• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Satılık Mazda 94 Model 626 GE - 26 KU(zu) 434

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Araç satmak da almak da çok meşakkatli, bugün tekrar anladım. Herkes araçtan önce son fiyatı soruyor. Araç iyiymiş, kötüymüş, diriymiş, ölüymüş kimsenin gözünde bir etkisi yok. Fiyata odaklı herkes. Sırf "ben bu kadar paraya aldım, yani kazık falan yemedim biliyonuz mu?" demenin peşinde. Sonradan yapacakları masrafları sanki başkası ödeyecek?
Ben de pazarlık yaparım araç alırken elbette ama en önce aracı sorarım, detayları araştırırım, fotoğraflar isterim, bilgi edinirim, sonraki görüşmelerde veya araç başında pazarlık yaparım. Kimseye "şu kadar param var, kabul edersen geleyim" demem. İnsanlar telefonla arıyor, ikinci cümlesi "en son kaça verecen?" oluyor. Ben de böylelerine "en sonu orada yazan rakam" diyorum haliyle... Anlamadım gitti. Sanki domates satıyoruz da bir an önce çürümesin diye elimden çıkarmam gerekiyormuş gibi muameleler... :mad:
O yüzden araç almakla, satmakla uğraşmayın. Siz siz olun benim gibi maceralara dalmayın. Bundan sonraki araçlarımda falan eğer ki biri bana "aracını satarsan haberim olsun" derse, anında "satıyorum, şu kadar paraya..." deyip isteyene vereceğim. Bir günde nelerini gördüm, bu bana bir kaç sene yeterli gelir. o_O
Seni gayet ıyı anlıyorum Hamdi. Insanlar aracı gormeden pazarlık yapıyorlar. Aslında aracımı hemen satabileceğimi bilsem aracını ciddi ciddi dusuneceğim ama biliyosun bende premacy var :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güncel çekelim. ;)

IMG_5751.jpg

26 KU(zu) 434 - Klimalı, ABS'li, Orijinal KM'de Mazda 626 GE '94
İlan No: 480035156
Mazda 626 2.0 1994 Model 17.700 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 480035156

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Kaporayı aldık. İnşallah yarın sabah alım-satımı yapacağız. :)

Kocaeli'nden aracı ilana koyduğum ilk günden beri bir kaç kez telefonda görüşüp video ve fotoğraf yolladığım bir abi geldi, yanında bir arkadaşıyla. Önce aracın etrafında döndüler, sonra içine oturdular, çalıştırdılar... Sürmediler bile. :)
Benim zorlamamla mahallede iki tur atıp el sıkıştık, kaporamı aldım. o_O

Her şey bir anda oldu... :D

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hadi hayırlı olsun, gitti güzelim guzu
Gitti maalesef. Hep forumdan birinde olsun diye ümit ettim ama olmadı. En azından değerini bilen bir kullanıcıya gittiğini düşünüyorum kardeş. Yoksa bu kadar kısa sürede yani araç başında geçen kısa sürede aracın satılmasından ben bunu çıkarıyorum. Pazarlığımız bile uzamadı desem yeridir. ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hadi hayırlı olsun hamdi abi..üzülsek mi sevinsek mi bilemedim.her şey gönlünce olsun.

Teşekkürler kardeşim. Üzülüyorum tabi onda çok emeğim var ama ne yapalım? :(
Vallahi ben de o ikilemdeydim. Bir yandan paraya ihtiyacım var bir yandan da içim gidiyor.
İlana koyduktan sonra satılmayacak endişesi vardı. Guzu satılmayacak bir araç değil tabi ama "anlayan çıkmayacak" korkusuydu aslında. Hatta telefonla görüştüğüm çoğu kişi de araç hakkında bilgisi olmayan kişilerdi. Sene olmuş 2017 hala "boya var mı?" diye soranları "kilometre de yüksekmiş" diyenleri gördüm. Yıla vursak senede 10000 km binilmemiş ama hanzo hala km yüksekmiş diyor. La havle...! :mad:

Hayırlı olsun şimdiden Hamdi. Alan da hayrını görür inşallah. Allah kaza bela vermesin. :)

Teşekkürler Ağabeyim. İnşallah kazasız belasız kullanırlar ve benden daha güzel şeyler yaparlar. İnanmazsın zorla direksiyona oturttum alıcıyı. Diyorum ki "bak abi ben kullanıcıyım, sen ustasın (rot balans ustasıymış kendisi); bir yerinde bir şey vardır ben görememişimdir, duyamamışımdır; sonra yola çıktığında burası böyleymiş neden söylemedin demeyesin, içim rahat olsun?" diye diye zorla oturttum. :) Neyse, 500 metre falan dolaştık, "rulmanın teki hafif ses yapıyor" demesin mi sonra? o_O Yaaa bak dedim, benim haberim yoktu mesela. Ben onu lastik-yol sesi sanıyordum. Kaç liraysa düşelim dedim. Farazi bir rakamı pazarlıkta düşüverdik. ;)

Hadi git Cemşidin gönlünü al hemen :D Hayırlısı olsun ;)

Teşekürler hacım. Cemşid'e böbreklerimi satsam anca adam olur şu haliyle. :koptum:

Hamdi paranın hayrını gör şimdiden, çok emek harcamıştın parası da bereketli olur :)

Teşekkürler Abim. İnşallah bakalım, bir kaç borcum var onları kapatayım öncelikle de gece rahat bir uyku çekeyim. :D Sonrasında Cemşid'in operasyonları başlayacak... ;)

Teşekkürler hocam. Size de hayırlısı olsun tekrardan. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt