Mazda CX-5 Kar Testi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk 3 dakikası sıkmaya başlamışken, 3.32 den sonra şenlik başlıyor... Sonrasında kahkahalarla seyrettim videoyu... Herkesin izlemesini tavsiye ederim, hem eğlenceli hem de gurur verici... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mustafa abinin Mazda awd sistemi hakkında söyleyecekleri vardır muhtemelen ve merakla bekliyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Foresterin çıkamaması çok şaşırtıcı.Bence bunun altında başka bişey var.Forester bu alanda cx5 ten daha iyi diye biliyorum.
Mustafa abi yazınca anlarız her zamanki gibi :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Foresterin son nesli sanırım. Eğer onlar da mekanik 4 çekerden vazgeçip awd kullandılarsa olabilir. Çünkü arka tekerlerin hiç biri dönmedi foresterda, bu da alt donanım bir versiyonunun awd li hali gibime geldi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda nın yeni awd si Subaru nun tahtını sallar mı, kimbilir
Videoda her hangi bir hinlik yoksa ki; olduğunu zannetmiyorum... Bırak sallamayı, yıkmış geçmiş Bülent... :)

Honda'nın arka kısmını; cam boncuk ustalarına yaptırsalar daha iyi yaparlardı bence... Hani şu camı üfleyerek tasarım yapan ustalara... :) :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Videoda her hangi bir hinlik yoksa ki; olduğunu zannetmiyorum... Bırak sallamayı, yıkmış geçmiş Bülent... :)

Honda'nın arka kısmını; cam boncuk ustalarına yaptırsalar daha iyi yaparlardı bence... Hani şu camı üfleyerek tasarım yapan ustalara... :) :)
Valla tek video ile bunu söylemek mümkün ama genel anlamda bunu daimi olarak söyletirse o zaman harbiden yıkmış geçmiş denebilir, Mustafa abiyi bekliyorum ben

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yok yok, bence zor değil, uzaydan inmedi ya o mühendisler, isteyen yapar.

İsteyen yapar da, herşeyin de bir sınırı var. Bir yanda boxer motorun getirdiği simetrik bir avantaj var. Bunu kolay kolay başaramazlar. Subaru da zaten bu simetrik mekanik 4wd ile başarıyor ya. Simetrik olduğu için her 2 yana eşit miktarda torku verebiliyor. Ama klasik aksa paralel sıralı piston dizilimli bir motorda bu zor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Forester konusunda da kesin bir hinlik var bu işte diye düşünüyorum.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İsteyen yapar da, herşeyin de bir sınırı var. Bir yanda boxer motorun getirdiği simetrik bir avantaj var. Bunu kolay kolay başaramazlar. Subaru da zaten bu simetrik mekanik 4wd ile başarıyor ya. Simetrik olduğu için her 2 yana eşit miktarda torku verebiliyor. Ama klasik aksa paralel sıralı piston dizilimli bir motorda bu zor.
Mühendis kafa çatlatacak işte, armut piş ağzıma düş yok

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Subaruda kilitli diferansiyeli kaldırmışlar mı ben mi yanlış anladım? Yazı sahibi bunu soruyor zan edersem?

Galiba. Elektronik olarak daha hızlı tepki verdiği yazmış. Bir taraftaki teker kayınca fren yaparak öteki tarafa da güç aktarıyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Dediğim gibi Bülent abi herşeyin bir sınırı var :)
Subaru boxer da inat etti, avantajları dezavantajları var. Diğer firmalar da sıralı piston tercih etti avantajları dezavantajları var.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Forester kullanan bir özel servis müdürünün dedikleri, kesinlikle bu işte bir hinlik var. :D Gerçekten de öyle. Yukarıdaki videoda herşey açıkça ortada. İlk mesajdaki videoda böyle bir sonuç çıkmasının sebebi direksiyon açısı olabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt