Mazda 626 GF (1997-02) Sol Ön Kapı Açılmıyor, Neden Olabilir? (Fotoğraflı Çözümü Konu İçinde)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor bu
b0d47c0dc1e724febfadfc1e6e2fe5d3.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Demek hastamız bu... Hımmm... :D

Hocam, dediğim gibi bir şekilde içini açmaya çalış ve içerisini temizle yağla, elektriksel bir arıza yoksa mutlaka işe yarayacaktır... ;)

Yoksa; çıkmacıdan araştırmak veya üniversal olan motorları oraya monte etmek son çare...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
ameliyat sonuçlandı %50 başarılı ben murat kadar bilmediğim için direk motoru açtım açarken çok dikkatli olmak lazım yoksa motorun hareketini kilide aktaran küçük bir parça var o sabit olmadığı için oynuyor ve kapağını açarken yerinden çıkıyor ben açarken o parçanın üstünde küçük bir devre var onu kırmışım :) sonra o parçayı japonla yapıştırıp üzerinde 2 tane yol var o yolları lehimle birleştirdim sorun dişlilerdeymiş sıkıştığı için kilit açılmıyormuş ben elimle oynatarak düzelttim birazda yağladım sonra motoru toplayıp yerine taktım sorun halloldu kapı hem içeriden hem dışarıdan açılıyor kumanda ile kapılar açılıyor ama kilitlemiyor anahtarla kilitleniyor yani anahtarla kilitleyip kumanda ile açıyorum :) belki lehimlerdendir diye motoru tekrar açıp daha güzel lehimledim ama sonuç değişmedi nedendir bilmiyorum :)şimdilik motor değişmesine gerek yok ama motor değişse düzelir mi bilmiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ameliyat sonuçlandı %50 başarılı ben murat kadar bilmediğim için direk motoru açtım açarken çok dikkatli olmak lazım yoksa motorun hareketini kilide aktaran küçük bir parça var o sabit olmadığı için oynuyor ve kapağını açarken yerinden çıkıyor ben açarken o parçanın üstünde küçük bir devre var onu kırmışım :) sonra o parçayı japonla yapıştırıp üzerinde 2 tane yol var o yolları lehimle birleştirdim sorun dişlilerdeymiş sıkıştığı için kilit açılmıyormuş ben elimle oynatarak düzelttim birazda yağladım sonra motoru toplayıp yerine taktım sorun halloldu kapı hem içeriden hem dışarıdan açılıyor kumanda ile kapılar açılıyor ama kilitlemiyor anahtarla kilitleniyor yani anahtarla kilitleyip kumanda ile açıyorum :) belki lehimlerdendir diye motoru tekrar açıp daha güzel lehimledim ama sonuç değişmedi nedendir bilmiyorum :)şimdilik motor değişmesine gerek yok ama motor değişse düzelir mi bilmiyorum

Hocam sen yine motor arayışına devam et, bu parça senin yüzünü güldürmeyebilir... Üzerine düşeni harfiyen yerine getirmişsin tebrikler, paylaşım için teşekkürler...

Sağlıcakla kazasız günler...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Hocam sen yine motor arayışına devam et, bu parça senin yüzünü güldürmeyebilir... Üzerine düşeni harfiyen yerine getirmişsin tebrikler, paylaşım için teşekkürler...

Sağlıcakla kazasız günler...
eyvallah abi öyle yapmayı düşünüyorum [member=41]aliparlar1983[/member] ali abi buldum diyordu uyar mıki acaba

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
bu kumanda ile kilitlememe kapı açılmazkende vardı anahtar ile kilitleyip kumanda ıile açıyordum

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Kumandanın motorla alakası yok yani motor sorununu çözdün tebrik ederim. Anahtar kitleyip acıyorsa motor sağlamdır. Bundan sonra kumanın elektronik kutusundan motora giden kabloları kontrol et. Motor işin bitti ona bakmana gerek yok artık

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Kumandanın motorla alakası yok yani motor sorununu çözdün tebrik ederim. Anahtar kitleyip acıyorsa motor sağlamdır. Bundan sonra kumanın elektronik kutusundan motora giden kabloları kontrol et. Motor işin bitti ona bakmana gerek yok artık
teşekkürler desene bundan sonrası beni aşıyor :D neyse yinede bi kurcalarım :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bir şey soracağım, bu motor aracın orijinal motorumu yoksa alarm takarken sonradan mı takmışlar ?

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
@domestos veli abi benim sorun kilit motorundan kaynaklı şuan için çözüldü sayılır dilersen kilidi asabilirsin

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
O taktir sizindir artık sayın modlarım

Üst Alt