Mazda Autozam AZ 1

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
1993_Mazda_Autozam_AZ-1_For_Sale_Side_Three_Quarter_with_Gullwings_Open_resize.jpg

Mazda'nın çok az bilindik modeli AZ-1 (Autozam AZ 1), her yönüyle ilginç bir otomobil.

Modelin tarihi 1985 yılına kadar gidiyor. Ancak Mazda tarihinde değil. Suzuki tarihinde. Suzuki tarafından tasarlanan hatta motoru da Suzuki üretimi olan bu modeli Mazda satışa sunmuştu. Aslında otomobil sadece Japonya pazarı için üretilmişti ancak Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nde de bir şekilde soldan direksiyonlu olarak satılmıştı.

Otomobil 1992 yılı ile 1995 yılı arasında pazarlandı. Mazda pazarlama stratejisi olarak Autozam AZ-1 olarak adlandırarak sattı bu modeli. Otomobil ortadan motorlu ve 2 kişilikti. 657 cc. hacminde turbo beslemeli bir motor otomobile can veriyordu ve 64 hp. gücündeydi. Otomobilin kapıları martı kanat efsanesine gönderme yaparak yukarı doğru açılıyordu. AZ-1'in dahil olduğu sınıf Kei Car larak adlandırılıyor. Yani Japonların küçük otomobilleri sınıfı.

18zn5r539gbr3jpg.jpg

1993_Mazda_Autozam_AZ-1_For_Sale_Side_resize.jpg

1993_Mazda_Autozam_AZ-1_For_Sale_Interior_resize.jpg

1993_Mazda_Autozam_AZ-1_For_Sale_Engine_resize.jpg

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
tam benlık:) bide direksıyon tam ortada olsaydı daha makbule gececekmıs:)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ben kapı camlarını çözemedim. Orada küçük bir cam daha mı var cep gibi? Varsa amacı ne ki tam olarak?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben kapı camlarını çözemedim. Orada küçük bir cam daha mı var cep gibi? Varsa amacı ne ki tam olarak?

Kapılar yukarıya doğru açıldığı için ağırlık yapmaması adına kapılara cam mekanizması konulmamış ve iç içe geçen sürgülü sistemli cam sistemi yapılmış... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Enteresan. Vezne cami gibi desenize... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dohc sistemli 650 cc hacminde ve 64 beygir gücünde teknik verilere sahip, ancak ve ancak ben o devir saatinde 11 bin rakamını görünce bütün bakış açım değişti... Bu nedir arkadaş yaa... :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Soul Red
Suzuki logosu var birinde ortak üretim falanmı acaba?

EK BİLGİ:
The Autozam AZ-1, known as the framecode PG6SA, is a mid-engined sports kei car, designed and manufactured by Suzuki but sold by Mazda under its Autozam brand. It was produced from October 1992 to 1994, and was perhaps most noted for its gullwing doors. Power came from the same Suzuki-sourced 657 cc turbocharged engine used by the Mazda Carol that produced 64 PS (47 kW) at 6500 rpm and 85 N·m (63 lb·ft) at 4000 rpm. Suzuki produced its own badge engineered version named the Suzuki Cara (PG6SS). The car is also popular as a grey import in some markets, and has been converted to left-hand drive for the Canadian and other left hand drive markets.

Son düzenleme:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bu küçük arabalar çok güzelmiş, ilk defa gördüm, bir iki tanesinin vidyosunu izledim, tam şehir içi arabası, park sorunu da yok, aslında bize de bu tiplerden getirseler hiç fena olmaz. Şehir içinde boşuna 2000 motor araba kullanmak zorunda kalmayız. :) Özellikle hatunlar için ideal arabalar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet suzuki ile ortak üretim yapılmış bir model.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bu haliyle de çok güzel az yakıt, park sorunu yok, kısa mesafade ideal araba, kısa sürede bize de böyle modeller gelmeli.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Pakistan'da yerli üretim Suzuki Mehran vardı daha çok bizdeki una ya benzer, kaportada iş yoktu ama motor güzeldi. Belki aynı motoru kullanıyorlardır. Onda da 800 motor vardı. Bir de gaz yapmışlar bunlara mobillet fiyatına araç.

Üst Alt