Mazda 626 GF (1997-02) Radyatör Suyu Kaç Litredir ?

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar 2000 model otomatik 626 da radyatör tahminen kaç litre su alır

radyatör suyu tamamen boşaltıldı yaklaşık 1,5 litre su aldı yedek su deposu konumu çok ters yerde suyun seviyesi görülmüyor gözle görülmediği için bende ara sıra su ilave ediyorum artık genelde radyatörden kontrol etmeğe başladım veli kardeşim devamlı aç kapa yapmanın radyatör kapağının deforme olabileceğini hatırlattı aracımın suyu konusunda içimde korku var

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
konulan su banada az geldi fakat radyatör kapağından kontrol ettiğimde su seviyesi görülüyor konuştuğum ustalar suyu görüyorsan mesele yok diyorlar

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
konulan su banada az geldi fakat radyatör kapağından kontrol ettiğimde su seviyesi görülüyor konuştuğum ustalar suyu görüyorsan mesele yok diyorlar
Ben radyatörü yerinden çıkarıp, içindeki suyu boşalttığımda 3 lt kadar antifriz almıştı, ordan yola çıkarak tahmin ettim. Bu arada araç 92 626

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Motordaki su boşalmamış. Su kapağı acınca görünüyorsa sorun olmaz lakin hava yaptıysa ozaman çeşitli yerlere su gitmez. Ek depo su seviyesi gözle görülmez ama cubuğu var kapağı acınca cubugundan su seviyesi görülür

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Hava almayı bilmiyor iseniz ve hava yaparsa anlayamazsanız su değişimlerini kendiniz yapmayın bence

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi en doğrusu bu, suyu görüyorsan sıkıntı yok... Radyatör toplamda 6-7 litre su alır ama motordaki suyu boşaltmaya çalışmaya da gerek yok bence...

Sanayide beraber görmüş olduğumuz makine ile hem radyatör hem de kalorifer petek temizliği yaptırılabilir harika olur... :)

Radyatör kapağını çok sık açıp kapatmadıktan sonra deforme olmaz, ben sadece küçük bir önlem olarak söylemiştim. Her gün açmak ile haftada veya 10 günde bir kapağı açmak arasında deformasyon farkı illaki olur.

:)

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Abi en doğrusu bu, suyu görüyorsan sıkıntı yok... Radyatör toplamda 6-7 litre su alır ama motordaki suyu boşaltmaya çalışmaya da gerek yok bence...

Sanayide beraber görmüş olduğumuz makine ile hem radyatör hem de kalorifer petek temizliği yaptırılabilir harika olur... :)

Radyatör kapağını çok sık açıp kapatmadıktan sonra deforme olmaz, ben sadece küçük bir önlem olarak söylemiştim. Her gün açmak ile haftada veya 10 günde bir kapağı açmak arasında deformasyon farkı illaki olur.

:)
radyatör kapağından kontrol ediyorum artık 3-- 4 günde bir

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Motordaki su boşalmamış. Su kapağı acınca görünüyorsa sorun olmaz lakin hava yaptıysa ozaman çeşitli yerlere su gitmez. Ek depo su seviyesi gözle görülmez ama cubuğu var kapağı acınca cubugundan su seviyesi görülür

teşekkürler kardeşim saolasın yedek su deposunun çubuğu yok aldığımda öyleydi radyatör kapağını 3 - 4 günde bir açıp kontrol ediyorum yedek depoya örnek 1,yda 1.5 litre su koyduğumda diyelimki birkaç km gittim stop ettiğimde yedek depo altından su atıyor ertesi gün radyatörden kontrol ettiğimde ise su görünüyor suyun görünmesi beni sıkıntı olarak biraz rahatlatıyor
radyatör kapağı 0,9 luk

Son düzenleme:
Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
teşekkürler kardeşim saolasın yedek su deposunun çubuğu yok aldığımda öyleydi radyatör kapağını 3 - 4 günde bir açıp kontrol ediyorum yedek depoya örnek 1,yda 1.5 litre su koyduğumda diyelimki birkaç km gittim stop ettiğimde yedek depo altından su atıyor ertesi gün radyatörden kontrol ettiğimde ise su görünüyor suyun görünmesi beni sıkıntı olarak biraz rahatlatıyor
radyatör kapağı 0,9 luk
Ek depoya 1 seferlik tam su doldurun sonra taşırcağını taşırsın bidaha bakmasanızda olur oraya. Radyatörden kontrole devam edebilirsiniz ama olurda rolantiniz kendi kendine yükselirse bilinki ya su azalmış yada hava yapmıstır. Bunlara dikkat edin yeter.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ek depoya 1 seferlik tam su doldurun sonra taşırcağını taşırsın bidaha bakmasanızda olur oraya. Radyatörden kontrole devam edebilirsiniz ama olurda rolantiniz kendi kendine yükselirse bilinki ya su azalmış yada hava yapmıstır. Bunlara dikkat edin yeter.

teşekkürler kardeşim saol aynen öyle yapacam aldığım aracın sahibi 10-15 günde bir su eklerim demişti kafam ondan karışıyor tavsiyene uyucam aslında rölanti yüksek okul tatilinde trakyaya gidecktim rölanti yüksek kalsın demişti müasait zamanda rölantiyi ayarlatayım

Üst Alt