Mazda 626 GE (1991-97) Multimedya Cihazı (Double Din) Değişikliğim

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hayırlı Olsun..Bende Bugün Navitech Tdc 4030 Aldım..80 Tl.. Çok Bir Beklentim Yok Usb Ve Kart Okuması Bana Yeter..Fakat Zaman Zaman Navigasyon Ve Geri Görüş Kamerasına İhtiyaç Duyuyorum..Cihazı İade Edip Birtane de Benmi Alsam Ne..

CeNDeL

Katılımcı
Paylaşım için teşekkürler Ömer, ben esas çerçevenin kaplamasına bayıldım... Maun kaplamadan nefret ediyorum çünki...

Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun.
Amin abi sağol bende maundan nefret ettiğim için arabayı aldığım gibi bunu yaptım. Eşimle beraber 1 gün uğraştık nerdeyse, kaç kere söküp tekrar yaptık ama oldu sonunda :)

CeNDeL

Katılımcı

Ömer aynı cihazdanmış benimki de, ilk sende görüp kafama takılmıştı

60eb9ab2b7a4fa635982ebd39c8e1bfb.jpg

Maşallah nazar değmesin çok güzel olmuş seninkide güle güle kullan televizyonda iyi çekiyomuş benimki o kadar iyi değil antenin konumundan dolayı. Zaten hiç kullanmadığım bir özellik :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Maşallah nazar değmesin çok güzel olmuş seninkide güle güle kullan televizyonda iyi çekiyomuş benimki o kadar iyi değil antenin konumundan dolayı. Zaten hiç kullanmadığım bir özellik :)

Ben anteni güneşliğin ordaki döşemenin altına çift taraflı bant ile sabitledim. Park halinde fena değil 4-5 kanal gösteriyor, ama hareket halinde görüntü yakalamak zor

CeNDeL

Katılımcı
Hayırlı Olsun..Bende Bugün Navitech Tdc 4030 Aldım..80 Tl.. Çok Bir Beklentim Yok Usb Ve Kart Okuması Bana Yeter..Fakat Zaman Zaman Navigasyon Ve Geri Görüş Kamerasına İhtiyaç Duyuyorum..Cihazı İade Edip Birtane de Benmi Alsam Ne..
Sağolun sizede hayırlı olsun. Eğer maddi durumunuz müsaitse tavsiye ederim çok kullanışlı birşey özellikle kamera ve navigasyon harika. Şu anda fiyatı 650 tl birde aynısının cd playersız olanı var o da 450 tl. Eğer cd ile çok işiniz olmuyorsa 200 tl farka değmez usb ve sd kart yetiyor zaten.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Sağolun sizede hayırlı olsun. Eğer maddi durumunuz müsaitse tavsiye ederim çok kullanışlı birşey özellikle kamera ve navigasyon harika. Şu anda fiyatı 650 tl birde aynısının cd playersız olanı var o da 450 tl. Eğer cd ile çok işiniz olmuyorsa 200 tl farka değmez usb ve sd kart yetiyor zaten.
Eyvallah Saol..Bu 450 tl Olan Cihaz Sıfır mı..Nerelerde Bulabilirim..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ömer ben navigasyon yazılımını yanlışlıkla sildim nerden bulabilirim yazılımı?

CeNDeL

Katılımcı
Ömer ben navigasyon yazılımını yanlışlıkla sildim nerden bulabilirim yazılımı?
Yazılımı servisten bulabilirsin ancak onada para istiyorlar. Navigasyon yüklü olan hafıza kartın sağlamsa bir umut var ama eğer kart bozulmuşsa yada kayıpsa iş kötü o zaman çünkü yeni bir kart alıp yazılımı ona atsanda çalışmıyor çünkü adamlar sd karta lisans numarası vermişler. Şimdi ben sana bendeki sd karttan yazılımı kopyalayıp göndereyim bir deneyelim bakalım olcakmı olmazsa başka bir çare düşünürüz artık :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yazılımı servisten bulabilirsin ancak onada para istiyorlar. Navigasyon yüklü olan hafıza kartın sağlamsa bir umut var ama eğer kart bozulmuşsa yada kayıpsa iş kötü o zaman çünkü yeni bir kart alıp yazılımı ona atsanda çalışmıyor çünkü adamlar sd karta lisans numarası vermişler. Şimdi ben sana bendeki sd karttan yazılımı kopyalayıp göndereyim bir deneyelim bakalım olcakmı olmazsa başka bir çare düşünürüz artık :)

Hadi be tüh

Bizde Kerim abi (ktaskan) ile 2 yazılım indirdik olmadı, işten güçten fırsat bulamadım araştırmaya
Sendekini bi alayım hacı abi belki olur ya

CeNDeL

Katılımcı
Hadi be tüh

Bizde Kerim abi (ktaskan) ile 2 yazılım indirdik olmadı, işten güçten fırsat bulamadım araştırmaya
Sendekini bi alayım hacı abi belki olur ya
Tamam abi bi deneyelim bakalım olur inşallah. Ben eve gidince bakarım eğer boyut çok büyük değilse upload edip link veririm ordan indirirsin yada boyut büyükse cd yapıp kargoyla gönderirim :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Adam ne yapmış be Double teyp değil plazma tv koymuş
Isıtma, soğutma kumandasını bile iptal etmiş

6d1a6f71afc07a9729c17af40a9dbb8f.jpg

Antep'de bir 626

metece44

Katılımcı
Evet abi yapılabiliyor hatta daha güzel oluyor daha yüksekte olduğu için.Ben kendi arabama yaptım navitech Nx-206y navigasyonlu çok güzel ve kullanışlı oldu tavsiye ederim.

[size=12pt]Merhabalar Ömer Bey öncelikle Hayırlı olsun çok beğendim çok yakışmış.Kazasız belasız güle güle kullanırsınız inşallah. Ben de yaptırmaya karar verdim paylaşımınız için teşekkür ederim [/size]
[size=12pt][/size]
[size=12pt]iki sorum olacak size aracım sizin aracın sedanı (1998). konsolum çift bölmeli nasıl tek hale getirdiniz. uğraştırıyor mu (pek anlamıyorum basit bir yolu varsa kusuruma bakmayın) anlatabilir misiniz?[/size]
[size=12pt][/size]
[size=12pt]Birde aşağıdaki 3 ürün arasında pek bi fark göremedeim siz hangisini önerirsiniz. (Her 3 ürün de Harici TV alıcısı ve anteni hediyelidir)[/size]
[size=18pt]NX-206 Y (link)[/size]
[size=18pt]NX-207 R (link)[/size]
[size=18pt]NX-201Y TV (link)[/size]
[size=18pt][/size]

[size=14pt]Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim[/size][size=10pt][/size]

CeNDeL

Katılımcı

[size=12pt]Merhabalar Ömer Bey öncelikle Hayırlı olsun çok beğendim çok yakışmış.Kazasız belasız güle güle kullanırsınız inşallah. Ben de yaptırmaya karar verdim paylaşımınız için teşekkür ederim [/size]
[size=12pt][/size]
[size=12pt]iki sorum olacak size aracım sizin aracın sedanı (1998). konsolum çift bölmeli nasıl tek hale getirdiniz. uğraştırıyor mu (pek anlamıyorum basit bir yolu varsa kusuruma bakmayın) anlatabilir misiniz?[/size]
[size=12pt][/size]
[size=12pt]Birde aşağıdaki 3 ürün arasında pek bi fark göremedeim siz hangisini önerirsiniz. (Her 3 ürün de Harici TV alıcısı ve anteni hediyelidir)[/size]
[size=18pt]NX-206 Y (link)[/size]
[size=18pt]NX-207 R (link)[/size]
[size=18pt]NX-201Y TV (link)[/size]
[size=18pt][/size]

[size=14pt]Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim[/size][size=10pt][/size]

Teşekkür ederim. Öncelikle verdiğiniz linkler arasında en iyisi ikincisi yani Nx-207 r bu en son çıkan model bu modelde biraz daha iyileştirmeler yapılmış ve harita güncelleme 5 yıl maddi durumunuz müsaitse direk bunu alın diğerlerine bakmaya gerek yok. Ancak cd benim için çok önemli değil derseniz eğer üçüncü linkteki Nx-201 y modelini tavsiye ederim bu model birinci linkteki yani benim kullandığım Nx-206y modeli ile tamamen aynı tek farkı cd player olmaması. Cd player olmadığı içinde direk 200 lira düşüyor fiyat. Gerçi sizin verdiğiniz linkte yani navitechin kendi sitesinde 600 lira ama internette çok daha ucuza bulabilirsiniz mesela hepsiburada.com da şuan 469 lira. Dolayısıyla birinci linktekini direk eleyebilirsiniz çünkü daha iyi olan ikinci linkteki ile aynı fiyat zaten. Geriye iki seçenek kalıyor onada kendi ihtiyacınıza göre siz karar vereceksiniz. Bu arada tv alıcı ve anten hediyesi önemli birşey değil zaten kullanamıyorsunuz park halindeyken 3-4 kanal çekiyor anca o da önemli değil zaten. Montaj kısmıda gayet basit cihazı yerine oturtması toplam 10 dk.sürüyor :) Aracınızda şu anki teyp ile dijital saat arasında ince bir demir çubuk var teybi ve saati söktükten sonra demir çubuğu söküyorsunuz ve double din için kocaman bir yer açılıyor sonrada teybin soketini çıkartıp double din cihazımıza takıyoruz soket standart. Buraya kadar kolayda bundan sonrası biraz zor. Mesela geri görüş kamerası bağlıyacaksanız bagajdan cihaza kadar kablo çekmeniz gerekiyor eliniz yatkın değilse hiç uğraşmayın elektrikçiye götürün. Gps anteninide camın sağ alt köşesine koymanız gerekiyor ama bu kolay. Japon amcalarımız bizim araçları gerçekten mükemmel yapmış söküp takması çok çok basit bu yüzden herşeyini ben kendim yapıyorum hiç kimseye elletmiyorum guzumu :) Takıldığınız biryer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin. .

Üst Alt