Mazda Auto Show 2015 Fuarında Yeni Modelleri ile Gövde Gösterisi Yaptı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
EFbVp0.jpg

Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3 fuarın yıldızı oldu. 1.5 litre SKY-D, manuel ve otomatik vites, 4x2 ve 4x4 seçenekleri ile sunuluyor.

İstanbul Autoshow 2015’de konuşan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul “Fuarda bizleri en çok heyecanlandıran SUV modelimiz CX-3’ün Autoshow’da Türkiye prömiyerini gerçekleştirebilmemiz. Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. Modelimiz olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerlerine sahip. Lansmana özel olarak 4x2 düz vites modelimizi 75.800 TL (YetmişBeşBinSekizYüzTürkLirası)’den ve 4X4 otomatik vites modelimizi ise 83.500 TL (SeksenÜçBinBeşYüzTürkLirası)’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuyoruz” dedi

Mazda İstanbul Autoshow standının efsanevi roadsterı Yeni Mazda MX-5 de sahnede yerini aldı. Mazda’nın ikon haline gelmiş iki kişilik otomobilinin dördüncü nesli olan bu model, Mazda araçlarının mühendislik felsefesi olan sürüş keyfini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındırıyor. Mazda’nın ilk neslinden itibaren MX-5’i tanımlayan Jinba Ittai (“sürücü ve aracın tek vücut olması”) eğlence unsurunu barındırırken en son aktif güvenlik ve bağlantı teknolojisinede sahip.

Mazda, Türkiye’de sergilediği modelleri Yepyeni Mazda CX-3, Mazda’nın yeni roadsterı MX-5, son teknolojiye sahip atletik sedanı Mazda6 2015, SUV segmentinde fark yaratan modeli Mazda CX-5 2015 ve Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 ile Auto Show’da Japon mühendisliğinin eşsiz örneklerini sunuyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda tarafından yayınlanan yeni modeller için fiyat listesi;

9PREb7.jpg

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bir ton spor araba ve lüks araba fuarda yerini almışken cx-3 için fuar yıldızı diyecek insan ancak mazda fanatikliğinin doruk noktasındadır.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir ton spor araba ve lüks araba fuarda yerini almışken cx-3 için fuar yıldızı diyecek insan ancak mazda fanatikliğinin doruk noktasındadır.
Fuara gitmiş biri olarak buna katilmiyorum..insanlar alamadıklari yada hiç alamayacakları arabalara sadece bakar resim ceker giderler..burada asil konu alıcı gözüyle bakiliyor mu...oturup inceliyorlar mi..aracin basinda vakit geciriyorlar mi...degerlendirme buna gore olmali...mazda fanatikliligiyle alakasi yok..yaklasik 30-35 dk mazda standinda durdum..sırf gozlemlemek icin.. fuarin alici gozuyle yildizi olan 3 araç vardi..yeni superb, renault kadjar ve mazda cx3..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Her fırsatta Mazda'ya giydirmeni kabul edebiliyorum ama makul ve mantık dahilinde olursa iyi olur, yoksa sırıtıyor... :)

Spor ve lüks arabaların hitap ettiği kesim ile kimin yorum yaptığını bile bilmeden; mazda fanatiği diye salladığın kesim çok farklı hatırlatayım da yine sen sallamaya devam et... ;)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Her fırsatta Mazda'ya giydirmeni kabul edebiliyorum ama makul ve mantık dahilinde olursa iyi olur, yoksa sırıtıyor... :)

Spor ve lüks arabaların hitap ettiği kesim ile kimin yorum yaptığını bile bilmeden; mazda fanatiği diye salladığın kesim çok farklı hatırlatayım da yine sen sallamaya devam et... ;)
Her fırsatta mazdaya giydirme gibi bir derdim yok. Bende mazdaya biniyorum 1.5 yıldır farkındasındır Veli abi. Ben sadece abartılan kısımları eleştiri getiriyorum. Fuara giden insanlar sadece alabileceği arabaya bakmaz her türden araca bakar. Senin bahsettiğin kişi kim bilmiyorum ama ancak kendi segmentindeki araçlarla kıyaslayarak yıldız olarak görmüş olabilir. Fuar geneli için konuşmamıştır sanırım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her fırsatta mazdaya giydirme gibi bir derdim yok. Bende mazdaya biniyorum 1.5 yıldır farkındasındır Veli abi. Ben sadece abartılan kısımları eleştiri getiriyorum. Fuara giden insanlar sadece alabileceği arabaya bakmaz her türden araca bakar. Senin bahsettiğin kişi kim bilmiyorum ama ancak kendi segmentindeki araçlarla kıyaslayarak yıldız olarak görmüş olabilir. Fuar geneli için konuşmamıştır sanırım.

Evet; sen Mazda'ya "bindiğin" için bu yorumları yapıyorsun, bunun zaten ayan beyan farkındayım... ;) Benim vurgu yaptığım nokta ise; Bilmediğin kişiler, olaylar veya durumlar için "sallama" diyorum sadece... ;)

Benim okuduğum yorumda da; abartı yoktu, fuarın ilgi çeken kısımları yazılmış içerisinde mazda cx-3'de vardı...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Evet; sen Mazda'ya "bindiğin" için bu yorumları yapıyorsun, bunun zaten ayan beyan farkındayım... ;) Benim vurgu yaptığım nokta ise; Bilmediğin kişiler, olaylar veya durumlar için "sallama" diyorum sadece... ;)

Benim okuduğum yorumda da; abartı yoktu, fuarın ilgi çeken kısımları yazılmış içerisinde mazda cx-3'de vardı...
"Kendi segmentinde ilgi çeken bir araç" demek farklı şey "fuarın yıldızı" olduğunu iddia etmek farklı şey. Ayrıca bu arabalar "binmek" için yapılmış. Konuşup dertleşmek, özel anlamlar yüklemek için değil. Altımızdaki araçlar sanat eseri falan değil sıradan japon araçları bunu anlamak gerekiyor. Rx serisini ayrı tutuyorum yalnız.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
"Kendi segmentinde ilgi çeken bir araç" demek farklı şey "fuarın yıldızı" olduğunu iddia etmek farklı şey. Ayrıca bu arabalar "binmek" için yapılmış. Konuşup dertleşmek, özel anlamlar yüklemek için değil. Altımızdaki araçlar sanat eseri falan değil sıradan japon araçları bunu anlamak gerekiyor. Rx serisini ayrı tutuyorum yalnız.

Sen binmeye devam et veya istediğin amaçlı yorumu yap buna sözüm yok... Fakat; yaptığın yorum; bilmediğin bir durum veya yorum için buradan sallamak olmasın, benim derdim budur ve buna öncelikle ben tepki veririm, veriyorum...

Bu forumun kurulma amaçlarından en birincisi; bilmediğimiz, duymadığımız, tecrübe etmediğimiz, görmediğimiz bir olgu için yorum yapmamaktı, yaptırmamaktı...

Benim için bunlar da önemli değil diyorsan ona da saygı duyarım ve istediğin şekilde yorumlarını yapabileceğin yerlerde yazmanı salık veririm, böylece forum kuruluş amacına ters düşmemiş olursun, oluruz... ;)

Olayı; Mazda'ya laf söyletmemeye getirmeyelim, hepten şirazeden çıkarız.

Sağlıcakla, kazasız binmeler... ;)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Fuara gitmiş biri olarak buna katilmiyorum..insanlar alamadıklari yada hiç alamayacakları arabalara sadece bakar resim ceker giderler..burada asil konu alıcı gözüyle bakiliyor mu...oturup inceliyorlar mi..aracin basinda vakit geciriyorlar mi...degerlendirme buna gore olmali...mazda fanatikliligiyle alakasi yok..yaklasik 30-35 dk mazda standinda durdum..sırf gozlemlemek icin.. fuarin alici gozuyle yildizi olan 3 araç vardi..yeni superb, renault kadjar ve mazda cx3..

Katılıyorum ,bir çok araca insanlar uzaktan bakıp koltuğuna oturup hemen kalkıyorlardı.CX3 ün başında epey bir kalabalık vardı sadece etrafında dönüp bakabildim aynı ilgi M6 içinde geçerli idi.Araçlara binen kişiler ne olduğunu bilip gelmişler.

Farklı ilgiler Kia Sorento ve Hyundai Santa Fe de vardır ve bunlar alıcı potansiyeli olan insanlar.Adam gitmiş 700 binlik RR koltuğuna oturmuş sırıtarak fotoğraf çektiriyor ,orada potansiyel alıcıyı zaten az çok görebiliyorsunuz.

Mazda standına gösterilen ilgi bir Mitsubishi ve Nissan standında yoktu..

ersinnsahin

Sessiz
Bugün uzun süre mazda standındaydım. Fuarın yıldızı oldu demek biraz mazda ticareti ağzı ile konuşmak olmuş. Fakat segmentinin yıldızı olmuş diyebiliriz.

Mazda da özellikle cx3 e büyük ilgi vardı. Özellikle reno kadraj ve Citroen düşünenler acaba cx3 ü de listeye alsak mı diye konuşuyorlardı. Buna benzer ifadeleri defalarca duydum.

Cx3 de mazda mühendisleri tamamı ile iç kısma yoğunlaşmış. Döşemesinden trimlerine kadar herşey kendi sınıfında fark yaratıyor. Özellikle koltukları çok konforlu. Fakat alan kişi arka kısımın b segmenti genişliğini hesaba katarak almalı aksi taktirde araçtan haz almayabilir.

limpony

Katılımcı
Tam bayan arabasi olmus. 1.80 boyu olan erkek direksiyona oturdugu an almaktan vazgecer lakin sınıfında bayagi dikkat cekici olmus o kadar...

maytalman52

Katılımcı
Dediğine katılmıyorum Mazda sadece binmek icin yapılmamış ki bizi de burda birleştiriyor niçin ? Konuşup dertleşmek için. Siz Mazdaya sahip olmasaydiniz burda olur muydunuz hayır.Aracınız da ya da Mazda daki ruhu hissedemediyseniz bu sizin araçla olan etkisiz iletişiminizdir.

Üst Alt