Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Sol Ön Kapı Açılmıyor, Neden Olabilir? (Fotoğraflı Çözümü Konu İçinde)

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında karardvn tarafından paylaşıldı.

1. karardvn

karardvn Aktif

arkadaşlar 2-3 gündür sol ön kapım açılmıyor kilitli kalıyor içeriden kilidini zorladığımda açılıyor ama kilit kendisi bırakmıyor sıkıntı ne olabilir ilk aldığım da böyle bi sorun yoktu son bir kaç gündr var havalardan kaynaklanan bi sorun olabilir mi ?

EDİT;

KONU ÇÖZÜMÜ FOTOĞRAFLI OLARAK KONU İÇERİĞİNDE MEVCUTTUR...

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Elin yatkınsa kapı içini sök, bir göz gezdir.

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kilit havalardan kaynaklı donma yapıyor olabilir. Kilit damağını bir kaç damla yağla yağlamak lazım. Düzelmez ise kapı içinin sökülmesi gerekebilir.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Soğuklarla doğrudan ilgili olabilir ama kapının merkezi kilit mekanizması sanırım ömrünü tamamlıyor...

Bu işe elin yatkınsa söküp, cam krikosu ve kapı kilit mekanizmasını temizleyerek, bakım yaparak tekrar takabilirsin faydası olur...

Elin yatkın değilse anlayan birilerine kurcalattır sonra başka sıkıntılar yaşatmasın...

Uzaktan kumanda ile açılmayıp, anahtarı takarak açtığında kilit işlevini görüyorsa temizlik ve bakım ile kurtarabilirsin hocam, kilit ile de kaldırmıyor ve sadece kilidin gücü ile kapı açılıyorsa merkezi kilit motoru arıza yapmış olabilir...

5. karardvn

karardvn Aktif

yağlama yaptım düzelmedi söktüm kilit motorunda sıkıntı var sanki teli çekip kilidi açmıyor
    havalar soğuk biraz ısınsın söküp güzelce temizleyip öyle bi deneyecem bakalım,
    söktüm göz gezdirdim ama operasyon şart gibi :)
    arabayı çalıştırınca kapıları otomatik kilitliyor bununla bi ilgisi olabilir mi
    arkadaş bide tam şoför kapısı diğerleri olsa gam yemeyecem de :)

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Otomatik kilitlenme ile ilgili değil hocam, muhtemelen merkezi kilit ömrünü tamamlıyor veya bakım istiyor...

7. karardvn

karardvn Aktif

muhtemelen öyle abi benimde aklıma geldi

8. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

rıdvan hocam yıldız düz tornavida eşliginde panzidotu sök iyi bir kilit bakımı yap merkezi kilit motorunu yagla aşaya yukarı çek bırak alıştırma yap düzelir inşallah ...

9. karardvn

karardvn Aktif

tamam abi en kısa zamanda yapacam inşallah sağolasın :)

10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Geçmiş olsun diyeyim Rıdvan hocam, kafaya takılacak bişey değil gibi iş bilen bi kaportacı veya döşemeci sana yardımcı olabilir

Kolay gelsin

11. karardvn

karardvn Aktif

eyvallah komutanım dediğin gibi çok büyük bişey değil hallolur inşallah :) :)

12. piramitmurat

piramitmurat Sessiz

sıkıntılar sadece böyle olsun sadece, bakım en kötü ihtimal ile merkezi kilit motoru nu değiştirirsin yada kapı kilidi ile bağlantı noktasında genede problem olabiliyor.. kolay gelsin arkadaşım

13. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kilit mekanizmasına bakım yapın düzelir büyük ihtimalle ;)

14. karardvn

karardvn Aktif

kapıyı ustaya gösterdim sıkıntı kilitte dedi ya değişecek yada sadece kilit işiyle uğraşan biri yapabilir dedi en güzeli önce ben söküp temizleyeyim olmazsa ya ustaya giderim yada değiştiririm kilidi neyle temizleyeyim benzin gaz yağı balata temizleyici gibi

15. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

WD-40 ile yağını pasını kirini temizleyip, sıvı gresle yağlama yapabilirsiniz.

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Gaz yağı bulamazsın, balata temizlik spreyi ile olabilir, yağlayıcı spreyler ile olabilir...

17. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Temizlenip yağlanırsa sorun biter diye düşünüyorum.

18. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ben tiner ile temizlemiştim. Sonra yağladım güzelce. Sorun olduğundan mı ? Hayır iş olsun :D
    [smg id=225]

19. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Ahmet abi yöntemi yazmış. WD-40 pas sökücü-yağlayıcı. Tekzen de var Rıdvan hocam ordan temin edebilirsin

20. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Yalnız tiner kullanırken dikkatli olamakta fayda var çok hızlı alev alır, ayrıca sentetik-selülozik ayrımı vardır. Selülozik olan plastik aksamlara zarar verir.

Sayfayı Paylaş