Mazda 626 GF (1997-02) Yağ Yakma Problemi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
hocam bu performans yağından koymayı düşünüyorum fiyatına çok bakmıyorum sonuçta aracı sıkıştırıyorum. bunca zamandır hiçbir sıkıntı yaşatmamıştı son zamanlarda biraz boşladım o yüzden bunlar oldu diye düşünüyorum. Aslan besleyen yemini düşünmemeli bence.
Yem fiyatları; haramilerin saltanatına yetmediği için sıkıntı var bizde, yoksa yem mem düşünen olmaz.

:ssrtcbya:

Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Öncelikle merhabalar aracım mazda 626 2001 model 168bin km de bundan önce 10w40 yağ kullanıyordum son yağ değişiminden 2-3 bin km sonra aşırı derecede yağ yakmaya başladı. Sonrasında ise yağın çakma castrol olabiliceğinden dolayı bosch car service de motul 6100 5w-40 yağ ve mahle yağ filtresi tercih ettim. 8bin km hiçbir şekilde yağ yakmadı araçla 9.500km yaptım son yağ bakımının üstüne ve şuanda da araç yağ yakmaya başladı tekrardan. üzerine aynı yağdan 600ml civarında ekleme yaptım. Havalar sıcak diye mi bu kadar yağ yaktı bilmiyorum. Kışın hiç yağ yakmamıştı. Gerçi bende aracı biraz fazla sıkıştırıyorum bazen ayağımı hiç gazdan çekmeden 220 ile 30 40dk yol bile gittim. Sizden istediğim tavsiye motor yağını hangi marka ve viskozitesi ne olmalı. Yada motoru rektefiye mi ettirmem gerekli acaba.
Not:bir daha asla 10w40 veya 10-30 yağ kullanmak istemiyorum çok sarsıntılı oluyor motor. Ayrıca araçta açık hava filtresi de var.
araçla şuan son bakımdan itibaren 9800 km yol yaptım ve tam olarak 750ml yağ ilave ettim yaklaşık 1000 km daha yağı değiştiremeyeceğim (şehir dışındaki ustalara güvenmiyorum). yağın son durumunu fotoğraf olarak ekliyorum değerli yorumlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar

Ekli dosyalar

• IMG_20230817_212813.jpg
    IMG_20230817_212813.jpg
    163.9 KB · Görüntüleme: 8

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
araçla şuan son bakımdan itibaren 9800 km yol yaptım ve tam olarak 750ml yağ ilave ettim yaklaşık 1000 km daha yağı değiştiremeyeceğim (şehir dışındaki ustalara güvenmiyorum). yağın son durumunu fotoğraf olarak ekliyorum değerli yorumlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar
Aracın Kilometresi ve limitlerde kullanım için Normal olanı bu aslında... Sıkıştırma yapmazsan ve 7-8 bin aralığında yağı değiştirirsen, eksiltme de yaşamayacaksın gibi geliyor.

Üst Alt