Mazda 626 GF (1997-02) Orijinal Anahtar Yaptırmak

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
arkadaşlar guzunun iki anahtarı var elimde, biri sonradan yapılma; diğeri orijinal değil galiba
çünkü arkasında mazda amblemi yok ve bu kasada bagaj kağaı içerden açılmıyor, kumanda üzerinde bagaj açma işareti var
bende bu fonksiyon çalışmıyor
bagaj kapağını kumandadan açma işini nasıl halledebiliriz?
orijinal anahtar taptırmak istesem serviste mi halletmek lazım yoksa dışarda orijinalin birebir aynısını yapabilirler mi? maliyeti ne olur?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence hiç anahtar üzerinde yoğunlaşma, masraf yapmaya gerek yok, kumanda kapıları açıp kapatıyorsa ve bagaj kapağını açmıyorsa bagajdaki anahtar sistemini kontrol ettir veya kumandanın çalıştığından emin ol...

Anahtar yaptıracaksan da; bu işin uzmanı olan anahtarcılar var, sorunsuzca hallediyorlar.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence hiç anahtar üzerinde yoğunlaşma, masraf yapmaya gerek yok, kumanda kapıları açıp kapatıyorsa ve bagaj kapağını açmıyorsa bagajdaki anahtar sistemini kontrol ettir veya kumandanın çalıştığından emin ol...

Anahtar yaptıracaksan da; bu işin uzmanı olan anahtarcılar var, sorunsuzca hallediyorlar.
ona yoğunlaşmadım da bilgi edineyim dedim,
kumanda kapıları açıp kapatıyor, bagaj kapağını açmıyor
elektrikçiye baktıracağım sorun kumandada mı yoksa bagaj kapağında mı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
arkadaşlar guzunun iki anahtarı var elimde, biri sonradan yapılma; diğeri orijinal değil galiba
çünkü arkasında mazda amblemi yok ve bu kasada bagaj kağaı içerden açılmıyor, kumanda üzerinde bagaj açma işareti var
bende bu fonksiyon çalışmıyor
bagaj kapağını kumandadan açma işini nasıl halledebiliriz?
orijinal anahtar taptırmak istesem serviste mi halletmek lazım yoksa dışarda orijinalin birebir aynısını yapabilirler mi? maliyeti ne olur?
Benim araçta da içeriden açılmıyor. Sistemi anlatayım:
Bagajda kilidi tamamen mekanik bagaj kapağı üzerinde açma yeri var (düğme değil). Yani tak diye bagajı açıp ittirmiyor sadece kilidi açıyor aynı kapı gibi.
Elektronik olan kısım kilit kısmı. Bu kısımda merkezi kilit üzerinden çalışıyor. Bagaja ayrı bir hat gelmiyor.
Sadece bagajın kilidini açacak şekilde yapılabilir belki ama gerek yok böyle bir şeye. Kapıları açınca zaten açılıyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Benim araçta da içeriden açılmıyor. Sistemi anlatayım:
Bagajda kilidi tamamen mekanik bagaj kapağı üzerinde açma yeri var (düğme değil). Yani tak diye bagajı açıp ittirmiyor sadece kilidi açıyor aynı kapı gibi.
Elektronik olan kısım kilit kısmı. Bu kısımda merkezi kilit üzerinden çalışıyor. Bagaja ayrı bir hat gelmiyor.
Sadece bagajın kilidini açacak şekilde yapılabilir belki ama gerek yok böyle bir şeye. Kapıları açınca zaten açılıyor.
kapıları açtığımda bagajın düğmeye basıp açamıyorum, kendini mi kilitliyor nedir, elimde 2 anahtar var biri açıyor diğeri açmıyor :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
kapıları açtığımda bagajın düğmeye basıp açamıyorum, kendini mi kilitliyor nedir, elimde 2 anahtar var biri açıyor diğeri açmıyor :)
Kapıları alarm kumandasından açınca bagaj açılmalı. Alarm kumandasından bagaj açılmaz. Onun durumu yukarıda yazdığım gibi.
Anahtarlar daha farklı anahtarın birisi yalnızca kapıyı açar ve aracı çalıştırır diğeri kapı,kontak,torpido ve bagajı açacak şekildedir. Vale anahtar deniyor buna.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapıları alarm kumandasından açınca bagaj açılmalı. Alarm kumandasından bagaj açılmaz. Onun durumu yukarıda yazdığım gibi.
Anahtarlar daha farklı anahtarın birisi yalnızca kapıyı açar ve aracı çalıştırır diğeri kapı,kontak,torpido ve bagajı açacak şekildedir. Vale anahtar deniyor buna.

Vay vay vay... Dün ölsek bu gün bunları öğrenemeyecekmişiz... :p

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bu araba sedan değilmi? İçeriden nasıl açılmaz. Benzin deposunun açıldığı yerde aynı sekilde onunda kolu olması lazım alala garip.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bu araba sedan değilmi? İçeriden nasıl açılmaz. Benzin deposunun açıldığı yerde aynı sekilde onunda kolu olması lazım alala garip.
ben de buna kızıyorum :D
eski kasada var galiba bunda yok , çekik gözler hangi akla hizmet böyle bir şey yapmış >:(

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benimkinde var çok iyi oluyor sattığım 2000model 323teyoktu hiç hoşuma gitmiyordu bunda var çok rahat oluyor neden koymazlarsa anlamış değilim

Üst Alt