Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Arka Arkaya İkinci Kâr Rekorunu Kırdı

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  [​IMG]

  Mazda Motor Corporation üst üste ikinci yılda da tarihinin en yüksek işletme kârı rekorunu kırdı. Japon araç üreticisi 31 Mart’ta sona eren 2014-15 mali yılında bu kilit rakamı 2013-14 mali yılında kırılan rekora kıyasla %11 artırarak 202.9 milyar yen (1.46 milyar Euro*) seviyesine yükseltti. Aynı zamanda küresel ciro da bir önceki yılın aynı dönemine göre %13 artarak 3.03 trilyon yen (21.9 milyar Euro) miktarına gelirken net gelir ise %17’lik bir artışla 158.8 milyar yen (1.14 milyar Euro) olarak kaydedildi.

  Küresel satışlar %5 artış göstererek 1,397,000 adede yükseldi. Mazda CX-5, Mazda3 ve geçen sonbaharda piyasaya sürülen yeni nesil Mazda2’nin başı çektiği Mazda’nın popüler ve kârlı SKYACTIV Teknolojisi tabanlı modelleri toplamın neredeyse dörtte üçünü (%74) oluşturdu. En güçlü büyüme ise Almanya ve İngiltere öncülüğünde Avrupa’da yaşandı. Bu bölgede satışlar %14’lük bir artışla 180,000 adede yükseldi. ABD’de son 20 yılın en yüksek hacmi kaydedilirken Kuzey Amerika’da %9 artış görüldü, ayrıca Çin’de de %9 oranında bir satış büyümesi gözlemlendi.

  Yepyeni Mazda CX-3 ve Mazda MX-5’in piyasaya sürülmesi, yeni Mazda2 satışlarının ilk tam yılı olması ve tüm yeni nesil modellerin hayranlık uyandıran teknolojisi, çarpıcı KODO tasarımı ve sürüş keyfiyle beraber şirket bu yıl %7’lik bir artışla 1.49 milyon araç satışı yapılmasını bekliyor. Toplam satış miktarındaki SKYACTIV oranının Mart 2016 itibariyle %85’e ulaşması tahmin ediliyor.

  Şirket bu devamlı başarısını maliyetleri azaltan, Mazda’nın ticaret temelleriyle birlikte üretim tabanındaki coğrafi çeşitliliğini sağlamlaştıran ve halen sürmekte olan yapısal reformlara bağlıyor. Japon araç üreticisi cironun bu yıl içinde %7 artarak yeni bir rekor niteliğindeki 3.25 trilyon yen (25 milyar Euro) miktarına erişeceğini tahmin ediyor. Mazda ayrıca yıllık kâr payının da üçe katlanarak hisse başına 30 yen miktarına yükselmesini öngörüyor.

  Mazda Garaj Haber Servisi
   
 2. domestos

  domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Aydın-Merkez
  Araç Markası:
  Mitsubishi Space Star
  Araç Renk ve Tip:
  Bakır Kırmızı-MPV
  Allah bereket versin çekik gözlü gardaşlarımıza... :)


  Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
   
 3. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  Allah bereket versin yatırımların karşılığını alıyor Mazda O0
   

Sayfayı Paylaş