Mazda 626 Havalı Süspansiyon (Air Ride) The Bullet

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Tekrar Herkese Merhaba.
Sadece Türkiye'de değil dünyada tek olduğuna inandığım Mazdam =)
Ve bu daha başlangıç..

[size=12pt]AirmadZ da yapıldı işlemler.[/size]
[size=12pt][/size]
AirmadZ ın aracıma taktığı parçalar
2 adet kompresör
android telefon tabletlerden uzaktan kontrol modülü
4 tekerlek bağımsız iniş kalkış
çift iğneli ışıklı AirmadZ 2 adet gösterge
Krom kaplama hava tankı
4 adet 0 normal süspansiyon
yeni özel kaplamalı bagaj mdf si

Video ile başlayalım
http://youtu.be/zLYsDVBHQnI

Ve Fotolar
md4BWR.jpg

Ebro4A.jpg

jLXZGr.jpg

2ynAVq.jpg

vmXaYD.jpg

ajdn05.jpg

14VQJB.jpg

L2ZVb0.jpg

rj6lOa.jpg

7Y706L.jpg

q3PRbQ.jpg

MXLW02.jpg

QJZWaG.jpg

XyLJ0j.jpg

bunlar ilk günkü tek başıma yaptığım çalışmalar nasipse devamı gelecek =)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bilgilendirme için sağol
Peki bu yapılan işlemi maliyeti ve ömrü hakkında bilgi verir misin, bir de bu alçalıp yükselmeler hareket halinde mümkün mü?

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bilgilendirme için sağol
Peki bu yapılan işlemi maliyeti ve ömrü hakkında bilgi verir misin, bir de bu alçalıp yükselmeler hareket halinde mümkün mü?

araçtan araca fiyat ufakta olsa fark ediyor benimki exralı olduğu için 6000 kadar tuttu
birde extradan 2. tüp siparişi verdim oda 350ye falan mal olacak.
ister yolda ister park halinde çok seri bir şekilde indir kaldır yapılabiliyor.
çok kaliteli bir çalışma açıkcası ben çok memnun kaldım.

4 tekerlek bağımsız olduğu için daha işlevsel ve güvenli.
olduya sağ arka körük yırtıldı hiç sorun yok diğer 3 tekeri yukarı kaldırıp yola devam edip yardım alabilecek yere kadar kendi başına gidebilirsin.
ama 4 teker bağımsız olmayanlarda ön arka sadece inip kalkanlarda mesela sağ arka körük yırtıldı arka taraf komple yere otoruyor ve araç yürümez hale geliyor çekici ile çekilmesi gerekiyor sıkıntılı o yüzden o sistemlerin çoğu.

1 yıl garantisi var takılan her parçanın

sen düzgün bakarsan ömürlük malzemeler aslında. kuru kompresör kullanıldıgı için körük içlerinin yıpranma payı çok düşük anca sen hor kullanır edersen o zaman sıkıntı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Görsellik olarak çok ilginç olmuş, Allah kaza bela vermesin... Bence de; dünyada tektir gibi... :)

Balon kasa Mazda 626 sahibi İzmir'de 4 bin liraya yaptıracağını söylemişti... Fiyat aşağı yukarı 4-6 bin lira aralığında geziyor demek ki... :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kompresörler aküyle çalışıyor sanırım. Elektrik devresine ne kadar yük biniyor. Birde hava kompresörleri çok sesli çalışırlar bunda durum nasıl.
Araba güzel görünüyor mavi farlar hariç. Güle güle bin

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güle güle kullan harika olmuş gerçekten. Ben o paraya başka şeyler yapardım sanırım. Air beni çok çekmiyor neden bilmiyorum :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Turkiyede mazdada airda sanirim cidden bi ilke imza atmis oldun gule gule kullan

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Görsellik olarak çok ilginç olmuş, Allah kaza bela vermesin... Bence de; dünyada tektir gibi... :)

Balon kasa Mazda 626 sahibi İzmir'de 4 bin liraya yaptıracağını söylemişti... Fiyat aşağı yukarı 4-6 bin lira aralığında geziyor demek ki... :)
serbest piyasa kalite kalite, özellik özellik ürün var e ona görede fiyatları. AirmadZda sınıflar yapmışlar mesela stage 1 benimki stage 2 benim gecmeyi düşündüğüm =) otomatik hafızalı güzel bisi. birde stage 3 mersedes porshe gibi en üst seviye araçlarda bile opsiyonlu olan çok özellikli deli bişi fiyatıda öyle tabi =)
kompresörler aküyle çalışıyor sanırım. Elektrik devresine ne kadar yük biniyor. Birde hava kompresörleri çok sesli çalışırlar bunda durum nasıl.
Araba güzel görünüyor mavi farlar hariç. Güle güle bin
kontak kapalı oldugu sürece kompresörler devreye girmiyor aküden yemiyor adamlar düşünmüş herseyi. 8 taneye kadar takılıyor araçlara bu kompresörlerden aynı anda çalışıyorlar zararlı bir akım çekmiyor demekki benim çok üstün bilgim yok. bunu AirmadZ da yapan takan adamlar mühendisler o yüzden çok sorgulamadım. Mavi farların ne sıkıntısı var ?

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Sağol bilgiler için
ne demek her zaman elimden geldiğince yardıma hazırım tüm mazda severlere ;)
Harika gerçekten özellikle renk uyumu çok iyi olmuş aracın. Air Ride ise gerçekten çok tarz olmuş.
çok teşekkür ederim
Güle güle kullan harika olmuş gerçekten. Ben o paraya başka şeyler yapardım sanırım. Air beni çok çekmiyor neden bilmiyorum :)
doğru tamamen zevk meselesi ki bu daha başlangıç. diğer ufak tefek henüz burda paylaşmadıklarımda çerezdi =)))
ama gel birgün gerçekten eylenceli denersin =)
Şekil güzel olmuş O0
eyvallah. zaten bunlar hep şekil için =)

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Turkiyede mazdada airda sanirim cidden bi ilke imza atmis oldun gule gule kullan
teşekkür ederim. araçlarımızın hepsi çok değerli ve emin olun bunlara değerler mazdayı hep hafife alıyorlar ama yanılıyorlar =) Ve ben ilk olmuş olabilirim ama tek kalmayacağıma inanıyorum =)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Maşşallah , kazasız belasız kullanmak nasip olsun ama fotolarda birşey dikkatimi çekti farlar şaşı bakıyor nacizane fikrim farın altındaki çıta ezik birde kaputun sağı ve solu eşit basmıyor , görsel olarak bu eksikleri giderirseniz fotolarda daha iyi çıkacaktır ,az emek-para harcanmamış çünkü araca , saygılar

Tapatalk

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Maşşallah , kazasız belasız kullanmak nasip olsun ama fotolarda birşey dikkatimi çekti farlar şaşı bakıyor nacizane fikrim farın altındaki çıta ezik birde kaputun sağı ve solu eşit basmıyor , görsel olarak bu eksikleri giderirseniz fotolarda daha iyi çıkacaktır ,az emek-para harcanmamış çünkü araca , saygılar

Tapatalk
teşekkürler. bir şahin kornayla deli gibi ikazıma rağmen geldi geri geri köşesiyle benim ön kısma vurdu araç alçak panjuru kırdı nikelajı yamulttu panjuru taktımda nikelajı aldım duruyor hala zaman bulup takamadım aslında ordaki tek sıkıntı görüntü bozan bir tek nikelaj şuan.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

teşekkürler. bir şahin kornayla deli gibi ikazıma rağmen geldi geri geri köşesiyle benim ön kısma vurdu araç alçak panjuru kırdı nikelajı yamulttu panjuru taktımda nikelajı aldım duruyor hala zaman bulup takamadım aslında ordaki tek sıkıntı görüntü bozan bir tek nikelaj şuan.

Çok alçaltmışın demekki şahinci aynadan bile görememiş allah daha beter kazalardan korusun geçmiş olsun

Tapatalk

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
Çok alçaltmışın demekki şahinci aynadan bile görememiş allah daha beter kazalardan korusun geçmiş olsun

Tapatalk
yok şimdi aracım fark edilmeyecek gibi değil ama :p
o kadar kornaya başkası bassa uçak düşüyor sanarım o tamamen onun ....dan =)))
teşekkür ederim tekrar ALLAH kimseye en ufak bir kaza bela bile yaşatmasın inşallah

Üst Alt