Mazda 626 GF (1997-02) Marş Basıyor Ama Çalışmıyor

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Gelmez gelmez diyordun, ahan da geldim Veli abi:)
Arkadaslar, gece soguktu, sabah normal sekilde arabam calisti. Biraz yuruttum,onunu gunese cevirdim. Biraz calisinca, sag taraftan tik sesi geldi motor durdu. Tekrar calistirdim. Trkrar durdu. 2-3 kereden sonra calismaz oldu. Paneldeki isiklar yanmiyor, marsa basiyor, ama motor calismiyor. Elektrikci de anlamadi ne oldugunu. Su an araba sanayide. Deneme yanilma yoluyla calisirsa calisacak. Fikri olan varmi arkadaslar?

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Abi geçmiş olsun, [member=10]emytoget[/member] [member=41]aliparlar1983[/member] [member=29]apojitsu[/member] yu sahneye davet ediyoruz ;)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Akü bitse çalışan araba stop etmez, kayış kopması neticesi sistem bloke oluyorsa bilemem...

ali_semet

Katılımcı
motor veya kayış olayı değil bana kalırsa kutup başlarına oksit yapmış olabilir veya gevşeme yapmıştır.ya da en kötü ihtimal marş motoru yanmıştır hocam.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
motor veya kayış olayı değil bana kalırsa kutup başlarına oksit yapmış olabilir veya gevşeme yapmıştır.ya da en kötü ihtimal marş motoru yanmıştır hocam.
Marş motoru olsa, çalışırken etkisi olmaz, kutup başları olsa, usta rahatlıkla bulurdu...

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Marş basıyormuş demekkü akü var. Kayış kopsada kopmasada marş bastırmaya gücü olan akünün ateşlemeye gücü hertürlü yeter. Akünün enerjisini bujiye ileten ve göstergeyi etkileyecek parça bobindir diye düşünüyorum yada şarj dinamosundan cıkan kabloda şasi var. Bir elektrikçi bu tarz sorunu hemen çözemiyorsa bence biraz zayıf olabilir gereksiz kurcalamalarından kuzunuzu koruyun diye düşünüyorum. Derdinizi başka elektrikçilere de anlatın.

sokrates

Katılımcı
benden sana torpil :)
0to veysel engin beyin numarasını veriyorum

cozemediysen ara derdini anlat.forumdan aradiginida soyle.yardimci olur...
Engin mazda
+905358229898

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Müsait olduğunda; [member=66]Adem Usta[/member] değerlendirecektir diye tahmin ediyorum...

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Beyin olmasın da onun dışında sizi üzecek kadar masraflaı bişey çıkmaz. Sağ taraftan çık diye ses geldiyse sarj dinamosunun içinde bişeyler oldu galiba. Ama gösterge ışıkları sönmemesi lazımdı. Sönmesi için cık sesine sebep olan şey mutlaka biyerlerde sigorta attırmıştır.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
2008 den beri aynı model arabayı kullanıyorum, hiç karşılaşmadım ama benzer karşılaştığım durumlarda kesinlikle elektrik sorunu olduğunu düşünüyorum. Eğer sigortalarda sorun yoksa panel de yanmadığına göre bi şekilde elektrik gelmiyodur. Onun takip edilmesi gerekli diye düşünüyorum. İki gün önce benim de sinyaller çalışmıyordu flaşör de lehim atmış yaptırınca düzeldi. Tabi burada ustalarımız var öncelikle onların görüşünü almak daha mantıklı, biz sadece benzer yaşadığımız sorunları ve çözümleri paylaşabişliriz.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Arkadaslar kiymetli yorumlariniz ve yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim. 50 lira sıkısmıs, onu verdim duzeldi:) usta kontak rolesini degistirdim dedi.

Bu gune kadar sanayide ne yaptirdiysam memnun kalmadim. Amortisorlee degisti, tikirtilar hala devam ediyor; onkaput acma seysi arizalandi, kaput acilmiyodu, yaptirdim, simdi kapanmiyo:) bakalim bunda ne olacak?

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Geçmiş olsun abi, ufak sıyrıkla atlatmış olmana sevindim, ve paylaşımından dolayı bunu da tecrübe etmiş olduk. Umarım diğer sanayi anılarına bir yenisini eklemez bu role :)

Üst Alt