Mazda CX-5 Gündüz Farlarının Çalışma Prensibi Nedir?

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Arkadaşlar merhaba

bu akşam fark ettim resimdeki gündüz ışıkları (drl) benim arabamda içinde sağlam ampul olmasına ve kablolarının bağlı olmasına rağmen ne yaptıysam çalışmıyor. acaba yeni model (2013 sonrası) mazda kullanıcılarında'da aynı durum söz konusu mu?

yoksa bu sistemin çalışması için farklı bir yol mu izleniyor?

Ekli dosyalar

• cx-5-ext-lighting-004.jpg
    cx-5-ext-lighting-004.jpg
    76.8 KB · Görüntüleme: 64

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=234]Recep53[/member] abi ile [member=34]mtutun[/member] abi yardımcı olacaktır bu konuda...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Çalışma mantığını bilmiyorum ama havanın karanlık olmasını algılan bir sensöre bağlı olabilir mi?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Gündüz farı karanlık olunca kapanmıyor ki marş açılınca yanıp kapanana kadar sönmüyor, yanlış mı biliyorum
Doğru biliyorsun abi ben yanlış yazmışım aydınlık veya karanlık ayrımı yapıyor mu diyecektim aslında. Belki bir sistem kapalı olduğu için oda çalışmıyor olabilir diye düşündüm.
Ayrı sigortası varsa atmış olabilir düşük ihtimal.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bizim araçlarda hareket etmediğin sürece yanmıyor. Parkda iken çalıştırdığında yanmıyor ne zaman R yada D ye alırsan o zaman yanıyor.
Gündüz farı karanlık olunca kapanmıyor ki marş açılınca yanıp kapanana kadar sönmüyor, yanlış mı biliyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bizim araçlarda hareket etmediğin sürece yanmıyor. Parkda iken çalıştırdığında yanmıyor ne zaman R yada D ye alırsan o zaman yanıyor.

Ne güzel düşünülmüş ayrıntı... Bir kez daha takdir ettim capon gardaşları... :)

Peki; manuel olanlarda sistem nasıl devreye giriyor acep?? ::)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vay anam vay konuya bak ne hale geldi... Harikasınız... :D

Bence; sırf bu sistemi icat edip koyalım diye üst donanımdakileri otomatik şanzımanla üretiyorlar... (ne mantık ama) :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bazı arkadaşlarımızın anlattığı gibi, gündüz farları araç el freni çekili park halinde iken yanmıyor. Aracın çalışır vaziyette olması ve el freninin inmiş olması lazım. Aynı zamanda kısa farların da yanmıyor olması lazım.

Arkadaşlar merhaba

bu akşam fark ettim resimdeki gündüz ışıkları (drl) benim arabamda içinde sağlam ampul olmasına ve kablolarının bağlı olmasına rağmen ne yaptıysam çalışmıyor. acaba yeni model (2013 sonrası) mazda kullanıcılarında'da aynı durum söz konusu mu?

Üst Alt