Mazda CX-3 Donanım ve Fiyatları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İstanbul Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan Mazda CX-3 fiyatları da hemen hemen belli oldu gibi...

Çok satma kaygısı taşımayan Mazda Türkiye için kararında fiyatlar diyebilirim.

Motion 1.5L SKY-D Düz Vites 4 x 2 75.800 TL

Reflex 1.5L SKY-D Düz Vites 4 x 2 80.800 TL

Motion 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 83.500 TL

Reflex 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 90.000 TL

Power 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4 x 4 92.000 TL

Power 1.5L SKY-D Otm.Vts 4 x 4 Beyaz Deri 96.400 TL

Power Sense 1.5L SKY-D Otomatik Vites 4x4 95.500 TL

Power Sense 1.5L SKY-D Otm.Vts.4 x 4 99.900 TL
Beyaz Deri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fiyatlar mantıklı inşallah 100bin barajını geçmezler

Barajı geçmeyeceklerini en baştan beri savunuyorum ve söylüyorum... Çünkü; o baraj psikolojik bir baraj ve insanların kafasında çeşitli yorumlara neden olur...

Ben en üst donanımın 95 bin Yeni Türkiye Lirası olacağını tahmin ediyordum. Bu fiyatlar aşağı yukarı doğruysa da, deri opsiyonu hariç tutturmuş oluyorum...

Dikkat çektiğim başka bir nokta var benim;

Opel Mokka'nın fiyatı ve donanımı ne olacak veya oldu... Atıyorum; Full Mokka 90 bin Yeni Türkiye Lirasına satışa çıkarsa eğer, Mazda; bu modelde de, yine bildiğimiz Mazda olarak kalır... :D

Mt53

Katılımcı
Az evvel telefondan mazda tr sitesine girdiğimde Veli abinin paylaştığı fiyatları doğrular nitelikte bilgi gördüm daha doğrusu görüntü şuydu..
06b46e719968465f809032e7ed53692d.jpg
Sonrasında cx-3 e tıklayınca şöyle bir ekran çıktı karşıma
a75083df85e391496d39574c2f7378b9.jpg

İşin ilginç tarafı bilgisayardan siteye girince Cx-3 hiç çıkmıyor modeller arasında..
a866d992f8124ad0416daa1d993219ec.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben fiyatları görünce resmi siteden araştırmıştım Mehmet, ama CX-3 ne hikmetse modeller arasında çıkmıyor bile, yukarıda senin paylaşmış olduğun ekran alıntılarında 75.800 TL'den başlıyor diye yazması verilen fiyatların doğru olduğuna işaret ediyor bence...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kalite, donanım, 4x4 olması vs onlar ayrı bir konu.

Klasik Türkiye pyasası bakış açısıyla yani fiyat ve marka piyasası odaklı incelersek bence en büyük üç rakibi:
mokka 64-93
juke 62-78
captur 54-74
bandında iken yine işi zor.

Ama muhtemelen sayıca az geleceği için satış sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kalite, donanım, 4x4 olması vs onlar ayrı bir konu.

Klasik Türkiye pyasası bakış açısıyla yani fiyat ve marka piyasası odaklı incelersek bence en büyük üç rakibi:
mokka 64-93
juke 62-78
captur 54-74
bandında iken yine işi zor.

Ama muhtemelen sayıca az geleceği için satış sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum.

Tamamen katılıyorum... Yıllık 250 tane kota koyarak getirirler ve sıra yazarlar olur biter... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yazmayacaktım ama illaki gözüme takıldı... Mazda 3 HB 67.100 TL, Sedan 61.700 TL Bu tarz hataları işin en tepesinde çalışanlara yakıştıramıyorum...

Biz forumda, hata ile yazılan çizilenlere anında müdahale ederken... Neyse, sustum... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Giriş fiyatı belli, bu fiyatlar doğruysa eğer 92 bin Power seçeneği için bence bu piyasada gayet güzel bir fiyat. Veli abi Mokka da çok ucuz olmadığı için Mazda tercih edilebilir, ben Cx3 konusunda çok karamsar değilim, ki zaten gelecek araba sayısı belli, önümüzdeki yıllar için bu yok satış Mazda Tr nin bir sonraki yıl için araç adedini fazlalaştırması açısından bir referans olabilir.

selmazda

Katılımcı
Fiyat çok yüksek!! Bu fiyatlarla çok sınırlı satış yapabilir, rakiplerin fiyatı çok daha uygun.

Ben 70-90k arasında bekliyordum ki makul olan buydu. Kendileri bilir.. Bu fiyata almam. 90 bini geçmemeliydi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Fiyat çok yüksek!! Bu fiyatlarla çok sınırlı satış yapabilir, rakiplerin fiyatı çok daha uygun.

Ben 70-90k arasında bekliyordum ki makul olan buydu. Kendileri bilir.. Bu fiyata almam. 90 bini geçmemeliydi.
Rakipleri kim abi Captur mu Hani şu arka teker kampana olan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Neye göre yüksek abi??

Reflex donanım AT dizel 4*4 fiyatı 90.000 TL al sana bütçeye göre Mazda CX-3 ;) Tivoli ile bilinç altı karşılaştırma yapma bence... Bu araba bu ülkeye çok fazla ve fiyat yüksek algılanıyor... Ülkenin çarpık vergilendirme sistemi sağolsun.

Bu konuda Mazda Japan'ı tebrik ediyorum... Zerre kadar eğilmiyor Türkiye ve çarpık sistemi karşısında.

selmazda

Katılımcı
Mazda Auto Show 2015 Fuarı'nda Yeni Modelleri İle İlgi Gördü[size=12pt][/size]
21 Mayıs 2015 Perşembe 16:25

Mazda'nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3 fuarın yıldızı oldu. 1.5 litre SKY-D, manüel ve otomatik vites, 4x2 ve 4x4 seçenekleri ile sunuluyor.

mazda-auto-show-2015-fuari-nda-yeni-modelleri-7333330_4436_o.jpg

İstanbul Autoshow 2015'de konuşan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul "Fuarda bizleri en çok heyecanlandıran SUV modelimiz CX-3'ün Autoshow'da Türkiye prömiyerini gerçekleştirebilmemiz. Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. Modelimiz olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerlerine sahip. Lansmana özel olarak 4x2 düz vites modelimizi 75.800 TL (YetmişBeşBinSekizYüzTürkLirası)'den ve 4X4 otomatik vites modelimizi ise 83.500 TL (SeksenÜçBinBeşYüzTürkLirası)'den başlayan fiyatlar ile satışa sunuyoruz" dedi

Mazda İstanbul Autoshow standının efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5 de sahnede yerini aldı. Mazda'nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor. Mazda'nın ilk neslinden itibaren MX-5'i tanımlayan Jinba Ittai ("sürücü ve aracın tek vücut olması") eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisinede sahip.

Mazda, Türkiye'de sergilediği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda'nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı Mazda6 2015, SUV segmentinde fark yaratan modeli Mazda CX-5 2015 ve Mazda'nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show'da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunuyor.

Mt53

Katılımcı
Valla ben de bu fiyatlardan sıfır mazda cx-3 alacağıma gider ikinci el cx-5 alırım.. B-Suv araçlar için bu fiyatlar çok bence. Hangi marka olursa olsun..

selmazda

Katılımcı
Döviz kurundaki artışın fiyatların artmasında etkili olduğunu düşünüyorum, yoksa bu kadar yüksek olmazdı.

selmazda

Katılımcı
Düşünsenize sıfır ayarında CX-5 Power aracımı 100 bine satıyorum 2013 model, navigasyonlu.

Kim gider 100 bin CX-3'e verir?

Valla ben de bu fiyatlardan sıfır mazda cx-3 alacağıma gider ikinci el cx-5 alırım.. B-Suv araçlar için bu fiyatlar çok bence. Hangi marka olursa olsun..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Döviz kurundaki artışın fiyatların artmasında etkili olduğunu düşünüyorum, yoksa bu kadar yüksek olmazdı.

Evet katılıyorum; rakamların 3-5 bin TL yukarıda olmasının sebebi döviz kurundaki artış olabilir.

Bende bu görüşte olanlardanım Mehmet... Sıfır aracın ikinci el değer kaybını karşılayacak kadar bol keseden bütçem yok maalesef...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Düşünsenize sıfır ayarında CX-5 Power aracımı 100 bine satıyorum 2013 model, navigasyonlu.

Kim gider 100 bin CX-3'e verir?

Aracın canlısını görmeden kapora veren bir çok kişi var ama... Kıyas yaptığınız araçların vergi dilimleri farklı olduğu için düşük hacimli motora yönelen müşteri sayısı daha fazla olacaktır...

Yoksa; peynir ekmek gibi Nissan satılacağına adam gibi CX-5 olurdu yollarda... ;)

selmazda

Katılımcı
Kapora verenlerin çoğu pişman olmuştur şimdiden..

Aracın canlısını görmeden kapora veren bir çok kişi var ama... Kıyas yaptığınız araçların vergi dilimleri farklı olduğu için düşük hacimli motora yönelen müşteri sayısı daha fazla olacaktır...

Yoksa; peynir ekmek gibi Nissan satılacağına adam gibi CX-5 olurdu yollarda... ;)

Üst Alt