Alınık Mazda BK 2008/2009 Hatchback

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ömer KUTAY

Sessiz
Merhaba arkadaşlar hatırlayanınız varmı bilmem bir süre önce Mazda 323 arayışı içerisinde idim yoğun arayışlarım sonucu istediğim gibi bir astina bulamadığımdan kader beni 2009 Palio Sole ile tanıştırdı, aracımın borcunun bitmesine çok az kaldı ve artık Mazda 3 bakıyorum aslında ilk başta hayalini kurduğum araçtı yalnız bazı sebeplerden dolayı olmamıştı, şimdi içimdeki Mazda heyecanı tekrar cereyan ettiğinden tekrar düşünmeye başladım, araştırmalarım sonucu 2008 2009 yıllarında üretilen Touring'ler en dolusu oluyormuş o nedenle Touring bakıyorum, takas olabilir kendi aracımda bildiğim kadarı ile lokal 3 boyası var çift airbag, klima, abs vs. düşünen arkadaşlar araştırabilir veya sorabilir 175000 km'de Lpg mevcut böyle küçük bir aile aracıdır, almayı planladığım ise mümkünse değişeni olmayan, mümkünse az boyayanı olan, mümkünse düşük km'li, mümkünse siyah, düşünenler ile görüşebilirim, yakınınız var ise görüştürebilirsiniz :) şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim görüşmek üzere..
17500444_1328517430572434_965669996_o.jpg

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Hayirli alışverisleriniz olsun. Az tercih sebebi iki kriteriniz var siyah ve hb. Bu ikisine de ısınamıyorum bk kasada. Özellikle hb tasarım sedana göre daha az tercih sebebi benim icin. Böyle düşünen hatri sayilir bir kitle de var bu acidan şanslisiniz daha kolay bulabilirsiniz :)alirken sedana gore fiyatinin daha uygun olmasina dikkat edin piyasasi daha dusuktur hb kasanin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Samanlıkta iğne aramak gibi olur, 2008-2009 Bk kasa Touring ve hb :)

Nasip diyelim şimdiden, ama gerçekten zor kriter.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Güzel ve sevdiğim bir kasa. Biraz uçuk fiyatlar çekiyorlar ama bulunabilir. Siyah diye şartlandırmazsanız daha rahat bulunur. İlanlara bakmaya devam edin. Gönlünüze göre bulursunuz inş.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Ömer KUTAY

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aslında güzel ama fiyatlar biraz uçmuş gibi değilmi arkadaşlar?
Hayirli alışverisleriniz olsun. Az tercih sebebi iki kriteriniz var siyah ve hb. Bu ikisine de ısınamıyorum bk kasada. Özellikle hb tasarım sedana göre daha az tercih sebebi benim icin. Böyle düşünen hatri sayilir bir kitle de var bu acidan şanslisiniz daha kolay bulabilirsiniz :)alirken sedana gore fiyatinin daha uygun olmasina dikkat edin piyasasi daha dusuktur hb kasanin.

Keşke sedana göre daha uygun olsa ama bana hiç öyle gelmiyor gayet aynı gibi :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Aslında güzel ama fiyatlar biraz uçmuş gibi değilmi arkadaşlar?

Keşke sedana göre daha uygun olsa ama bana hiç öyle gelmiyor gayet aynı gibi :)
Normale göre pahalı ama gelinen son noktada ideal biraz pazarlıkla beraber. Sedan hb tercih meselesi tamamen bence. Sedan 5 lira aşağı verseler yine HB alırım ben misal :)

Ömer KUTAY

Sessiz
5 parça boya bir değişen var ianın takılmıyorum ama 2007 model ve 40 bin lira onada eyvallah satarken ben bu paralara satabileceğime inanmıyorum azcıkta uygun olsa iyiymiş, aslında bir üs kasasından daha çok şık ve yakışıklı geliyor bana bu araç o nedenle bu kasaya bakıyorum ve almışken en son üretim yılını alayımki diyorum bi nebze kabul edilebilir fiyatlara satarım diyorum yarın öbürgün, mesela 2009 olsa ve bu km de olsa bir tık daha az boyayanı olsa gerçekten düşünürüm, olmuşken biraz daha modellisimi olsun ne olsun? siz nasıl düşünüyorsunuz arkadaşlar? belki ben yanlış düşünüyorda olabilirim fiyat performans nasıl sizce?

Normale göre pahalı ama gelinen son noktada ideal biraz pazarlıkla beraber. Sedan hb tercih meselesi tamamen bence. Sedan 5 lira aşağı verseler yine HB alırım ben misal :)

Kesinlikle Hb diyorum bende ;) zaten stationlardan zor aldım kendimi Hb daha güzel geliyor

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Alırken satmayı düşünerek alacaksanız bence bu araba mazda olmamalı. Alıp binerim uzun yıllar dediğimiz araba mazda olmalı :) @domestos ve @ezmocesteri daha iyi bilir fiyat performans olayını onların yorumunu da duymanda yarar var tabii.

Ömer KUTAY

Sessiz
Alırken satmayı düşünerek alacaksanız bence bu araba mazda olmamalı. Alıp binerim uzun yıllar dediğimiz araba mazda olmalı :) @domestos ve @ezmocesteri daha iyi bilir fiyat performans olayını onların yorumunu da duymanda yarar var tabii.

Ben aracımı almadan öncede dediğim gibi uzun bir süre mazda 323 baktım ama bulamadım bir kaç arabaya gittim tavandan su almalar vs. vs. mecbur hiç aklımda olmayan bi araç aldım, aksine binmek için mazda düşünüyorum ama ileride modellemekte istiyorum, dediğiniz gibi zaten satrken bir 1/0 malup olacağımız bu yolda bir tık daha hesaplı olmamalımı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Rakipleriyle kıyaslandığında hala f/p aracıdır Mazda, ama Mazda özelinde değerlendirirsek fiyatlar yüksek duruyor, biz kabul etmekte zorlanıyoruz ama maalesef fiyatlar üzerine net 5 bin koydu. Bu araç kırk bin TL nin 250 TL aşağısı olsa da alınır, 40 ın üzerinde hala vermem diye düşünüyorum, gerçek satıcı da kırk üzerini zorlamamalı, 2008 model nadir düşer zaten çünkü ülkede çok az var, 2007 makyajlı da her daim düşmez, beklersen eğer 40 ve biraz üzeri 2009 Touring için beklenir, ya da bu araç için pazarlığa oturulur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Makyajlı BK olacak hb olacak ve siyah olacak... Bu kriterleri bulmuşken fiyat konusunu düşünmek yanlış olur.

Genel olarak fiyatı yüksek ama işin içinde kriterler var.

Ömer KUTAY

Sessiz
Rakipleriyle kıyaslandığında hala f/p aracıdır Mazda, ama Mazda özelinde değerlendirirsek fiyatlar yüksek duruyor, biz kabul etmekte zorlanıyoruz ama maalesef fiyatlar üzerine net 5 bin koydu. Bu araç kırk bin TL nin 250 TL aşağısı olsa da alınır, 40 ın üzerinde hala vermem diye düşünüyorum, gerçek satıcı da kırk üzerini zorlamamalı, 2008 model nadir düşer zaten çünkü ülkede çok az var, 2007 makyajlı da her daim düşmez, beklersen eğer 40 ve biraz üzeri 2009 Touring için beklenir, ya da bu araç için pazarlığa oturulur.

2009 almak daha mantıklı geliyor bir yaş bir yaştır diye düşünüyorum nasip bakalım aslında galeride olsa takas olanağı daha iyi olacak o süreçte arabasız kalmayacak olmam çok iyi olacak

Makyajlı BK olacak hb olacak ve siyah olacak... Bu kriterleri bulmuşken fiyat konusunu düşünmek yanlış olur.

Genel olarak fiyatı yüksek ama işin içinde kriterler var.

Bir müddet daha bekleyelim bakalım inşallah istediğimiz gibi birşeyler çıkar maksimum arkadaşın dediği gibi 40 bin olur diyorum, yarın değiştirirken 39 satsam kar sayarım hayırlısı artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt