Mazda CX-3 Skyactiv Türkiye İnceleme Videosu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
HIUtZM.jpg

Eren Tekin liderliğindeki Otomobil Dünyam sitesi Cx-3'ün inceleme videosunu yayınladı. Mazda garaj olarak bizlerde bu videoyu sizlerle paylaşalım istedik. Almayı düşünen yada aracı alan arkadaşlar için bir önbilgi verecektir.

Mt53

Katılımcı
Ben tam yazacaktım paylaşacaktım ama benden önce davranmışsın Kerim Ben bu adama başlarda kızıyordum hala daha bazı şeyleri hoşuma gitmiyor ama şöyle de bir durum var adam uğraşıyor didiniyor..Şu an ülkemizde bundan iyisi yok..Birçok aracı incelemeye çalışıyor..İyi ya da kötü ben takip edip izliyorum artık..

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İşin ilginci herkesin eleştirdiği bagajı beğendi :) Eleştirileri başka yöndeydi. Hatta ilginç olan performans olarak yeni Mazda 3 daha iyiydi dedi. Hadi hayırlısı.
Eren Tekin bile beğenmiş olay bitti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Video izlenimlerinden ortaya çıkanlar;

1-Kompak Crossover olan CX-3'ten bir CX-5 hacmi beklemek büyük yanılgı.

2-Testi yapan kişi ön koltukta hacim sıkıntısı olmadığını, arka koltukta standartlarda olduğunu beyan ediyor, bu sebeple ilgisiz üçüncü kişileri ön koltuğa oturtma çabasının ne kadar nafile iş olduğu bir kez daha ortaya çıkmakta... :p

3-Kolçak olmayışı bir eksiklik.

4-Malzeme ve işçilik kalitesi standart üstü.

5-Sürüş kalitesinin Mazda 3 kadar olmasa da, ona yakın bir sürüş konforu bekleniyor. Yol ve ses yalıtımı segment sınırları içerisinde kalmış.

6-Daha yüksek olmasından dolayı gövde salınımı daha fazla hissediliyor.

7-Test pilotu; performans açısından sönük kaldığını ancak bunun sebebini de; güç ve devir bandının geniş olmasına bağlıyor ve rakiplerine göre daha iyi olduğunu söylüyor.

8-Süspansiyon sisteminin tatminkar olduğu.

9-Şehir içi kullanım ağırlıklı olduğu için 4*4 özelliğinin her zaman devrede olmadığı, gerektiği zamanlarda sistem üzerinde bulunan 24 sensör sayesinde saniyeler içinde devreye girebiliyor.

10-Güvenlik donanımının üst seviyede olduğu ve Mazda'nın bunu çok iyi yaptığı.

11-Türkiye kotasının 900 adet olduğu fakat bu yıl 700 adet geleceği anlaşılmıştır.

Emeği geçen herkeslere teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şöyle bir not düşmek istiyorum; "Yeni Mazda CX-3" değil bu araç, Mazda CX-3

Eskisi yok ki; yenisi olsun. ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şöyle bir not düşmek istiyorum; "Yeni Mazda CX-3" değil bu araç, Mazda CX-3

Eskisi yok ki; yenisi olsun. ;)
Ama yeni :p
Bagaj o kadarda küçük değilmiş. Çok ayrıntılı bir inceleme olmamış ama az çok fikir veriyor. Veli abi zaten durumu yukarıda özetlemiş :)

xendaba

Sessiz
Genelde bu incelemeyi yapan arkadaşlar bizler gibi alıcı gözle bakmadıkları için bazı detayları atlıyor, Bazende kitaba bilgiyi Sağdan soldan topladıkları için hata yapıyor

Mazda'nın kendi sitesinde yazan bagaj hacmimi mesela yanlış Yazmış , muhtemelen videoyu editleyen kişi hacim içi internette baktı ve mazda 3 bagaj hacmini cx3 sandı çünkü 350lt değil 287lt yanılmıyorsam bagaj hacmi mesela bu bir yanılgı

Birde Mazda 3 te 120 beygir 150tork olduğu için ağır deniliyordu
E şimdi tork 270 olmuş beygir 105 deniyor , ( tam kesin olmasalar bazıları dizel olduğu için turbo var yok falan diyorlar hangisi tam anlayabilmiş Değilim )

Ve araç Mazda 3 e göre 150kg daha hafif

İş böyle olunca Aracın çok daha güçlü çok daha atik olması beklenemez mi? Niye böyle bir yorum geldi ben detayları yorumlanabilecek Arkadaşlardan bir açıklama gelirse memnun olurum , nerde hesap hatası var ? ;)

Gene önceki konuşmalarda awd gerektiğinde çeker diye biliyordum söyledim ve birçok kişi hayır bu devamlı 4 çeker demek cx3 devamlı 4çeker denmişti

Şimdi ise devamlı 4çeker değil gerektiğinde 4x4 olan şehir içi kullanımda 2çeker olduğu söyleniyor ;)

Hangisi tam doğrusu acaba varsa bir bilen ;)

Bu Mazda harbi insanı kıl eder çıksa bir yetkili aracı gerçekten bilen şöyle 2 sayfa insanların merak ettiği Muallak kalan Özellikleri daha araç gelmeden anlatsa şu 3-5 internette yazsa gelecek 700 aracı ilk günden satar tık diye geri kalan zamanda yatar iş yükü yapmaz kendilerine ;)

Ayrıca 2015 için 5.000 araç hedef deniliyordu hani burada 3-4 bin cx3 olur demiştik
Sonra araç 1000 adet oldu
Sonra 900 adet dendi

Şimdi bu yıl 700 toplamda 900 adet ;)

Yarın birisi 300 adet derse şaşırmamak lazım ;)

Bu sene 700 seneye 200 e sonrası ?

2016 için yeni model mi var demek oluyor yoksa 2016 da 200 araç satıp sonrasında ne olacakki? Harbiden değişik işler ;)

Seneyede belki yeni makyajlı cx5 gelecek 900 adet ona odaklanacak belkide birbaşka yeni model kimbilir

Neyse uzatmayayım, anlayamadığım hususları açıklayabilecek Arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Halit bey öve öve bitirememiş. Gerçekten güzel ve ayrıntılı bir inceleme olmuş. Bu kadar detaylı bir inceleme tv'de yayınlanıyor mu çok şaşırdım?

Bagaj hacmi konusunda yanılgı yok. Power altı 350l, power 287 litre. Fark bagajdaki Bose woofer'dan dolayı. Bu kadar sportiflik de fazla yahu dedirtiyor açıkcası:)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Otorite çok güzel incelemiş bilen adam başka oluyor.

Üst Alt