Mazda 626 Yedek Parça

Hasan5245

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı 1994
Mazda 626 1994
5 vites dişlisi kırılmış
Nereden bula bilirim

Ekli dosyalar

• IMG-20220720-WA0008.jpg
    IMG-20220720-WA0008.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20220720-WA0007.jpg
    IMG-20220720-WA0007.jpg
    131.6 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20220720-WA0006.jpg
    IMG-20220720-WA0006.jpg
    150.8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20220720-WA0005.jpg
    IMG-20220720-WA0005.jpg
    183 KB · Görüntüleme: 14

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mazda 626 1994
5 vites dişlisi kırılmış
Nereden bula bilirim
Mesajının taşındığı bu Konuyu ve aşağıdaki konuyu incelemekte fayda var.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
1669614265100.png

Şunların arasındaki farkı bilen var mı arkadaşlar? Sağdakilerde mesafe ayarlı diye bir ibare var. Bu nedir acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim araçta içeride öyle bir tuş yok bildiğim kadarıyla. Elektrikli almak gerekir mi?
0-1-2-3 kademesi olan bir tuş yok ise far yükseklik ayarı yoktur dolayısıyla motorlu fara ekstra para vermeye gerek yok.
Bizim araçta (Hyundai) far yükseklik ayarı var. Soldan kaza yapıp farın biri değişmiş, takılan far motorsuz :) şuan biri motorlu biri motorsuz herhangi bir sorun teşkil etmiyor

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
0-1-2-3 kademesi olan bir tuş yok ise far yükseklik ayarı yoktur dolayısıyla motorlu fara ekstra para vermeye gerek yok.
Bizim araçta (Hyundai) far yükseklik ayarı var. Soldan kaza yapıp farın biri değişmiş, takılan far motorsuz :) şuan biri motorlu biri motorsuz herhangi bir sorun teşkil etmiyor
Boşuna fazla para verme elektrikli far sistemi yok diye biliyorum 626'larda.
Cevaplar için teşekkürler. Bu arada instagramda m.e.z_fartasarim diye bir sayfa var. Mercek takıyor farlara. Adamlarla konuştum. Bizim farların camları buzlu olduğu için görüntüde ekstra bir güzellik sağlamaz fakat aydınlatmada fark olur dediler. Yeni far almanıza gerek de yok dediler. Şimdi bu işi düşünüyorum. 3400 lira dedi ampüller dahil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emin değilim hatırlayamadım ama GE kasalarda sanki vardı abi, yine Astina'larda da olan var, GF kasalarda Astina ya benziyor ama güvenlik paket GF olanlarda olup diğerlerinde olmayabilirde...
Benimki güvenlik paket mi bilmiyorum ama sunroof var. Bazılarında yok. Birazdan yemek saatinde aşağı inip direksiyonun oralara bakacağım. Bu arada bakım yapılırken arka süspansiyonların bağımsız olduğunu gördüm çok şaşırdım, hiç aklıma gelmemişti bakmak. Tekrar gurur duydum aslanımla :cool:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Emin değilim hatırlayamadım ama GE kasalarda sanki vardı abi, yine Astina'larda da olan var, GF kasalarda Astina ya benziyor ama güvenlik paket GF olanlarda olup diğerlerinde olmayabilirde...
Ge ve Gf sahibi olarak bildiriyorum, yoktu... :hhhhhh:

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Öncelikle burada yeniyim herkese selamlar .
Mazda 626 2001 model aracımın sol ön sinyalinin geçtiği tırnak kırıldı. Hiçbir yerde parçayı bulamadım bulabilen veya başka çözüm önerisi olan var mı acaba.

fotoğraftaki sağ sinyalin klipsi örnek olsun diye koydum.
IMG_20230804_200319.jpg

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
aracın yedek su deposunda çatlak var işlem görmüş önceden. fakat yeni sipariş verdiğim deponun su giriş yeri yukarıdan sanırım eski kasalarda böyleymiş. benim şuanki depomda aşşağıdan su girişi var bu bir sıkıntı yaşatır mı.
heryerde aradım aşağıdan su girişlş olanı bulamadım elince temiz çıkma olan varsa benimle iletişime geçerse sevinirim.

yeni sipariş ettiğim depo

IMG-20230803-WA0013.jpg
şuan aracın üstünde olan orjinal depo
IMG_20230803_213524.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle burada yeniyim herkese selamlar .
Mazda 626 2001 model aracımın sol ön sinyalinin geçtiği tırnak kırıldı. Hiçbir yerde parçayı bulamadım bulabilen veya başka çözüm önerisi olan var mı acaba.

fotoğraftaki sağ sinyalin klipsi örnek olsun diye koydum.
Ekli dosyayı görüntüle 66532

aracın yedek su deposunda çatlak var işlem görmüş önceden. fakat yeni sipariş verdiğim deponun su giriş yeri yukarıdan sanırım eski kasalarda böyleymiş. benim şuanki depomda aşşağıdan su girişi var bu bir sıkıntı yaşatır mı.
heryerde aradım aşağıdan su girişlş olanı bulamadım elince temiz çıkma olan varsa benimle iletişime geçerse sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 66534 şuan aracın üstünde olan orjinal depo
Ekli dosyayı görüntüle 66533
Su deposu hakkında tecrübem yok ancak plastik tamiri yapan yerler klipse çözüm bulabilir diye tahmin ediyorum.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan

Ekli dosyayı görüntüle 66534 şuan aracın üstünde olan orjinal depo
Ekli dosyayı görüntüle 66533
Su deposu genleşme değil 626 karda ve çoğu eski Japonlarda. Benim sevdiğim sistem bu şekilde zaten. Basınç tamamen radyatör kapağından ayarlanıyor. Genleşme kaplı Mazda 6 ve çoğu araç gibi gerzek bir sistem değil. Neden böyle diyorum çünkü genleşme kaplı çoğu araçta plastik olan kap ve kapak devamlı sorun çıkartmaya meyillidir ve hararet tehlikesi hep kapidadir. Cins Japonlar soğutma sisteminde beden Alman veya Fransız stiline dönmüşler anlamadım.
Neyse sorunuza gelecek olursak sizin dikkat edeceğiniz nokta radyatör kapağı. O depo sadece fazla basınçtan suyun geçici alınacağı basincsiz bir ortamdır. Şu soğuyunca tekrar ordan geri radyatöre çeker. Basincsiz ortam olduğu için eğer mevcut kabinizi tamir edip silikon ve ile kullanılabilir yada yeni depo girişi diğeri gibi su giriş yeri radyatör kapağı seviyesine göre aynı ya da yakın ise yine kullanılabilir.
Yalnız yeni depo deliğine nasıl hortum takılıyor onu fotodan anlamadım, öyle boş delik gibi olmaması lazım,ucunda hortumun bağlanacağı çıkıntı olması gerekmiyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi dikkat ettim de yeni depo cam suyu olmasın?

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
merhabalar elimde şuan sıfır mazda 626 98-02 model arası ön sağ sol gazlı amortisör ve yay seti var ilgilenen arkadaşlara piyasanın aşağı fiyatına verebilirim. amortisörler dj parts malı yaylar ashika malı. ürünler sıfır kutulu faturalıdır.

Üst Alt