Mazda 626 GF (1997-02) Şarj Dinamosu/Akü Işığı Yanıyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

hay allah razi olsun bakalim ins uyanidir. 94 626 nin sarj dinamosunu alacaktim adam olmuyor diye satmadi. mafsal mi ne dedi oyle. bisey varmis farkli olarak. sarj eder ama isik sonmez. o sekilde isik sonerse dinamon tekrar bozulsa bu sefer yanmaz dedi.

Senden de hocam. Bu platformun amacı Mazdaseverlere yardımcı olmak.

Araba apartmanın önünde gidip resmini çekip paylaşayım, karşılaştırma yaparsın...

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
butun olan benim aradigim. digerleride uymayanlar. cip.gibi bisey yok. adini bilemiyorum ondan olmadigi icin isik sonmuyo

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1418071921355.jpg
    uploadfromtaptalk1418071921355.jpg
    154.2 KB · Görüntüleme: 39
  • uploadfromtaptalk1418071984404.jpg
    uploadfromtaptalk1418071984404.jpg
    112.5 KB · Görüntüleme: 37
  • uploadfromtaptalk1418072010653.jpg
    uploadfromtaptalk1418072010653.jpg
    68.8 KB · Görüntüleme: 35

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Plastik kahverengi kısım; kollektör

Peteğe benzer olan kısımda; diyot tablası

38f7af7ee6308fe0f608831a714fe221.jpg

98d2a2dbcd723fe2064313d4cef9c09e.jpg

ddd127d509c3cb988eb9e0646485dd48.jpg

Buda şarj dinamosunun kömürleri

3f836aca2f35a873416569cb37bde6b7.jpg

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
buda dinamonun etiketi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1418072444242.jpg
    uploadfromtaptalk1418072444242.jpg
    104.7 KB · Görüntüleme: 36

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
ewet iste ustad bu konjektorden buluyorum ama uymuyor. yani isigi sondurmuyor. benim patlastigim birinci sirdaki resimde siyah kucuk.çip var. digerlerinde o yok. cipli olandan bulamiyorum.

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
ama sizinde diyot tablasinda olan siyah yuvarlak bisey var. yoksa benim konjektordeki isigi sonduren sey sizin diyot tablasindaki farkli olan yuvarlak parcamiki. acaba diyorum diyot tablasiyla beraber degistirsem. o zaman isik sonermi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet çip'i farkettim. Aslında parçacılarda olması lazım. Çorum Merkez'deki parçacılara baktınız mı?

İnternetten parça satanlarda da vardır elbet...

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
Evet çip'i farkettim. Aslında parçacılarda olması lazım. Çorum Merkez'deki parçacılara baktınız mı?

İnternetten parça satanlarda da vardır elbet...

corum merkezde bakmadik yer sormadik usta kamadi. ama hepsinde cipsiz var. internettende sordum birkac kisi var dedi. resim istedim resimlerdekilerin hepsi cipsizdi. 2 kisi kaldi. onlar geri donus yapacaklar. serviste 1000 lirayi bulur diyo. oda siparisle gelecek.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hocam açın şu çip dediğiniz şeyin içini sonuçta elektronik Bi diyor direnç birşey vardır belki tamir edilir.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
yarin cok yogunum firsat bulursam bi arayim.

evet abicim geçmiş olsun o lanbayı söndür me şansımız zor görünüyor konjoktör işlemini yapmaya başladıktan sonra ışıgı beyin söndürüyor sizin takmış oldugunuz konjötörde lanba yanıyor olabilir ama şarjını ölçtünüz zaman jarz ediyor oda beyinden sönüyor siz beni arayın ben size ne yapıcanızı anlatayım ...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
evet abicim geçmiş olsun o lanbayı söndür me şansımız zor görünüyor konjoktör işlemini yapmaya başladıktan sonra ışıgı beyin söndürüyor sizin takmış oldugunuz konjötörde lanba yanıyor olabilir ama şarjını ölçtünüz zaman jarz ediyor oda beyinden sönüyor siz beni arayın ben size ne yapıcanızı anlatayım ...
adem usta piyasaya bir çıktı pir çıktı maşallah :)

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü
hani bi insan icin varligin yeter denirya. adem usta o insan. bi gorundu problemi.cozduk cok sukur. arabayi ustaya biraktim. biraz once karsilastik arabayi gece testi yapiyormus. elektrik aksami.icin. yarin alacam sabah alacam arabayi. problem kalmadigini soyledi. adem usta ve verdigi numarayla gorustum yetti. ama usta diyoki askerlik icin bu araba satilmaz ben bu arabaya 2 sene askerlik yaparim diyo. yakinda arabam sahibindene duser :-(

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Dün itibariyle aniden kafamda oluşan fikir sonrası bu araca talip olmuştum. Tesadüfe bakın ki, günlerdir okuduğumuz şarj dinamosu konulu araç da buymuş, daha bu sabah farkettim, iyi mi? :)

Neyse ki sorun hallolmuş, kendi aracımmış gibi sevindim :p

Bu arada, Adem Usta (kendisini tanıma fırsatım olmadı ama bir gün olur inşallah, tabi arıza sebebiyle değil umarım) ne kadar iyi bir usta olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu forumdan takip ettiğim kadarıyla.

Olur da aracı almak kısmet olursa, emin ellerde olacağından şüpheniz olmasın derim.

Selamlar,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu forumun değeri, insanların sorunları çözüme kavuştukça daha iyi anlaşılacaktır... Mazda sorunsuzlukta 1 numara olduğu için burası vakit öldürme yeri gibi görünse de, şu ana kadar çözümsüz sorun bildirimi olmadı çok şükür...

Daha Adem Usta'mı, Mustafa abimi (mtutun) yazmıyorum bile...

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Geçmiş olsun, hayırlı satışlar...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
İnternetten alınma [member=66]Adem Usta[/member] ile ilgili iki yorum;

"Ademm ustaa, Ustaligini mazda askiylaa butunlestirip severekk isine yansitan ve musterilerinede o guveni veren icten samimi bir usta diyee tabir etsek ayip olmaz heralde:).."

"Adem usta yaptı yine yapacagını..! aracımın ön takımını en uç noktasına kadar değişti bizzat parçaları beraber gidip elleriyle seçti sırf kafam uzun yıllar rahat olsun. diye ve aracım şuan bizzat denedim 200km hızda bile ok gibi ne bir titreme ne saga sola çekme var teşekkürler Adem ustam ellerine sağlık..!"

Adem Usta iş başında

2ZH3ro.jpg

JCs28m.jpg

IG7jGM.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan