Mazda CX-3 Skyactiv Gözle Görülmeyenleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Japon mühendisliği daha doğrusu Mazda mühendisliği Mazda CX-3 tasarımını yaparken, her toplumdan insanların araçlarına binerken ve inerken harcamış olduğu gücü ve baskı noktalarını simülasyon olarak incelemiş, buradan alınan verilere göre insan vücudunun, guzuya binerken ve inerken nereler baskı noktaları ortaya çıkartarak tasarımı yapmıştır...

Bu kadar detaya inilmesi bile benim için kusursuzluğun ve mükemmeliyetin Mazda’da bütünleştiğini bir kez daha gözler önüne sermektedir…

Aşağıdaki görselde ise; Mazda CX-3 ün kasa yapısının hem dayanıklı hem de hafif olduğu gerçekçi rakamlarla ortaya konulmuştur.

Ayrıca; hangi bölgelerin ne kadar dayanıklı, hangi bölgelerin ne kadar darbeyi absorbe etmesi gerektiği de renklendirilerek anlatılmıştır…

Son düzenleme:

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Benim mükemmel fizik ölçülerimle zaten bir problem olmuyordu. Ama düşünmüşler, yapmışlar, sağolsunlar....

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Harika olanları detaylandırmışlar mı, detayları harika mı yapmışlar? Biraz daha detay verirsen harika olur...

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Veli abi, sen niyeti bozdun sanırsam:) ne zaman alıyoruz cx-3'ü?

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Konunun can noktası aracın tavan ve koltuk yüksekliği. Doblo vb araçlarada kolayca inilip biniliyor. Kasları germeden inip binme olayını mazda 3- mazda6 gibi araçlarada yapsınlar yapabiliyorlarsa.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Veli abi, sen niyeti bozdun sanırsam:) ne zaman alıyoruz cx-3'ü?

Geçen yıl Mazda 3 bozdu beni. Bu yıl CX 3 !!

Ondan iki önce de 6 ve CX 5 vardı... Test etmediğim için kanıma girememişti...

Evi ikna edemiyorum borca girmeye... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dış tasarımından bahsetmiyorum Bülent. Doblo ile cx3 ve türevlerinin tavan ve koltuk oturma yükseklikleri aynı seviyedeler 3-5 cm farkla. Alçak bir otomobile bahsettikleri şey uygulanamaz , hummer gibi yüksek araçlara uygulanamayacağı gibi

İçinden bahsettim ben de aynı mı sence

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bilançoda her zaman denklik esastır. Bu kısa veya uzun vadeli dış borçlar karşılığında sabit kıymetler kaleminin artacağını izah etmelisin.

Üst Alt