Mazda 626 GF (1997-02) Sinyal Problemi

sekand

Sessiz
Arkadaşlar sağ ve sol sinyal lambaları dışarı doğru çıkık duruyor ve eski sahibi japonla yapıştırmış ama yerlerinden oynayabiliyor. Tam olarak kaportayla örtüşmüyor. Örtüşmeme nedeni değişen çamurluğun usta tarafından düzgün yapılmaması. Ben bunları oraya nasıl tam oturtabilirim. Elektrikçiden korkuyorum. Önceki guzumu çok hırpaladılar. Kendim yapmak istiyorum. Bu sinyallerin etrafını saracal silikon falan varmıdır nasıl yaparım.
Saygılarö

Ekli dosyalar

• sketch-1425382300007.jpg
    sketch-1425382300007.jpg
    115.2 KB · Görüntüleme: 34

sekand

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Diğer resim

Ekli dosyalar

• IMG_20150303_214716.JPG
    IMG_20150303_214716.JPG
    192 KB · Görüntüleme: 33

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Elektrikçilik bir durum gerek olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca sinyaller yan sanayi ise böyle bir durumda olabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk aklıma gelen çözüm, arka bağlantı vidalarına ilave pul koyarak ekstra sıkmasını sağlayabilirsin... Bu biraz daha sinyalleri kaportaya doğru çeker, ama kesin çözüm olur mu denemek gerek.

Aradaki boşluk göze kötü görünüyorsa eğer ve yukarıdaki çözüm işe yaramazsa; siyah lastik ile takviye yaparak boşlukta kalan yerleri lastiğin kapatmasını sağlayabilirsin, lastik fazla gelirse de, falçata ile kenarlarından kesebilirsin...

O0

sekand

Sessiz
Nasıl bir lastik dediğiniz.o akluma gelmişti ama işte o lastik konusunda tecrübe varsa dedim. Ayrıca arka vidalara bakmıştım ama çamurluğun altında kalıyor sıkılmadı zor gibi
Teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nasıl bir lastik dediğiniz.o akluma gelmişti ama işte o lastik konusunda tecrübe varsa dedim. Ayrıca arka vidalara bakmıştım ama çamurluğun altında kalıyor sıkılmadı zor gibi
Teşekkürler

Sinyalin arkasında kalan siyah kısmın lastiğini büyükçe yaparak monte edeceksin, kenarından taşan kısımları da görüntü hoş olacak şekilde ayarlayacaksın... ;)

CeNDeL

Katılımcı
Dışarı çıkıntı olan kısım sinyalin etrafındaki siyah çerçevemi yoksa cam olan yermi? Benim resimden anladığım kadarıyla cam olan kısım ki bu böyle olmasa farla birleşen kısımda anormallik olur o zaman. Ama siyah olan kısımsa eğer o zaman iş değişir. Bendede aynı kasadan var bende resmini çekip koyarım buraya bi karşılaştırırsınız isterseniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dışarı çıkıntı olan kısım sinyalin etrafındaki siyah çerçevemi yoksa cam olan yermi? Benim resimden anladığım kadarıyla cam olan kısım ki bu böyle olmasa farla birleşen kısımda anormallik olur o zaman. Ama siyah olan kısımsa eğer o zaman iş değişir. Bendede aynı kasadan var bende resmini çekip koyarım buraya bi karşılaştırırsınız isterseniz.

Güzel fikir... O0

CeNDeL

Katılımcı
Bu orjinal olan normalde böyle olması lazım ama hakanın dediği gibi yan sanayilerde bu oturmama sorunu oluyor onun içinde biraz traşlama yapmak gerekiyor.

sekand

Sessiz
Bu orjinal olan normalde böyle olması lazım ama hakanın dediği gibi yan sanayilerde bu oturmama sorunu oluyor onun içinde biraz traşlama yapmak gerekiyor.
Evet sizinki gibi ama komple örtüşmüyor yani benim resmi yakınlaştırırsanız daha fazla boşluğun olduğunu görebilirsiniz. Ustalardan o kadar çektimki tırnağım olduğuna karar verdim. Yardımlaronız için tşkler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben şunu anladım galiba sorun farın azcık dışarıda durması değil galiba ko Ömer in arabasında orjinal halinin de dışarıda durduğunu gördük. Galiba sıkıntı kaput kapağıyla arasındaki boşluk, o da büyük ihtimal yan sanayi olduğundan

CeNDeL

Katılımcı
Evet sizinki gibi ama komple örtüşmüyor yani benim resmi yakınlaştırırsanız daha fazla boşluğun olduğunu görebilirsiniz. Ustalardan o kadar çektimki tırnağım olduğuna karar verdim. Yardımlaronız için tşkler
Rica ederim. Ustalardan çekmeyen kim var ki mesela ben şöyle dua ediyorum hep Yarabbi beni bu doktorların bide ustaların eline düşürme :) Ayrıca bunu sizde yapabilirsiniz sökmesi çok basit bir vida tutuyor sadece geri kalan kısım geçme onu söküp çekince geliyor zaten. Şu sağdaki vida ;
4b28ae9e7e52f773d5a53f4ac7b1fbc5.jpg

CeNDeL

Katılımcı
Ben şunu anladım galiba sorun farın azcık dışarıda durması değil galiba ko Ömer in arabasında orjinal halinin de dışarıda durduğunu gördük. Galiba sıkıntı kaput kapağıyla arasındaki boşluk, o da büyük ihtimal yan sanayi olduğundan
Aynen abi yan sanayi olduğu için.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ön panel içeride kalmış ve çamurluk uçları o şekilde düzeltilmiş. Far sinyal tampon hepsi bu sebepten ufak ayarsızdır. Göz kararı yapmaya çalışmışlar ama sinyalde olay patlamış. Sorunun ana yeri ön panel.

Üst Alt