Mazda 626 GF (1997-02) Şarj Dinamosu/Akü Işığı Yanıyor

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
herkeze iyi forumlar. bedelli cikti arabayi satacam dedim zoruna gitti heralde aracin aku isigi yaniyor. usta soktu bakti konjektor ve diot tablasimi ne o parcalar lazim ama corumda bulamadim. cok acil bu parcalari nerden bulurum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

herkeze iyi forumlar. bedelli cikti arabayi satacam dedim zoruna gitti heralde aracin aku isigi yaniyor. usta soktu bakti konjektor ve diot tablasimi ne o parcalar lazim ama corumda bulamadim. cok acil bu parcalari nerden bulurum
Onları ben değiştirdim ama çıkma şarj dinamosu parası ödedim

Isterseniz çıkma şarj dinamosuda araştırabilirsiniz

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Benim bildiğim İzmir de Yalçın Otomativ diye bir firma var onda kesin vardır. Ama numarasını bilmiyorum. Onun dışında online yada bildiğim düzgün elektrik aksamı satan aklıma gelen bir yer yok. Nette arasak buluruz ama elektrik işi hakkında bilgim olmadığı için heryerden almam.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
numarasi varmi acaba.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bende yok ama bulmaya çalışıyorum. Nette o kadar çok yalçın oto çıkıyorki hangisi bilemedim :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
ilkerler otonun elinde konjektör var görünüyor ama fiyat girmemişler. Bir ara sor derim. Diot tablası içinde ustan eline söküp versin büyük elektrik acentalarını gez. Mitsubishi veya hyundai ile uyumludur büyük ihtimal.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
yarin hepsini bi arayim. sadece yalcin otoya ulasabildim. yalcin oto komple sarj dinomasi 290 lira dedi. japon maliymis. acaba uyarmi. farkli urun olabilirmi acaba. bi tanesinden istedim konjektor ve diyot tabalasi onlr uymadi. farkli urun geldi.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
anlamadigim olay arabayi biraz kullaninca isik sonuyo. ondan sonra istedigim yere gidebiliyorum anlayamadim olayi. heralde motor isininca duzeliyo. bunla bi alakasi olabilirmi.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
anlamadigim olay arabayi biraz kullaninca isik sonuyo. ondan sonra istedigim yere gidebiliyorum anlayamadim olayi. heralde motor isininca duzeliyo. bunla bi alakasi olabilirmi.
Valla elektrik işlerinden pek anlamam ama mantıken söylüyorum. Isınınca yaşadığınız durum sorun olmadığını göstermez ama tamir edilebilir olma ihtimalini canlandırdı. Kurcalamaya değermi size kalmış parça fiyatı da çok değil geldi bana. Adam japon malı dediyse kalite olarak sorun olmaz ama bide bunun amper değerleri falan oluyor klimalı klimasız die değişiyor onu da araştırmak lazım. Elektrikçinize bi sorsanız ne önemliymiş bunlarda. Parça şekil boyut olarak uyar yalçın oto öyle bir hata yapmaz bence.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

yarin hepsini bi arayim. sadece yalcin otoya ulasabildim. yalcin oto komple sarj dinomasi 290 lira dedi. japon maliymis. acaba uyarmi. farkli urun olabilirmi acaba. bi tanesinden istedim konjektor ve diyot tabalasi onlr uymadi. farkli urun geldi.

En sağlıklısı dinamodan çıkan parçaları, parçaçıya götürüp aynısı istemek. Ben öyle yapmıştım. Yalnız bu parçalarında kalitelisi var kalitesiz olanı var buna dikkat edin

Ben yanlış usta sonucu kollektör aldım 1 gün sonra yine bozuldu. Başka bir ustaya götürdüm o kaliteli bişey alıp 1 günde bozulan kollektör ile değiştirdi.

Yanlış hatırlamıyorsam 75 kollektör 75 diyotlar 35 lirada kömürlere vermiştim...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Servisten de sorsak mı ki? Kaç para hangi marka falan diye? Belki çok pahalı değildir

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Valla elektrik işlerinden pek anlamam ama mantıken söylüyorum. Isınınca yaşadığınız durum sorun olmadığını göstermez ama tamir edilebilir olma ihtimalini canlandırdı. Kurcalamaya değermi size kalmış parça fiyatı da çok değil geldi bana. Adam japon malı dediyse kalite olarak sorun olmaz ama bide bunun amper değerleri falan oluyor klimalı klimasız die değişiyor onu da araştırmak lazım. Elektrikçinize bi sorsanız ne önemliymiş bunlarda. Parça şekil boyut olarak uyar yalçın oto öyle bir hata yapmaz bence.
ne yapacam bilemedim. komplesi o fiyatlara cok iyi geldi. japon diyosada japondur heralde. gelsin komple deistiriyim. isininca duzelmesi elektrik aksaminda bi problem oldugunu gosterirmi. simdi yeni parca takariz. sonra ayni problem devam ederse. bi soruyum iade kabul ediyolarmi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Filmin bir sahnesinde, silah görünüyorsa o silah mutlaka kullanılır... O arıza ışığı yanıp, ısınınca sönüyorsa bir gün seni üzebilir diyorum...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
ne yapacam bilemedim. komplesi o fiyatlara cok iyi geldi. japon diyosada japondur heralde. gelsin komple deistiriyim. isininca duzelmesi elektrik aksaminda bi problem oldugunu gosterirmi. simdi yeni parca takariz. sonra ayni problem devam ederse. bi soruyum iade kabul ediyolarmi
O ışık ya şarj dinamosu dönemeyince yanar ya da dönmesine rağmen elektrik üretemiyorsa yanar. Dönememe zaten dıştan gözle görülür. Onu sizde usta da anlar. O yüzden o ihtimali geçelim. Elektrik üretememe ihtimali ya gerçekten bozuk ya da temassızlık gibi bir problem var. Onun içinde temassızlık problemi olabilir mi onu da biliyorum diyemem. Yalçından alınacak parçada da aynı problemi yapma ihtimali yok bence. Ama temassızlık gibi bir şeyse sadece boş yere daha fazla para gitmiş olur. Yani temassızlık gibi ufak bir problemden eski alternatör boş yere atılmış olur.
Çok mu didikliyoz :) Varya hiç ustalara güvenmez olduk. Aslında her araçta olan sıradan parçalar bunlar. Tüm elektrik ustalarının uzmanlığı araçtan araca fark edecek bir çözümleme değil. Sade doğru kaliteli parçayı araştılıp gerisini ustaya bırakalım bence :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Aklıma bu video geldi bir anda.
Bu arkadaş aracını satarken bu videoyu çekip koymuştu.
Bunun içinde şarj dinamosunun içi de vardı içindeki herşeyi değişmişti parçaların üstünde numara falan da var. İnceleyiniz parça alırken belki kolaylık sağlar.
https://www.youtube.com/watch?v=_X9xPVlmlXA

Bu parçaları adi alırsan sorun yaşaman muhtemel hakan sorun yaşamıştı bildipim kadarıyla..
Genel itibariyle parçacılar çok fazla elektrik malzemesinden anlamayabilir..
Elektrikciler genelde kendileri tedarik eder..
Açtırmışken iki adet bilyanız var onlarda değişmeli önerisindeyim..
Arkadaşım olan parçacıya sordum malesef o grup elektrik ürünü satmıyoruz dedi..
Kırklareli firma rehberinden uygunyedekparça isimli işyeri var oraya bakınız ben daha önce adamlardan fren kaliper parçalarına kadar temin etmiştim.
Eğer işim tam olsun derseniz servisi arayın ama mazdanın orjinalinde çok pahalı bir ekipman 600-900 arası fiyatı var...
Ben ilçede dahi bulmuştum bu parçaları, önerim parçaları elinize alıpda gidin satıcılara..
Olmaz ise Merser Mazdayı arayın onlar genelde Kartal depoda bulunuyor. Abdullah bey yardımcı olacaktır.. Sizin için y.dışı orjinal katalog fiyatları ekte gönderiyorum

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    48.8 KB · Görüntüleme: 58
  • 2.JPG
    2.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 54

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
vay arkadas hic anlamadim ben bu isi. sanayiye gidene kadar araba normale donuyo. isik sonuyo. sarj yapmaya basliyo. cakmakliga takilan sarj olcer var. ondan tespit ediyorum bunu. araba isininca normale donuyo. kayis gevsekmis onu sikilastirdik. sogunca yine ayni. bide arabayi sogukken calistirdigimda gaza sonuna kadar yuklenince isik yine sonuyo. redline gelince sonuyo. birakinca geri yaniyo. bakalim hafta ici parca isteyip yaptirip satacam. bu bedelli cikti satacam dedim satilmak istemiyor heralde. sabah ola hayrola. mazda servisine uzak yerde yasamak zor. sirf bunun icin bile tayin istenir. su askerlik isleri hallolsun bi mazda 6 cekerim heralde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
vay arkadas hic anlamadim ben bu isi. sanayiye gidene kadar araba normale donuyo. isik sonuyo. sarj yapmaya basliyo. cakmakliga takilan sarj olcer var. ondan tespit ediyorum bunu. araba isininca normale donuyo. kayis gevsekmis onu sikilastirdik. sogunca yine ayni. bide arabayi sogukken calistirdigimda gaza sonuna kadar yuklenince isik yine sonuyo. redline gelince sonuyo. birakinca geri yaniyo. bakalim hafta ici parca isteyip yaptirip satacam. bu bedelli cikti satacam dedim satilmak istemiyor heralde. sabah ola hayrola. mazda servisine uzak yerde yasamak zor. sirf bunun icin bile tayin istenir. su askerlik isleri hallolsun bi mazda 6 cekerim heralde.

Biraz daha kullan, motor hararet yapsa da ışık sönmeyecek... :D

ahmoztrk

Katılımcı
Şarj dinamon gidiyor! Bende de aynı şeyler oldu bir kaç gün sonra marş basmadı, akü bitti dinamo şarjı kesti. Yolda kalmadan gidip yaptır derim.

Üst Alt