Mazda 626 GF (1997-02) Ön Salıncak Değişecekmiş

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Arkadaslar yazlık lastikleri değiştirdikten sonra araba hafif sağa çekmeye başladı. Rot'cu ön salıncak bilmem nesi gitmeye başlamış, lastikten yer bu. Değiştirmek lazım dedi.

Nedir bu olay? Bana kaça patlar?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Salıncak burcu demiş olabilir. Burç ucuz ama mevcut salıncağa çaktırmak falan komple salıncakla hemen hemen aynı maliyete geliyormuş.

92/97 kasaların salıncaklar 100-110 TL muhtemelen GF kasalarda ona yakındır.

Salıncakta sıkıntı varsa lastiği içten yediği doğrudur.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Salıncak burcu demiş olabilir. Burç ucuz ama mevcut salıncağa çaktırmak falan komple salıncakla hemen hemen aynı maliyete geliyormuş.

92/97 kasaların salıncaklar 100-110 TL muhtemelen GF kasalarda ona yakındır.

Salıncakta sıkıntı varsa lastiği içten yediği doğrudur.

:D Aynen burç dedi. Akılda kalmadı yaşlılık valla.

Orjinali mi 100 lira civardır? O kadarsa bi sorun değil.

Bu arada dediler ki, arabanın üzerinde hala fabrikasyon salıncak var. Yani şimdi biz alınca yine 15 sene gider mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
:D Aynen burç dedi. Akılda kalmadı yaşlılık valla.

Orjinali mi 100 lira civardır? O kadarsa bi sorun değil.

Bu arada dediler ki, arabanın üzerinde hala fabrikasyon salıncak var. Yani şimdi biz alınca yine 15 sene gider mi?
Yan sanayi fiyatı 100 TL civarıdır. Yerli bir üretim var adını şimdi unuttum, Kore ve Tayvan üretiminden daha iyi olduğu söyleniyor.

Orjinal 500-750 arası vardır :) orijinal olsa bi 10 sene daha gideceğinden şüphe yok

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Orjinal salıncak yanlış hatırlamıyorsam 1000tl+ KDV idi
Rotil sağlam ise burç alıp değiştirin tornacı 10liraya çakıyor yerine

Usta söküp takmaya 20-30 alır tek burç ise 20-30 lira civarında 10lirada tornacı yerine takmaya alır bence tek burç ise burcu değiştirin

Moderatörün son düzenlenenleri:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Arkadaslar yazlık lastikleri değiştirdikten sonra araba hafif sağa çekmeye başladı. Rot'cu ön salıncak bilmem nesi gitmeye başlamış, lastikten yer bu. Değiştirmek lazım dedi.

Nedir bu olay? Bana kaça patlar?
Ben iki tarafı da (burçlarını) yeni değiştirdim, muayeneden geçmedi, yanlış hatırlamıyorsam, bir takımı (tek teker) 40 liraydı. komple salıncağı değiştirmeye gerek yok. hepsi birlikte yaklaşık 100 liraya mal olmuştu. faturalarım vardır atmadıysam tam fiyatını bulabilirim gerekirse.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor ustasına telefon açtım bana abi salıncak komple değişir onda dedi. Burçları değiştirsek oluyor mu diye sorayım mı??

eskişehir de özel Mazda servisi yok. en akıllıcası hangisi olur ne yapayım?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Burç değişmesi yeterlidir. Ben servisten ön arka burç aldım rotilide kia servisinden aldım çünkü mazda da rotil ayrı satılmıyordu. Kia ile Mazda ya aynı üretici üretiyor rotili tabi bu 99 323 geçerli. Komple salıncak 900 falandı ben orijinal parçalarla salıncağı yenilemiş oldum 150 tl ye.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Arka taraftaki kelebek burcudur muhtemelen. Eski kasanınkiyle arasında ufak bir fark var. 40 lira civarı burç. Diğer burç ve rotilde eskidiyse alt salıncağı komple almak daha mantıklı olur. Geçen yıl alrea marka salıncağı 100 liraya almıştım

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Oguzhanin dedigi gibi salincak eger orjinal ise burc rotil alip aalincagi yenilemek daha mantikli bence komplede orjinal kalmaya devam eder.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ben komple salıncak aldım, ama orijinali gİbi olmadı, onu geri verip sadece burçları aldım, onu da her usta söküp takabilir, kendiniz bile bakabilirsiniz bir lift bulursanız. Eskileri çıkarıp yenileri çakıyorlar basit bir işlem. Komple alip Orijinali bozmaya gerek yok bence

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt