Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Otomatik Şanzımanda Hold Tuşu Ne İşe Yarıyor?

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında emekli tarafından paylaşıldı.

1. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    arkadaşlar ilk kez otomatik araç kullanıyorum vites kolunun içinde bulunan hold tuşu ne işe yarıyor sizlerden bilgi rica ediyorum

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende bu tuş yok ama hatırladığım kadarıyla iki şeyden birisi veya her ikisi...

Aracın geri kaymamasına veya hangi viteste tuşa basılırsa o viteste kalmasına yarıyor diye hatırlıyorum ama hangisi bilmiyorum abi...

3. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    bana bir arkadaşım araç sollarken bu tuşa basınca araç fırlıyor dedi googlede başka bilgiler veriyor

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    emekli bunu beğendi.
  5. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    teşekkürler gördüğünde yardımcı olur

acemilik zor iş :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  6. sezerr1989

sezerr1989 Sessiz

Araç Markası:
    2002 mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    yeşil sedan
    hold düğmesi mesela araba sollayacaksınız ani hızlanmanız gerekiyor dip gaz yaparsınız düşük vitese geçer araba hızlanır. hold düğmesi olan arabalarda şanzıman son vitesdeyken hold a bastığınızda bir vites aşağı düşer dip gaz yapmadan ani hızlanabilir yakıt sarfiyatını önleye bilirsiniz. en fazla bu işe yarar. 2. olarak bizim mazdalarda 1-l 2-s ve 3 d konumu var varsayalım çok dik rampadan aşağa çok yavaş inmek zorundasınız manuel vitesli arabada 1. vitese alıp komresör yapar inersiniz oto. de vitesi 1 e aldığınızda 1. ve 2. vites aktifdir siz 1. vitesde sabit kalmasını istiyorsanız hold a basarsınız vitesi kitlersiniz vites yükseltmez. yani 2. görevi şanzımanı kitler . vites d konumunda iken hold a basarsanız 3. vitesde kitler ne düşer ne yükselir. birde bunu önermiyorum ani durmanız gerekiyor hold basıp kompresör yaptırabilirsiniz.

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş