Mazda 626 GF (1997-02) Multimedya Niyetine Tablet Montajı :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Herkese selamlar. Önceki aracımda multimedya vardı. Tam android olmasına ve en az 2000 liraya satılmasına rağmen ses , görüntü kalitesi v.s. Beni mutlu etmiyordu. orta halli yani 400-500 liraya alabileceğimiz bir tablet, o pahalı multimedyaların çoğundan üstün bence. Tesadüfen gördüm ve küheylanın da kesinlikle böyle bir zamazingosu olmalı dedim içimden :) Avrupada zaten yaygın ve ülkemizde de gitgide yaygınlaşan bir uygulama. Nereye nasıl tutturacağınız ve ne amaçla kullanacağınız açısından farklı şekillerde uygulanabilir. Hayal gücünüze ve beklentinize bağlı.

Ben hem navigasyon hem kalteli ses hem video beklentileri içindeydim ve ona göre bir tablet aldım (Asus zenpad c 7.0). Ses kalitesi önemli olduğu için pioneer 6350sd teybi ana ünite olarak kullandım ve iyi hoparlörlerle birlikte amfisiz müthiş ses elde ettim diyebilirim. Bağlantıyı aux kablosuyla yaptığım için ses kalitesinde kayıp olmadı. Ama ses kalitesinden kısmen ödün vererek bluetooth bağlantısı yapmak da mümkün.

Şarj konusu da çok farklı şekillerde çözülmüş uygulamalar var. Ben gündelik kullanımlarda evde şarj ederek kullanıyorum telefon gibi. Uzun yolculuklarda da çakmaklık şarjı aldım ve gayet iş görüyor.

Ben olabildiğince kalıcı olmayan değişikliklere giderek uygulamaya önem verdim. Konsolu kesen biçen, el yapımı çerçeve yapıp orjinal havasi verilen uygulamalar da bolca mevcut.

Yazılım android olunca herşey mümkün :) araba için özel laucher'lar var, hoşunuza gideni kullanabiliriz, vazgeçip silebiliriz, sınır yok yani. 2000 liraya satılan cihazların berbat arayüzlerinin yanında tabletin en büyük artısı bu bence. Video oynatıcısı(MX player), navigasyon(igo primo), torque, müzikçalar ve araba laucherı(digital car) benim sık kullandığım uygulamalardan. Başka hoşuma giden uygulama olursa buradan yazarım zaman içinde.

İlk başta, havalandırmaya tutturulabilen bir çerçeve yaptım. onu koyduğum yer burasıydı fakat havalandırmayı kapattığı için yaz günlerinde bu şekil kullanışlı gelmiyor. serin havalarda belki tekrar kullanıma geçebilirim.

20160417_134014_HDRa.jpg 20160416_231830_HDRa.jpg

Daha sonra mıknatıs diye birşey belirdi ufkumda :)
Telefon_11334151.jpg

İki tanesini tabletin arkasında tutturdum ve istediğim zaman telefon gibi alıp çıkıyorum. Ayrıca değişik şekillerde de tutturma imkanı veriyor. Tavsiye ederim.
20160521_185423.jpg20160521_185750.jpg20160521_190048.jpg

Geri görüş kamerasını bile bağlayan becerikli insanlar var ama oldukça meşakkatli oluyor tablet için geri görüş kamerası. Şimdilik böyle basit ve güzel benim için.

Bir kaç aydır üzerinde kafa yorduğum bir konu ama lafı çok uzatmak istemedim. Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim her zaman. Tavsiye ve eleştirilerinize her zaman açığım ustadlarım. İnşallah birilerinin işine yarar, bir hayrımız dokunur :)

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İşlevsellik açısından harika olmuş, görüntü emanet gibi değilse eğer gayet güzel, güle güle kullan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok güzel düşünce. Başarılı montaj olmuş tebrikler. Tek merak ettiğim şey mıknatıstaki manyetik zımbırtısının cihaza olan etkisi.... :)

Son düzenleme:

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim abicim :) ben de aynı şeyi düşündüm, araştırdım ve olumsuz bir şeye denk gelmedim. Çok çok güçlü hoparlörlerin oluşturduğu manyetik alan olursa ekranı etkilendiğini biliyorum. Onun dışında mıknatıstan dolayı bir sıkıntı yaşayanını görmedim. Bu mıknatıslar çok acayip. 1 cm uzakta etkisi çok çok azalıyor

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Güle güle kullan güzel olmuş :) benim de benzer bir proje var, yakında konuyu açarım inşallah. Ama ben sabitlemeyi düşünüyorum :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Çok mantıklı bir uygulama elinize sağlık , alttaki bardaklık kısmına yaklaşık 30 derecelik açıyla yatay şekilde monte edilebilir bence elinizin altında daha pratik olur ama görsellik azalır tabi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok mantıklı bir uygulama elinize sağlık , alttaki bardaklık kısmına yaklaşık 30 derecelik açıyla yatay şekilde monte edilebilir bence elinizin altında daha pratik olur ama görsellik azalır tabi

teşekkürler :) Aşağısı daha dikkat dağıtıyor ve aşağıya aldıkça ekran daha çok parlama yapıyor. Ama el altında olması da güzel olurdu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben bu uygulamayı seviyorum Kadir'de buna benzer bir şeyler yapmıştı astinaya. Uygulayabilirim aslında tek düşüncem tabletin yeri.

hayrullah

Sessiz
Hangi ölçüler de multimedya sistemi takabiliyoruz arkadaşlar? Piyasada ki standart ekranlı sistemler uyuyor mu?
Teşekkürler

Üst Alt