Mazda Bayileri Yeni Showroom Tasarımına Kavuşuyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Mazda’nın SKYACTIV teknolojilerine sahip yeni nesil modelleri dünya çapında övgüye layık bulunurken, şirketin Avrupa bayileri de bu ilgiye ayak uydurabilmek için değişime devam ediyor.
Avrupa çapında 22 ülkede bulunan yaklaşık 1700 bayinin yenilendiği bayi tasarımı projesi kapsamında Mazda Türkiye’de değişim 2016 Ocak ayında başlayacak. Proje ile bayilere samimi ve modern bir ortama sahip çekici, seçkin bir görünüm kazandırılması hedefleniyor.

Değişimin ana hedefi Mazda marka deneyimini geliştirmek ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmek. Mazda’nın alışılmışa meydan okuyan iş yaklaşımı yeni kurum kimliği ve mimari tasarımında da görülüyor. Otomobillerin showroom içindeki dizilişleri, yerleşim planları ürünlerin yıldız özelliklerini tüketicinin dikkatine sunmayı kolaylaştırıyor. Yeni Mazda bayi kurumsal kimliği’nde yoğun olarak kullanılan mat siyah malzemeler ve metal unsurlar prestij ve premium marka algısını desteklerken ahşap, kumaş ve seçilen renkler ile ziyaretçi ve çalışanların rahatı ve mutluluğu ön plana çıkarılıyor.

Showroom mimari anlayışında özellikle geleneksel Japon Origami (kağıt katlama), Tsubo-Niwa (avlu bahçe ) ve Kirigami (kağıt kesme) sanatlarına göndermeler bulunuyor. Bu sayede showroom içi ve dışında bir bütünleşme sağlanırken bu birliktelik müşteri ile daha kolay bir iletişim kurulmasını sağlıyor.

Mazda Türkiye, Satış Direktörü Mert Güçlüer, “Mazda büyük bir değişim içerisinde, 2012 yılında SKYACTIV teknolojilerine sahip tamamen yeni CX-5 modelinin satışı ile başlayan, otomotiv mühendisliğinde devrim yaratan ürün gamını efsanevi MX-5 modelinin de satışa sunulması ile tamamladı. Ürünlerimizde de yaptığımız gibi, mükemmel bir müşteri deneyimi sunma stratejimizi bu çalışma ile bayilerimize taşıyoruz. Bu vesile ile bir süreden beri beklemeye aldığımız bayi sayısını artırma programını da yeni kurumsal kimlik uygulamasının başlaması ile yeniden harekete geçireceğiz” dedi.
 

PAN

Katılımcı
Konum
istanbul
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
#4
Güzel olmuş gerçekten showroomlar çok eski tasarımdı. Dünyanın en güzel arabalarını satıyorsun. Ona uyum sağlanması gerekliydi. Gerçekten kodo bir tasarım yapsa süper olurdu.

Bunlar önemli şeyler kapıdan girişte kalite ve estetik hissini vermeden araba satamıyorsunuz.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#5
Origami denilince Cem Yılmaz geliyor aklıma... :)

Neyse hayırlı olsun diyelim. Görsellik olarak da farklı olmak gerekiyor...
 
Üst Alt