Mazda 626 GF GW (1997-02) Yakıt Tüketimi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
inanmazlar, zorlama :)
kredi kartının ekstresini beklediğim için fullemek yerine 20 tl lik gaz aldım 2,07 den
9,66 lt ile 110 km yol yapmışım şehiriçi, yani 8,78 lt/ 100 km,
tabi bunda aşırı dur kalk yok
yalın olarak salt lpg tüketiminden ziyade yapılan km nin ne kadarı benzinde gidildi onu net olarak hesaplayamayacağımız için benzini de bir kereye mahsus fulleyip lpg alındığında benzin de fullenip araça lpg ye geçene kadar ne kadar benzin yakmış onu da hesaba katmalı, ben henüz yarının üzerine çıkaramadım benzini :D

AKREP0909

Sessiz
aracım 98 model 626 Aydın Ankara arası yol yaptım git gel 1168 km aracımın lastik ebadı 195 65 15 çok zaman 120 km hız 100 km altına nadir düştüm. polatlı ankara arası hariç. yolun yarısında klima açıktı ve 109 litre lpg tüketmişim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik olması ve yol şartları düşünüldüğünde normal bence...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2.33 tl düşmüyor burada. Safranbolu-Kdz. Ereğli gidip geldim geçen hafta. Giderken depoyu fullettim. Giderken 7 lt yaktı, dönerken 8.4 e çıktı. Giderken 100 e sabitledim, virajlarda cc yi devreden çıkarıp döndüm. Dönerken ise yokuşları 30 ile çıkmak durumunda kaldım. Yerler kar buz idi. O baya tüketimi artırdı. 300 km ş.dışı yukarıda anlattığım gibi, 50 km şehiriçi. 35 lt gaz ile durum ortada. Gösterge değerinin %20 fazlasını yakıyor gerçekte.

Yazın yaptığım 5.8 leri özlüyorum. :)

okul sömestir tatilinde 403 tl lik gazla 1700 km yaptım 23,5 kuruşa denk geliyor

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Son yaptigim sehir ici disi karisik. 10lt/100km. Yani 208 krs. Cok iyi degerler.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Eski Sephiamdan az yakmasi banada garip geldi. Aslinda dur kalkta baya var. Şu an Kayseride yol yapimi nedeniyle trafik İstanbulu aratmiyor. Bakalim diger olcumlerde teyit edecegim.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Geçen hafta Kastamonu ya gittim geldim 3 kişi vardı araçta 300km yol yaptım 31lt gaz yaktı ve hep yüksek devirli gittim 110 altına hiç dusmedim 190 yaptığım da oldu Kastamonu yolunu bilen bilir hep inişli çıkışlı gazi 2.09 dan fulledim 65 TL aldı sakin kullansam daha az yakardi

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bence bu yollar için uygun. Yol güzel olsa bu rakan 8-8,5 arası olurdu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
40 kilometre 4 saat İstanbul trafiği, 660 km uzun yol ve hız olarak, 110 km den aşağı düşmedim, ara ara 140-180 km hızda kullandım. 63 litre lpg yaktı.

Ortalama 9 litre eder ki muhteşem bir değer... Sakin uzun yol kullanımında ne yakacak bakalım. Benim tahminim 7 litre. :)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Hayırlı olsun Veli bey, bu değerler çok güzel. Ama hiç şaşırmadım, çünkü Mazda. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu gün tamamı şehir içi 260 km nin ardından gaz aldım fakat aynı pompadan almadığım için net bir ölçü olmaz diye düşünüyorum. Litresini 2.41 liradan 41 litre gaz aldım. Bu ölçüme göre şehir içi 15 litreye tekabül ediyor ancak belirttiğim gibi aynı pompadan almadım. :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Lpg'de her ne olursa olsun sağlıklı sonuç alamayız bence :( komple bitse bile, aynı pompadan dolsa bile yine fark olur. . .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg'de her ne olursa olsun sağlıklı sonuç alamayız bence :( komple bitse bile, aynı pompadan dolsa bile yine fark olur. . .
Orası muhakkak öyle Murat ama tahminimce 15 litre lpg tüketmemesi gerekiyor. Bu depo ile aşağı yukarı bir şeyler netleşir du bakalım... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
En son 10 kasım da depoyu doldurmuşum, bu gün lpg tankının ibresi aşağıya doğru düştüğü ve kırmızı ışığı yandığı için ve lpg'yi daha uygun'a bulmuşken (2,39 Tl) tekrar fulledim fakat son aldığım istasyondan değil...

45 litre lpg aldı ve tamamı şehir içi olmak üzere 330 kilometre yapmışım... Özetle; şehir içi 100 kilometrede, 13,5 litre lpg tüketmiş oluyor...

Üst Alt