Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Marş Kaçırma Sorunu

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında ekremsenturk tarafından paylaşıldı.

1. ekremsenturk

ekremsenturk Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 626 GLX
    Araç Renk ve Tip:
    Koyu Mavi
    İyi akşamlar 1998 Mazda 626 sedan aracımda 2 gündür halk arasıda marş kaçırması olarak bilenen, ilk marşta civvvv diye ses geliyor 2.marşta çalışıyor stop edip tekrar marş bastığımda yine aynı 2.cisinde düzeliyor sorun nedir nasıl düzeltebiliriz teşekkürler

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçmiş olsun... Marş motorunun dişlilerinden bir veya bir kaçı sizlere ömür olduğundan buraya denk geldiğinde volan'ı çevirmiyor ve boşa dönüyor, o ses de bu boşa dönmekten kaynaklı...

Boşa dönen marş motorunun sağlam dişlilerine takılıp kaldığı için ikinci denemede marş basmış oluyor.

Marş dinamosu sökülüp ne durumda bakılması gerek... 626'ların da marş dinamolarını fizana yerleştirseler daha kolay sökülürdü...

Kolay gelsin.

3. ekremsenturk

ekremsenturk Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 626 GLX
    Araç Renk ve Tip:
    Koyu Mavi
    Cevaplar için teşekkürler aslında arabayı her gün kullanan birisi değilim hafta sonları anca akünün zayıflaması etki eder mi dün akşam denedim marş her zamankinden zayıf geldi 1 kez yaptı bu sabah da denedim hiç yapmadı sorun devam ederse sanayide bir elektrikçiye baktıracağım artık...

4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aküden kaynaklı böyle mars kaçırma gibi bir durum olmaz. Akü zayıfsa mars döner ama araç birkaç saniye geç çalışır

5. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Yüksek ihtimal marş dişlisi problemi. Volana zarar vermeden bakılması gerek. Sökmek takmak zor değil o sebepten korkmadan her ustaya gidebilirsiniz. Problem neyse size göstersin ikna etsin yeter.

6. ekremsenturk

ekremsenturk Sessiz

Araç Markası:
    1998 Mazda 626 GLX
    Araç Renk ve Tip:
    Koyu Mavi
    Bu marş motoru (dinamosu) dişlisi zedelendi ise komple yerine sadece dişlisi değişiyor mu sorun bu şekilde halloluyor mu acaba, bir de bu motora belli aralıklarla bakım yapılması gerekiyor mu...

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Oto elektrikçi söküp sorunun ne olduğunu söyleyecektir. Dinamo dişlisi, selenoid vs. Parça sorunu olmaz bir çok araçla ortak parçalar.

8. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    dişli veya rulman vb gibi parçalar arızalandıysa değişebiliyor , ben eski aracımda uygun maliyetli tamir ettirmiştim , yaptıracağınız oto elektrikçi işi iyi biliyorsa (bende rulman değişmişti birbirinin aynısı -aynı marka olan rulmanlarda sadece kodu farklı idi birisi 20 tl birisi 50 tl idi ) daha uyguna halledilir

Tapatalk

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İyi bir elektrikçi gereğini yapar... İyiden kastım; ustalık ve esnaflık olarak iyi olması...

Sayfayı Paylaş