Mazda 626 Kaliper Boyama

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Günlerdir aklımda ufak çaplı bir çalışma planı kurguluyordum. Nihayet ısıya dayanıklı boyayı temin etmemle birlikte hafta sonu kaliper boyama işlemine başladım. İmkanlar ölçüsünde lastikleri teker teker sökmek suretiyle boyanmasını istemediğim yerleri maskeleyerek tek başıma giriştiğim bu çalışmada kendimce az buçuk güzel bir sonuç elde ettiğimi düşünüyorum.Jantlar daha büyük olsa belirginliği artardı. Kaliper boyama biraz zevk işi, kimine göre işlevsel değil, kimine göre araca renk katıyor jantın kendini göstermesini sağlıyor. Hatta çalıştığım köyden bir teyze “Hocam tekere poşet sıkışmış herhalde” deyince izahını yaparken baya zorlandım:) Bence hoş oldu. Arabayı sevince insan illaki bir yerleriyle uğraşıyor işte.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Tekere poşet sıkışmış :D Yakışmış güle güle kullanın. Makyajlı kasanın jantları benim aracın jantının 5 bijonlu versiyonuymuş onu fark ettim.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Güzel çalışma olmuş, ben böyle mini dokunuşları çok seviyorum, yakışmış. Jant kolları daha seyrek olsa görüntü daha da güzelleşir.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Lacivert olaydı iyiydi... :p

Şaka !!

Abartıya kaçmamış, sırıtmamış ve güzel olmuş... Ellerine sağlık.

Araç Markası
98-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim için fikir verdi :)
tüm sıkıntılar halledildiğinde makyaja girişiriz, 16 janta geçişle başlanır
[member=763]ALPEREN58[/member] hocam aracın rengi ruhsatta mavi mi yoksa lacivert mi geçiyor?

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Aracın rengi aynen mavi(safir) olarak geçiyor ruhsatta. 16 jant benim de aklımdan geçmiyor değil fakat lastik jant derken masraflı iş.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Evet benim araba daha koyu mavi galiba. Bu arada arabanın yol tutuşu harika ama domestos aradaki fark görsel açıdan çok iç açıcı Keşke aynı jant aşağıdaki gibi olsaydı.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Valla önce kaliper kapaklarına baktım. Hem pahalıydı hem de kesip biçmek gerekiyormuş. Sonaxın jant temizleyici spreyi ile temizleyip ısıya dayanıklı boyayla 3 kat attım. Bakalım ne kadar dayanacak?