Mazda 626 GF GW (1997-02) Hoparlör Ebatları

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
99 Mazda 626 hb aracım için zamanında çok araştırdım orjinal ebatlarda Türkiye de online satış sitesi olarak en uygun bu siteyi buldum. Bu serinin tüp hoparlörleri 5.5*7.5 inç. Bu sitede 5*7 inç ebatında var tam oturuyor. Ben Clarion markayı seçtim ve almıştım memnundum.
http://www.rsteknoloji.com/5-x-7-Hoparlor,LA_234-2.html#labels=234-2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Paylaşım için teşekkürler, hoparlör ebatlarını soran çok oluyor...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
ben de bu sabah bir kontrol edeyim dedim, arka kapılardan ses gelmiyordu, muhtemelen hoparlör hiç yok oralarda
pioneer teyp var, ön kapılarda sıkıntı yok, pandizotlarda pioneer hoparlörler var çalışıyor

bizimkiler 5*7 inc oval olarak mı geçiyor, benim kasaya da uyar mı bunlar acaba
[member=10]emytoget[/member]
senin kendine aldığından stokta kalmamış görünüyor, başka sitelerde de var mıdır bu ebetlarda

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Abdülkadir 5x7 evet. Rsteknoloji ve medimarkta bir bak. Clarion almıştım fiyatına göre iyi. Mtx ve hertz bakabilirsin

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Abdülkadir 5x7 evet. Rsteknoloji ve medimarkta bir bak. Clarion almıştım fiyatına göre iyi. Mtx ve hertz bakabilirsin

hoparlörde rms değeri önemliymiş araştırdığım kadarıyla
mtx- rms:65w
http://www.rsteknoloji.com/MTX-Audio-RTC573-5x7-3-Yollu-Oval-Coaxiel-Hoparlor,PR-1488.html
rs deki clarion stokta kalmamış, gittigidiyorda var
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/clarion-sre5733c-5x7-hoparlor-sifir-91629202
ama rs değerini yazmamışlar
hertz için şu var
http://www.eliftuning.com/HERTZ-ECX-570-5-X-7-COAXiAL-HOPARLoR_4649.html#0

edit: mediamarkt da hiç 5*7 yok, sitesinden baktım

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sedanların arka kapılarda hoparlöl yok diye biliyorum. Sedanda arka camın orda hb de arka kapılarda
Makyajlıları bilmiyorum ama normal Gf kasalar dediğim gibi.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Sedanların arka kapılarda hoparlöl yok diye biliyorum. Sedanda arka camın orda hb de arka kapılarda
Makyajlıları bilmiyorum ama normal Gf kasalar dediğim gibi.
evet arka camın orada var, arka kapılarda yeri var ama kendileri yok,
tesisatı falan vardır sanırım,
[member=256]ismail-1903[/member] ismail hocam sen de arka kapılar için bahsetmiştin değil mi?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
evet arka camın orada var, arka kapılarda yeri var ama kendileri yok,
tesisatı falan vardır sanırım,
[member=256]ismail-1903[/member] ismail hocam sen de arka kapılar için bahsetmiştin değil mi?
Orjinali o kadar arka kapıda yeri olsa da hoparlöle gerek yok. İsmail abinin ki hb onunki arka kapıda. Boyutlar aynı arka camın ordakide 5*7 kapılardakide.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Abdulkadir ben ön kapıları değiştirdim bir tanesi patlak olduğu için. Arka kapılarınkini sökmedim ama onlarda 5x7 olması lazım. zaten delikten ziyade kanal şeklinde kulakları daha büyük yerlerede oturur 5x7 olanlar.
Clariona gelince yanlış hatırlamıyorsam 35 watt rms olması gerek. Hertz 70 watt ama iki tane clarion fiyatı. Eğer ekstra amfi bağlamayacaksan teypler zaten 45x4 40x4 watt gibi çıkışlara sahip olduğundan 70 watt hoparlöre lüzum olmaz.
Ayrıca yine teybinde ekstra çıkış yoksa ya arka kapıları yada arka cam önündekileri iptal etmen gerekebilir. paralel hat alabilirsin ama güç düşer.

Tabi ekstra subwoofer çıkışı olan bir teybin varsa arka pandizota bir tane yerleştirip arada kafana çekiç darbesi inmesini sağlayabilirsin :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abdulkadir ben ön kapıları değiştirdim bir tanesi patlak olduğu için. Arka kapılarınkini sökmedim ama onlarda 5x7 olması lazım. zaten delikten ziyade kanal şeklinde kulakları daha büyük yerlerede oturur 5x7 olanlar.
Clariona gelince yanlış hatırlamıyorsam 35 watt rms olması gerek. Hertz 70 watt ama iki tane clarion fiyatı. Eğer ekstra amfi bağlamayacaksan teypler zaten 45x4 40x4 watt gibi çıkışlara sahip olduğundan 70 watt hoparlöre lüzum olmaz.
Ayrıca yine teybinde ekstra çıkış yoksa ya arka kapıları yada arka cam önündekileri iptal etmen gerekebilir. paralel hat alabilirsin ama güç düşer.

Tabi ekstra subwoofer çıkışı olan bir teybin varsa arka pandizota bir tane yerleştirip arada kafana çekiç darbesi inmesini sağlayabilirsin :)

Bir noktada uyarı yapmak istiyorum, bu tarz hoparlör bağlantılarında kesinlikle paralel bağlantı yapmayın, sesin akustik özelliğini duyamazsınız...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bir noktada uyarı yapmak istiyorum, bu tarz hoparlör bağlantılarında kesinlikle paralel bağlantı yapmayın, sesin akustik özelliğini duyamazsınız...
Evet abi akustik konusu derin bir konu. Her hoparlöre ayrı çıkış lazım olduğu gibi kabloların (+) ve (-) uçlarının doğru bağlanmasıda çok önemli.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

teşekkürler [member=256]ismail-1903[/member] ismail hocam ve [member=9]domestos[/member] veli abi
teyip pioneer ama çıkışları ve gücü nedir bilmiyorum, kullanma kılavuzu duruyordu oradan modeline bakar yazarım,
ehil birine yaptırmak lazım, hatta önce baktırmak lazım, dediğini gibisonuç kötü olacaksa gerek yok
ama hep aklımdaydı temiz ses için abartı olmayan mid takımı, anfi neyse bu tür zımbırtılar, bakalım ilerleyen zamanlarda düşüneceğiz
ankarada aydın elektronik diye bir yer var , işini çok yemiz yapıyormuş, netteki yorumlardan anladığım kadarıyla adam ses sisteminin sensei si :D

notlarım arasına hoparlörleri ve yorumlarınızı da ekleyim :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ses ve görüntü işinin sonu yok, bütçene hangi proje uyuyorsa yaptırabilirsin...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
5x7 yuvasina 16-18 cm kolonlarda uyuyor altina mdf halka koymaniz yeterli
ben oyle yapmistim
hatta bas bi aracda 13cm delige mdf halka ile 17 cm kolon takmistik
fiyat olarak daha makul olabilir

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
tabi bunlar ileriki aşamadaki düşünceler, hrşeyden önce mekanik sonra eğlencelik :)
benim amacım bartı olmadan sadece temiz ses elde etmek , yoksa yüksek ses müzik dinleme adetim falan yoktur,

Üst Alt