Mazda 626 GF (1997-02) Radyatör Suyu Kaç Litredir ?

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar 2000 model otomatik 626 da radyatör tahminen kaç litre su alır

radyatör suyu tamamen boşaltıldı yaklaşık 1,5 litre su aldı yedek su deposu konumu çok ters yerde suyun seviyesi görülmüyor gözle görülmediği için bende ara sıra su ilave ediyorum artık genelde radyatörden kontrol etmeğe başladım veli kardeşim devamlı aç kapa yapmanın radyatör kapağının deforme olabileceğini hatırlattı aracımın suyu konusunda içimde korku var

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
konulan su banada az geldi fakat radyatör kapağından kontrol ettiğimde su seviyesi görülüyor konuştuğum ustalar suyu görüyorsan mesele yok diyorlar

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
konulan su banada az geldi fakat radyatör kapağından kontrol ettiğimde su seviyesi görülüyor konuştuğum ustalar suyu görüyorsan mesele yok diyorlar
Ben radyatörü yerinden çıkarıp, içindeki suyu boşalttığımda 3 lt kadar antifriz almıştı, ordan yola çıkarak tahmin ettim. Bu arada araç 92 626

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
aslında radyatör temizliği yaptırsam çok iyi olacak

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Motordaki su boşalmamış. Su kapağı acınca görünüyorsa sorun olmaz lakin hava yaptıysa ozaman çeşitli yerlere su gitmez. Ek depo su seviyesi gözle görülmez ama cubuğu var kapağı acınca cubugundan su seviyesi görülür

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Hava almayı bilmiyor iseniz ve hava yaparsa anlayamazsanız su değişimlerini kendiniz yapmayın bence

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi en doğrusu bu, suyu görüyorsan sıkıntı yok... Radyatör toplamda 6-7 litre su alır ama motordaki suyu boşaltmaya çalışmaya da gerek yok bence...

Sanayide beraber görmüş olduğumuz makine ile hem radyatör hem de kalorifer petek temizliği yaptırılabilir harika olur... :)

Radyatör kapağını çok sık açıp kapatmadıktan sonra deforme olmaz, ben sadece küçük bir önlem olarak söylemiştim. Her gün açmak ile haftada veya 10 günde bir kapağı açmak arasında deformasyon farkı illaki olur.

:)

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Abi en doğrusu bu, suyu görüyorsan sıkıntı yok... Radyatör toplamda 6-7 litre su alır ama motordaki suyu boşaltmaya çalışmaya da gerek yok bence...

Sanayide beraber görmüş olduğumuz makine ile hem radyatör hem de kalorifer petek temizliği yaptırılabilir harika olur... :)

Radyatör kapağını çok sık açıp kapatmadıktan sonra deforme olmaz, ben sadece küçük bir önlem olarak söylemiştim. Her gün açmak ile haftada veya 10 günde bir kapağı açmak arasında deformasyon farkı illaki olur.

:)

radyatör kapağından kontrol ediyorum artık 3-- 4 günde bir

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Motordaki su boşalmamış. Su kapağı acınca görünüyorsa sorun olmaz lakin hava yaptıysa ozaman çeşitli yerlere su gitmez. Ek depo su seviyesi gözle görülmez ama cubuğu var kapağı acınca cubugundan su seviyesi görülür

teşekkürler kardeşim saolasın yedek su deposunun çubuğu yok aldığımda öyleydi radyatör kapağını 3 - 4 günde bir açıp kontrol ediyorum yedek depoya örnek 1,yda 1.5 litre su koyduğumda diyelimki birkaç km gittim stop ettiğimde yedek depo altından su atıyor ertesi gün radyatörden kontrol ettiğimde ise su görünüyor suyun görünmesi beni sıkıntı olarak biraz rahatlatıyor
radyatör kapağı 0,9 luk

Son düzenleme:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
teşekkürler kardeşim saolasın yedek su deposunun çubuğu yok aldığımda öyleydi radyatör kapağını 3 - 4 günde bir açıp kontrol ediyorum yedek depoya örnek 1,yda 1.5 litre su koyduğumda diyelimki birkaç km gittim stop ettiğimde yedek depo altından su atıyor ertesi gün radyatörden kontrol ettiğimde ise su görünüyor suyun görünmesi beni sıkıntı olarak biraz rahatlatıyor
radyatör kapağı 0,9 luk
Ek depoya 1 seferlik tam su doldurun sonra taşırcağını taşırsın bidaha bakmasanızda olur oraya. Radyatörden kontrole devam edebilirsiniz ama olurda rolantiniz kendi kendine yükselirse bilinki ya su azalmış yada hava yapmıstır. Bunlara dikkat edin yeter.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ek depoya 1 seferlik tam su doldurun sonra taşırcağını taşırsın bidaha bakmasanızda olur oraya. Radyatörden kontrole devam edebilirsiniz ama olurda rolantiniz kendi kendine yükselirse bilinki ya su azalmış yada hava yapmıstır. Bunlara dikkat edin yeter.

teşekkürler kardeşim saol aynen öyle yapacam aldığım aracın sahibi 10-15 günde bir su eklerim demişti kafam ondan karışıyor tavsiyene uyucam aslında rölanti yüksek okul tatilinde trakyaya gidecktim rölanti yüksek kalsın demişti müasait zamanda rölantiyi ayarlatayım

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Şuan fark ettim CEMŞİT in videoyu izlerken benim motor suyu koymam gereken yerde su yok ben onu burdaki ustalara gösterdiğimde bu ne diye bana silicek deposuymuş bozulunca eski sahibi diğer tarafa takmış dedi ve ben kapağını açtığımda baya pislik içindeyde şimdi su koysam pislik motora kaçar nasıl bir çözüm bulayım aracı kaldırsam kriko ile alttan ulaşabilirmiyim deponun hortumuna onu söksem temizlesem iyice sonra su doldursam olabilir mi

mrserkaan

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 2.0HP
Araç Renk ve Tip
K?rm?z? - HB
Ben daha güzel birşey sorayım. Bu araçta radyatör sıvısını hava olmadan değiştirmek icin en kolay yöntem nedir. Radyatör deki su çıkışı altta galiba.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Tam anlamı ile motor suyu değişimi ve temizliği nasıl oluyor biri Rica etsem anlatabilir mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben daha güzel birşey sorayım. Bu araçta radyatör sıvısını hava olmadan değiştirmek icin en kolay yöntem nedir. Radyatör deki su çıkışı altta galiba.
Soğutma suyu değişiminde sistemde hava mutlaka oluşur, havanın alınması gerekir...

Tam anlamı ile motor suyu değişimi ve temizliği nasıl oluyor biri Rica etsem anlatabilir mi

Üst Alt