Mazda 626 GF (1997-02) Triger Sente Ayarı

sekand

Sessiz
arkadaşlar bundan önce 98 model 626'ım vardı. usta triger setini değiştiriken piston falan darmadağın etmiş. bilyeleri falan bozmuş. yeniden set aldım ve başkaustaya götürdüm. sente ayarının yanlış olduğunu düzelttiğini söyledi. gerçekten de araçtaki performansa hissedilir derecede olmuştu. şşimdi ise 99 626 var. bununda tirigerini değiştireceğim ama bulunduğum ildeki ustamda sente programı yokmuş. başka ustaya gitmeye korkuyorum. en azından buna öte git beri gel diyebiliyorum. diğerlerini iyi ustada olsa kasap oılarak görüyorum. elinde sente programı yada 99 626'nın sente şeması olan varsa gönderebilirmi?
saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Şematiği bu..

Ekli dosyalar

• Mazda 626 Fs sente.jpg
    Mazda 626 Fs sente.jpg
    25.5 KB · Görüntüleme: 1,492

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Nolur ne olmaz diye işlem bittikten sonra kranktan elle çevirmeli 3-5 turdan sonra da hizalar denk geliyorsa olmuştur.

sekand

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
çok teşekkür ederim. inanın haftalardır aradığımı buldum. evet bu bilgiyi hiçbiryerde bulamazdım. umarım gün gelir benimde faydam olur...
saygılarımla

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Başka yerlerde senin yardımına koşan olmaz, seni siler ve banlarlar ama burada öyle birşey yok! Amaç paylaşım ve yardımlaşma gerisi önemli değil... 8)

sekand

Sessiz
Arkadaşlar kolay gelsin. Şu an 3.mazda 626 ya biniyorum. Son iki senedir tam mazdacı oldum. Arada aldığım araçların hiçbiri bunun yerini tutmadı. Şimdi yeni bi tane aldım. 98 model 1.6 motor düz vites. Forumları takip ederek ustamı yönlendirirdim. Ama şimdi başka ile tayin oldum. Bi usta tavsiye ettiler bakalım yanına gideceğim. Daha evvel burada 99 model 2000 motor için sente ayarı almıştım. Soruma gelince: 1- 98 model 1.6 motor aracın sente ayarını nereden bulurum. Bulunduğum ilde bulmak zor. Önceki 99 2000 motor ile aynımıdır 2- araca bir başja ilde 1 ay önce komple motor yapılmış. Satıcı düzen tutmadığını 30 liralık gaz ile 40 km ancak yaptığını söyledi. Ayrıca araçtan mavi duman çıktığını rektefeden sonra memnun olmadığını ve tiksinip sattığını söyledi. Başka ustada kendisibe sente de kaçık olduğunu, muhtemelen bir yerden hava aldığını bu yüzden çok yaktığını demiş. Bende şimdi buradaki ustaya götüreceğim. Öncelikle tavsiyeleriniz nedir. Sizce sorun nedir. Ayrıca servis mi ustamı karasız kaldım. Bir önceki mazdamda triger değişimine servis 1500 tl istemişti. Şimdi 5-6 bin çıkarırlar diye korkuyorum. Ama sorunuda halledeceklerine de itimadım var. Ne dersiniz. 3- hiç uğraşmadan çıkma motormu attırsam 4- tavsiye edeceğiniz çıkmacılar varmı
Saygılar

sekand

Sessiz
Birde rektefeli motorun avantaj ve dezavantajları nelerdir. Çokmu oldum :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Geçmiş olsun. Forum yöneticilerinden Adem Usta'nın numarasını alıp telefonla görüşün bence en sağlamı o olur.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Motor yapıldı diyelim subaplar yerine iyice alıştırılmaması yada segmanların aynı hizaya gelmesinden kaynaklı mavi duman atma olabilir. Bu hafif problemdir.
Bide rektefiyenin düzgün yapılmaması durumu var bu tekrar motor gerektirir ama nadir bir durum.
Son olarak silindir kapağın taşlama sınırı aşılmış olması var. Ama tekleme yaptırır hararette yaptırabilir. Çok zor gider araç.
Sentede olabilir ama duman atma sente ayarından kaynaklı olacağını sanmam.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ben hiç gf kasa 1.6 görmedim o yüzden sente için foto atmanız lazım. Muhtemelen sente çizgileri aynıdır.

sekand

Sessiz
Teşekkürler adem ustayı arıyacağım. Ayrıca 1.6 görmedim demişsiniz. Yani olmazmı yoksa denkmi gelmediniz? emytoget hocam bu durumda servismi ustamı sizce? Foto olarak neyi göndermem gerek. Bu arada malatyadayım. Saygılar

Son düzenleme:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ben usta derim. 1.6 hiç denk gelmedi varmı onu da bilmiyorum. Muhtemelen 323 00-02 kasasındaki 1.6 16 valf motorla aynıdır. O motoru araştırmamız lazım.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arabanın gidişinde zayıflık yaratan herşey fazla yaktırır

sekand

Sessiz
Allah Allah ruhsatta da 1600 motor yazıyor. Hem daha önce seri ilanlarda çok denk gelmiştim. 98 model 626 olarak. İşkillendim şimdi.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Araştırırken 323 1.6i 16valf zm de motor olarak araştırın yanlış hatırlamıyorsam motor oydu.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Motorun fotosunu buraya koyarsanız daha çabuk netleştiririz.

Üst Alt