Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Avrupa’yı Fethediyor

Konu, 'Gündem' kısmında mesut taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği’nin (European Automobile Manufacturers’ Association) yayınladığı 3.çeyrek (Temmuz – Eylül arası) satış verilerine göre Mazda; geçen yıla oranla %19’luk gibi çok güçlü bir büyüme oranı yakalamış durumda. 2014’ün üçüncü çeyreğinde Avrupa otomobil pazarının sadece ortalama %5 büyüdüğünü göz önünde bulundurursak, Mazda’nın Avrupa’da elini güçlendirdiğini söylemek mümkün. Böylece geçtiğimiz yıl Mazda’nın yüzde 1.34 olan pazar payı bu yıl yüzde 1.51’e kadar ulaşmış bulunmakta.

Markanın Avrupa’daki büyümesine ülkeler bazında baktığımızda; 2013 yılının aynı dönemine kıyasla, Almanya’da %20, İngiltere’de %11 ve şaşırtıcı bir şekilde İspanya ve Polonya’da sırasıyla %95 ve %93’lük dehşet verici oranlar ile satışının arttırmış bulunmakta. Göze çarpan diğer artışlar ise sırasıyla; Danimarka’da %74, Portekiz’de %46, İrlanda’da %35, İsveç’te %33, Finlandiya’da %21 ve Slovenya’da %18 olarak açıklandı.

Bu yükselişin arkasında Mazda’nın yeni jenerasyon modellerinin satışların büyük bir kısmını oluşturmasında payının büyük olduğunu söyleyebiliriz. Yeniden tasarlanan Mazda 3, Mazda 6 ve CX-5 modelleri ile birlikte sunulan SKYACTIV teknolojisi ile üretilmiş motorların sunduğu yakıt ekonomisini de tercih sebepleri arasında sayabiliriz.

Yeni nesil Mazda’lar seleflerine göre teknoloji ve tasarım anlamında yaptığı sıçrama ile Avrupa’da 2014 yılının 3. Çeyreğinde de kendinden söz ettirmeye devam etti.

kaynak:http://www.otopark.com/2014/10/19/mazda-avrupayi-fethediyor/

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ah bu sıçrama haberleri bir gün Türkiye den de gelse ne olurdu sanki. Tebrikler Mazda'ya, Avrupalılar markaya hak ettiği değeri veriyor, onlara da tebrikler.

3. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Abi gecen haftasonu 8.etap programini izledim. Mazda tr sorumlusunu konusturdular. Araliga kadar butun siparislerimiz satildi diyor. Ne heyecan var, ne hedef var, arac kendi kendini satiyor. Yani turkiyeden bisey beklemeyin arkadaslar..

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İyi de abi kendilerine niye kota koyuyorlar. Diğer markalar alt kota koyarlar bu rakamın altında olmaması lazım diye satışların, Mazda da üst kota koyuyor galiba bu rakamdan fazla satmayın ha diye, acayip bir politika anlamadım gitti.

5. Mt53

Mt53 Katılımcı

Her yönden farklı marka işte :D :p

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu güzeldi, zam zam değil zoom zoom...

7. Mt53

Mt53 Katılımcı

Zam zam bizim ülke için geçerli abi.. Maaşları burda tenzih ediyorum :D

8. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Farketmez bence az satsın , trafikte farkımız oluyor

Tapatalk

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Katılıyorum ama bu durumda yedek parça ve usta sıkıntısı sebep oluyor

-Mobil uygulamadan gönderildi-

10. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Bence yedek parça sıkıntısı yok yürüyen aksamdaki parçaların çoğu ford uyumlu motor kısmındada sübap sıkıntısı haricinde motorun bir problemi yok onuda benzinle kullanabilsek bence çok uzun ömürlü motoru var mazdaların ama tek sorun usta

Tapatalk

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Japonların motorları çok çok uzun ömürlü, biz bunu hem lpg ile hem de kullanımdan kaynaklanan hatalar ile yarının da yarısına düşürüyoruz...

İddia ediyorum, benzinli bir motor layıkıyla kullanıldığı takdirde 1 milyon kilometre gider...

İddiam sadece caponlar için geçerlidir. :p

12. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bugün 10bin bakımı için servise gittim..Yeni mazda 3 ilk defa gelmiş servislerine heralde ilk 10bine ulaşanlardan biri benim :) Neyse bakım yapıldı servis bakım ve yağ lambasını söndürmek için baktım uğraşıyorlar hayrola dedim..sonra iş bana kaldı tek tek kaldırdım bir sonraki bakımları ayarladım..Hatta abi başka araçlarda gelir şunu şunu nereden yapıyoruz dediler..Şimdi sen gel süper donanımlı bir araç yap ama araçlarını bu arkadaşlara emanet et..Kesinlikle yeni araçlar çıktıkları zaman bu arkadaşlara burada mı eğitim verirler Japonya'ya mı götürürler bilemem ama bu çok moral bozucu..

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benim ilk aklıma gelen bu durumdu ve korktuğun kadar varmış demek... Okan'a sorduğumda, bütün servislerin eğitime tabi tutulduğunu söylemişti...

E tabi her servis, her usta, aldığı eğitimi yansıtamıyor.

14. tamirer

tamirer Sessiz

servis durumu can sıkıcı gerçekten..ben de mersin bayisine gittiğimde satışta aynı acemilik vardı..adama ben anlattım özelliklerini falan..

15. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Abi yani gülücektim orada kendimi zor tuttum, menülerde gezinmek için elini ekranda bir sağa bir sola ittiriyordu ustam telefon gibi :) Dedim abi ordan değil vitesinde ordaki yuvarlak düğmeden yapacaksın tamam tamam dedi..Şimdi eğitim almış bir servis olsa bunu da mı bilmez abi..Zaten servise girdim bütün ustalar toplandı aracı ilk defa görmüş gibi..ki sanırım heralde ilkti :)

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Eyvah ki ne eyvah... Durum buysa tahmin ettiğimden de vahimmiş... İyi ki, Okan'a yakınız da, kafamızda servis sorunu ile dolaşmıyoruz...

:)

17. Mt53

Mt53 Katılımcı

Ben niye sıfır araba almıyorum sanıyorsun Veli abi :p

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende alamıyorum... Öyle ya da böyle aynı noktada birleşiyoruz... :p

Şaka bir yana, hakikaten bu durum içler acısı.

Çoğu kimse bana; "neden mazda, sorun olsa servisi nerede" diye soruyor... Bu soru her seferinde içime oturmuyor değil... Şunun şurasında 80 km uzakta diye geçiştiriyorum, fakat standart bir araba kullanıcısı için 160 km çok fazla geliyor maalesef...

Araba alacak arkadaşlara Mazda'yı önerdiğimde arkasından bir çok edebiyat parçalamam gerekiyor ki, gerçekleri anlatabileyim... Faydası oluyor mu? İNŞALLAH...

19. tamirer

tamirer Sessiz

Bana Mazda servisi 3 km mesafede mersinde..ama uzak olsa nolur yakın olsa nolur durum bu olduktan sonra.

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Markayı ilk tercih sebebinde bu etken çok önemli hocam... Ben kaç arkadaşıma Mazda desem, hemen servis ve yedek parça olayını öne sürüyor, bilmeyene bir şeyi anlatmak bu ülkede imkansız...

Cuma günü ve bu gün olmak üzere iki arkadaşım Corolla aldı, korkunç fiyatlara... Ben Mazda'yı donanım ve fiyat bazında anlattığımda ilk söyledikleri şey "ama bu Toyota" oluyor.

2011 model boş donanım paketini 45 bin,

2006 model yine boş donanımı (dizel) 36 bin Yeni Türkiye Lirasına aldılar...

Hakikaten enteresan.

Sayfayı Paylaş