Mazda 626 GF (1997-02) Radyatörden Gelen Buhar

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bazı araçlarda hem fan müşiri hem ısı müşiri ayrı ayrı oluyor diye biliyorum, Mazdalarda da ayrı (ge kasalarda, gf leri bilmiyorum) renolarda fan müşiri yok sadece ısı müşiri var.
Yanlış yönlendirmek istemem ısı müşirine hararet müşiri denir mi bilmiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Piyasada satılan Normal antfriz iş görecektir. Isı sensörü olsa ilk marşta geç çalışır. Dediğim yere yoğunlaş sen, sonra bi daha düşünürüz.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Piyasada satılan Normal antfriz iş görecektir. Isı sensörü olsa ilk marşta geç çalışır. Dediğim yere yoğunlaş sen, sonra bi daha düşünürüz.
Abi teşekkür ederim herşey için. Dediklerini yaptım. Kafa basmayinca tanıdık bi ustaya gittim. Radyatör kapağına baktı tam baskı yapmıyor dedi. Yenisini aldım farkı o zaman anladım eskisinin yaylar tam basmıyor yenisi sıkıştırıyor. Dediğin gibi yani. Yanlız sonradan aklıma geldi bu şimdi hava yaptiysa benim bi işlem yapmama gerek var mı acaba.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Abi teşekkür ederim herşey için. Dediklerini yaptım. Kafa basmayinca tanıdık bi ustaya gittim. Radyatör kapağına baktı tam baskı yapmıyor dedi. Yenisini aldım farkı o zaman anladım eskisinin yaylar tam basmıyor yenisi sıkıştırıyor. Dediğin gibi yani. Yanlız sonradan aklıma geldi bu şimdi hava yaptiysa benim bi işlem yapmama gerek var mı acaba.

Radyatör kapağını açtıktan sonra Gaz kelebeğine giren su hortumunu çıkarın, kalan hava oradan çıkar. Hortumu takmadan önce radyatör kapağını kapatın. Hortumdan biraz daha soğutma suyu ekleyin. Taşmaya başlayınca kapatın. Elinizden gelmezse Usta'ya sorun o halleder.

Ek: Motor soğukken yapın bu işlemleri ve motor çalışıyor olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Geçmiş olsun. :)

Hava yapsa belli eder, tekleme vs. oluşur. O kadarcık fokurdama ile hava falan yapmaz, bende yapmamıştı. :) Radyatörden suyu tamamla, taşırma kabında su azsa tamamla fazla olsa da önemi yok, fazlalığı atıyor zaten... Arada bir soğukken radyatörden suyunu kontrol et tamamdır. :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Çok saolun valla tam anlayacağım dilden anlattınız herşeyi. Abi o su kabının uzun bi giriş borusu var ya şu doktugumuz. Dışarıdan bakınca o boruda su gorunmuyor. O borunun dibine kadar geliyo su seviyesi. Ve çubuğa göre f harfinin oralarda. Bu arada ben o borunun üzerinde max yada min falan yazmıyor demistim ama veli abi sen gosterge çubuğu deyince jeton dustu. Kapağına bağlı olan çubugun üstündeymiş. Yanlız bu aramızda kalsın. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok saolun valla tam anlayacağım dilden anlattınız herşeyi. Abi o su kabının uzun bi giriş borusu var ya şu doktugumuz. Dışarıdan bakınca o boruda su gorunmuyor. O borunun dibine kadar geliyo su seviyesi. Ve çubuğa göre f harfinin oralarda. Bu arada ben o borunun üzerinde max yada min falan yazmıyor demistim ama veli abi sen gosterge çubuğu deyince jeton dustu. Kapağına bağlı olan çubugun üstündeymiş. Yanlız bu aramızda kalsın. :D
Tamam tamam hadi aramızda kalsın. :D Bilmemek ayıp değil yeter ki, çaktırma. :p sen kapağa bağlı çubuğu da yok demiştin. Neyse. Geçmiş olsun. :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Fokurdama radyatör kapağının işlevini yitirmesinden de meydana gelebilir. Ucuz parça olduğu için denenebilir. :)

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Saolasin abi. Aynı usta alt takozu değiştirmemi de önerdi bu arada. Arabayı geri vitese falan takip inceledi banada gösterdi 3 takozun sıkı tutuyor ama bu çok esniyor titreşimi bu yapıyor dedi. Mantıklı geldi bana da. Ve adam takoz değiştirmek için uygun mevsimdeyiz dedi? Sıcak havada takoz daha çabuk alışıyormuş yerine. O kadar usta gezdim hiç bole açıklayıcı konuşanı denk gelmemişti. Dedikleri doğrumu bilmiyorum ama sevdim adamı :D radyator kapağını 10 tl ye bulduk bakalım bidaha yapacak mı kulağım orada

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Saolasin abi. Aynı usta alt takozu değiştirmemi de önerdi bu arada. Arabayı geri vitese falan takip inceledi banada gösterdi 3 takozun sıkı tutuyor ama bu çok esniyor titreşimi bu yapıyor dedi. Mantıklı geldi bana da. Ve adam takoz değiştirmek için uygun mevsimdeyiz dedi? Sıcak havada takoz daha çabuk alışıyormuş yerine. O kadar usta gezdim hiç bole açıklayıcı konuşanı denk gelmemişti. Dedikleri doğrumu bilmiyorum ama sevdim adamı :D radyator kapağını 10 tl ye bulduk bakalım bidaha yapacak mı kulağım orada
Geçmiş olsun 10 tllik kapakta çok uzun ömürlü olmayacaktır. Radyatör kapağı önemli bizim araçlarımızda en güzeli servisten almak ve uzun yıllar kullanmak. Aracım 18 senelik radyatör kapağı hiç değişmemiş düşünün hala yeni gibi.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Geçmiş olsun 10 tllik kapakta çok uzun ömürlü olmayacaktır. Radyatör kapağı önemli bizim araçlarımızda en güzeli servisten almak ve uzun yıllar kullanmak. Aracım 18 senelik radyatör kapağı hiç değişmemiş düşünün hala yeni gibi.
Antalya mepaz a takoz siparişi verecektim o zaman ikisini beraber vereyim. Ben o açıdan bakmamistim haklısınız orjinal takip içimizin rahat etmesi daha iyi olacak

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Bahar kampanyasını fırsata çevirip ne var ne yok almak lazım.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bahar kampanyasını fırsata çevirip ne var ne yok almak lazım.

Takoz 240 tl radyatör kapağı 90 tl. Sipariş verdik. Yurtdışından gelecekmiş. O zamana kampanya başlar işçilik de dahil yüzde 30 indirim yaparız dediler.

Üst Alt