Mazda 626 GF (1997-02) Şarj Dinamosu/Akü Işığı Yanıyor

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Adamın adi Adem. ilk insan. adamın ham maddesi

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
arabami aldim. test ettim. eskisinden guzel olmus. suan hic bi problem kalmadi. parcalar yine ayni parca. orjinaline dokunmamis. tamirde gormemis. cok basit bi islem yaptim diyo.
simdi arabayi rahatlikla satabilirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, tam olarak yapılan işlem nedir sakıncası yoksa paylaşmak mümkün mü?

Sağlıcakla, kazasız günler, hayırlı satışlar. O0

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Geçmiş olsun, tam olarak yapılan işlem nedir sakıncası yoksa paylaşmak mümkün mü?

Sağlıcakla, kazasız günler, hayırlı satışlar. O0

valla usta soylemedi. basi kalabalikti. basit bi islem diyo sonra anlatacam ben sana diyo. dinamom ayniydi. bende merak ettim. onu ogreniyim ama iste anlatmak istemiyo gibi. osmancik sanayisinin rezilligi. sanki adamjn yanina dukkan acacam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
valla usta soylemedi. basi kalabalikti. basit bi islem diyo sonra anlatacam ben sana diyo. dinamom ayniydi. bende merak ettim. onu ogreniyim ama iste anlatmak istemiyo gibi. osmancik sanayisinin rezilligi. [size=14pt]sanki adamın yanina dukkan acacam[/size]

:)

Veya Osmancık'ta yüzlerce Mazda var ve haftada bir bu arızayı yapıyor... :p

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
valla aynen oyle veli abi. osmancikta tek araba. 1 tanede 91 626 war.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
valla usta soylemedi. basi kalabalikti. basit bi islem diyo sonra anlatacam ben sana diyo. dinamom ayniydi. bende merak ettim. onu ogreniyim ama iste anlatmak istemiyo gibi. osmancik sanayisinin rezilligi. sanki adamjn yanina dukkan acacam
zaten ne yapılacağını adem usta söylemedimi bu adam neyi gizlemeye çalışıyo sanki kendi çözmüş gibi sorunu

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
adem usta bana bilgi ve numara verdi. ben numarayla gorustum. bilgileri aktardim. ya arabayi bastan uretsin isterse dewlet sirrimi. neyse ben ogrenirim.bi sekil. bemim tahminim. dinamo fisini temizleyin oksit yapmistir demislerdi. muhtemelen oyle biseyler yapmis olabilir. soylemedigine gore. cunku hic bi parca kullanmadim diyo. orjinal haliyle duruyomus. hayirlisi artik.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O zaman şöyle bir yorum yaparak olaya parmak basayım... Bu ve benzeri durumlarda ilk önce yapılacak şey; aracın şarj görevini yapıp yapmadığını kontrol etmek olmalı...

Kabloların ark yapmasından dolayı araç belki şarj yapıyor ama ışık yakıyor olabilir... ;)

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
O zaman şöyle bir yorum yaparak olaya parmak basayım... Bu ve benzeri durumlarda ilk önce yapılacak şey; aracın şarj görevini yapıp yapmadığını kontrol etmek olmalı...

Kabloların ark yapmasından dolayı araç belki şarj yapıyor ama ışık yakıyor olabilir... ;)
veli abi bence soyle yapmali.
once adem ustaya ulasip sonra kendi ustana yaptiracaksin. burda guvendigim hic usta yok. ben merkeze coruma giderim orda benim ustalarim.
bide aklima gelen bisey. araba sarj etmiyo. ama o halde 3 kere coruma gittim geldim. massallah guzuya. baska araba olsa cesaret bile edemezdim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
veli abi bence soyle yapmali.
once adem ustaya ulasip sonra kendi ustana yaptiracaksin. burda guvendigim hic usta yok. ben merkeze coruma giderim orda benim ustalarim.
bide aklima gelen bisey. araba sarj etmiyo. ama o halde 3 kere coruma gittim geldim. massallah guzuya. baska araba olsa cesaret bile edemezdim.

Tamam ama biraz da insaf !!

Başka ustanın kazanacağı paranın hamallığını neden Adem Ustamıza yaptıralım... Böyle de bir durum var...

Neyse; zaten ustam müsait olduğu her zaman yardımcı olacaktır, canı sıkılan, ustasına güvenmeyenler hattı gereksiz yere meşgul etmesin diye ricada bulunarak tatlıya bağlayalım...

:D

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
ozellikle buyuk sehirde yasayanlar Adem ustayi.meskul etmesin. benim gibi 2 hafta ugrasip cozum bulamayanlar arasin :) . ama ben cok caresiz kaldim. yoksa kolay kolay rahatsiz etmek istemem. isi var gucu var. allah razi olsun. boyle insanlarin.sayidini cogaltsin

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Arkadaşlar selamın aleyküm. Bayramda memlekete Düzce'ye giderken otobanda 160 km hıza çıktım. Aldığımdan beri bu hıza çıkmamıştım. Tam 160'da, devirde 5bindi sanırım akü şarj lambası yandı. Hızı düşürünce lamba söndü. Bir daha da o hıza çıkmadım, lambada yanmadı. Bunu neden yapmış olabilir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar selamın aleyküm. Bayramda memlekete Düzce'ye giderken otobanda 160 km hıza çıktım. Aldığımdan beri bu hıza çıkmamıştım. Tam 160'da, devirde 5bindi sanırım akü şarj lambası yandı. Hızı düşürünce lamba söndü. Bir daha da o hıza çıkmadım, lambada yanmadı. Bunu neden yapmış olabilir?
Yanlış yere açtığın konu buraya taşınmıştır, konuyu incelemekte fayda var.

İlk fırsatta iyi bir elektrikçiye Akü ve şarj edip etmeme durumunu ölçtür.

Yüksek devirde yapması dinamonun bu devirlerde şarjı kesiyor olmasına işaret bence.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Yanlış yere açtığın konu buraya taşınmıştır, konuyu incelemekte fayda var.

İlk fırsatta iyi bir elektrikçiye Akü ve şarj edip etmeme durumunu ölçtür.

Yüksek devirde yapması dinamonun bu devirlerde şarjı kesiyor olmasına işaret bence.
Merhaba; konuyu açmadan forumlarda arattım ama aramada yanlış kelime seçmişim sanırım.
Dediğin gibi yüksek devirde şarjı kesiyor olabilir çünkü daha önce hiç lamba yakmamıştı. 2,5 aydır da akü ile ilgili sorun yaşamadım hiç. Akü zaten yeniydi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba; konuyu açmadan forumlarda arattım ama aramada yanlış kelime seçmişim sanırım.
Dediğin gibi yüksek devirde şarjı kesiyor olabilir çünkü daha önce hiç lamba yakmamıştı. 2,5 aydır da akü ile ilgili sorun yaşamadım hiç. Akü zaten yeniydi.
Akü sağlam ise diğer İhtimaller

*Şarj dinamosu kömürleri
*Şarj dinamosu konnektörü (bu benim Mitsubishi'de hiç uyarı vermeden aküyü bitirince anlamıştım)
*Şarj dinamo kayışı gevşek
*Yüksek devirdeki sarsıntı sebebiyle temassızlık (çok düşük ihtimal)

* * *

Forumda kolay ve nokta atışı arama yapmak için;

:harika:

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Daha önce yüksek devirde bir kere akü ışığı yakmıştı aracım. Ondan sonra hiç yakmadı. 1 yıl olmuş neredeyse. Ama bugün Kuzey Marmara Otoyolunda 140 la giderken ışık yanmaya başladı, bu sefer sönmedi. Aracı stop ettim, tekrar yola çıkınca bir kaç sn sonra yine yaktı ışığı. Bana geçmiş olsun herhalde.. Sorum şu, bu soruna Adem ustalar bakar mı? Şu anda otobüs yolculuğu yapıyorum şehirlerarası, aracı arkadaşıma bıraktım. O götürecek ustaya.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorum şu, bu soruna Adem ustalar bakar mı?
Boya kaporta yürüyen aksam motor şanzıman elektrik ve her türlü halı kilim travel... :harika:

Murat çoğu zaman orada olduğu için halı kilim travel işi onda.

:hhhhhh:

Şarj dinamo kömürü veya konnektörü kaynaklı olabilir.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Boya kaporta yürüyen aksam motor şanzıman elektrik ve her türlü halı kilim travel... :harika:

Murat çoğu zaman orada olduğu için halı kilim travel işi onda.

:hhhhhh:

Şarj dinamo kömürü veya konnektörü kaynaklı olabilir.
Cevap için teşekkürler. Yarın kapalıdır, ertesi gün Cumartesi için randevu almaya çalışayım bakalım.

Üst Alt