Mazda 626 GF (1997-02) Rölanti de Stop Ediyor

Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kızıl Kahve
#1
Merhaba ustalar 1998 model 626 araç aldım aracı çalıştırdığımda titreme oluşuyo ve kırmızı ışıkta durduğumda veya yoldayken uzun süre gaza basmadığım zaman stop ediyor gaz ayarından dır dediler gaz ayarı yaptırdım hala aynı birde araç 2.0 motor olmasına rağmen çekişi çok düşük ne yapmam gerekiyor arıza nerdendir ?
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Konum
İzmir
Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
#2
Size tavsiyem aracı bilmeyen birine götürmek yerine bulunduğunuz şehirdeki bir Mazda ustasına göstermeniz. Hele bilmeyen kişilerin parça değişimi yoluyla sorunu çözmeye çalışmasına izin vermeyin çünkü onca masraf etseniz de sorununuz büyük ihtimal çözülemeyebilir. Bu araçların dilinden anlayan az sayıda insan var ve onlara emanet etmek en doğrusu.

Benzer bir problemi ben de yaşamıştım ama çekiş normaldi. Sadece belli olmayan zamanlarda rolanti düşüyor ve araç stop edebiliyordu. Gaz kelebeğinin oradan ufak bir vida ayarıyla sorunum çözüldü. Halbuki bilmeyen birine göstersem türlü türlü yerleri oynayacaktı.

Sizin problemde sente ayarında sıkıntı olabilir. Gaz kelebeğinin oradaki vidadan ayar gerekebilir. Kelebek Boğazı veya MAF temizliği gerekebilir. Isı sensöründe problem olabilir. Vs vs uzar gider konu.
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#4
Ateşleme sistemini kontrol edin bujiler buji kabloları kontrol edin diyorum yalnız değiştirin demiyorum. Benzinde de aynı sorunu yapıyor mu?
 
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kızıl Kahve
#5
İlk çalıştırdığım zaman yapıyo bugün denedim sbah çalıştırdım stop etti daha sonra ısındıktn sonra stop etmedi bujilerdemi bi sıkıntı var acaba
 
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kızıl Kahve
#9
Evet sadece ilk çalıltırdığımda stop ediyo daha sonra düzeliyor