlerin yukarıdakiler olduğuna kanaat geldim üstad. Hatta temizleyiciyi aldım, Bakım ürününü de sipariş etmeyi düşünüyorum.

Deri konusunu, yeni tanıştığım bir döşemeciye sordum. deriye baktı, iki parmağıyla çimdik atarak test etti :) yanların suni deri, temas edilen yerler gerçek deri olduğunu söyledi..

Ek: Temizlik yaparken standart bezlerin kiri pek almadığını nette okudum ve özel deri temizlik süngeri aldım. İlk fırsatta temizlik yapıp paylaşırım kısmet olursa..

sprey ile temizlerken kaliteli mikrofiber bez iyi temizliyor. fazla bastırmadan güzelce silmek yeterli. lekeli olan yerleri sakın bastırıp ovarak çıkarmaya çalışmayın deride iz (matlaşma) yapıyor. tırnağınızın ucu ile çok hafif müdahale edin çıkabiliyor. çıkmazsada ara ara bol sprey ile geniş bir açı ile silin. kremi sünger ile yedirebilirsin. 1 saat sonra mikrofiber bez ile bastırmadan fazla krem tabakasını silin. mümkünse 10-15 saat koltuklar kremi emsin. sonra kullanın.

cx-5'de siyah renk te beyaz renkte hava alabilen delikli ve terletmeyen hakiki deri. bmw x3 ve 520 nin koltukları bile hakiki deri değil. çok yakından inceledim.

CX-5 te oturma ve sırt bölümleri hakiki deri, sırt bölümünün arka koltuğun ön kısmına bakan yani arkadaki oturanları özellikle çocukların ayağının gelebileceği yerler deri değil... :)

abi bence oralarda hakiki deri ama dediğin gibi canavarların ayaklarına dayansın diye çok işlenmemiş (yumuşatılmamış) sert deri. :) yada bana öyle geliyordu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
abi bence oralarda hakiki deri ama dediğin gibi canavarların ayaklarına dayansın diye çok işlenmemiş (yumuşatılmamış) sert deri. :) yada bana öyle geliyordu.
bize verilen bilgi, Muğla Mazda Gören Oto nun verdiği bilgiler. Ben açıkçası o bölgeye dikkat etmemiştim, ilk fırsatta kontrol ederim artık. :)

Üst Alt